Колектори і закон

КолекториЩе матеріали по темі:
Колектори – хто вони, і навіщо потрібні
Головні порушення колекторів
Як протистояти колекторам
Практичні поради по боротьбі з колекторами

Оформляючи кредит у банку, ніхто з нас не знає, чим саме обернеться для нас цей займ. Так як всі банки з однаковою холоднокровністю і жорстокістю підходять до будь-якого клієнта, незважаючи на обставини, що увігнали цього клієнта в скруту. І моментально передають справи або колекторам, або до суду.

Якщо банк самостійно подав справу до суду, це звичайно неприємно і нічого доброго не обіцяє позичальникові. Але такий варіант набагато краще, ніж передача кредитної справи від банку до колекторів. Суть в тому, що кінцевим пунктом все одно буде суд. Але скільки колектори доставлять незручностей і зіпсують нервів, можна лише здогадуватись.

На законодавчому рівні робота колекторної компанії заснована на таких принципах:
- Нагадати клієнту про існуючий кредит, у разі якщо позичальник забув про його існування;
- Тактовно і ненав’язливо, нагадати про ступінь відповідальності за отриману в борг суму грошей;
- Попередити клієнта про намір подачі справи до суду;
- Судовий розгляд;
- Передача рішення суду у виконавчу службу;
- Контроль над виконанням судового рішення.

Але в сьогоднішньому процесі щоденної роботи колекторних агентств, ми можемо спостерігати досить нахабне «вибивання» боргів, причому далеко не завжди – законними методами. А якщо помножити це хамство на цифру – більш як двісті зареєстрованих колекторних компанії України, то отримуємо цілу армію «карателів». Мало не організоване формування (яке на сьогоднішній день сприймається як невід’ємна частина суспільства), що працює на благо своїх фінансових покровителів.

І все це ускладнюється воістину великим розмахом їхньої діяльності. Вдуматися тільки – в Україні щороку колекторним компаніям передаються справ на суму більш ніж десять мільярдів гривень. На підставі даних цифр можна судити про перспективність їх розвитку, зважаючи на кількість зацікавлених осіб серед впливових осіб нашої держави.

Розуміючи всю серйозність і безвихідь становища позичальника, і детально розглядаючи законність колекторних дій, починаєш розуміти, що їх робота йде переважно на незаконних підставах.

Найчастіше колектори працюють не від імені кредитора, а від особи власної компанії, яка перекупила право вимоги по боргах. Але є закон про захист інформації, закон про захист прав споживачів, і норми цивільного права, які гарантують таємницю банківського рахунку, і не дозволяють передачу даних без згоди позичальника. А законність переуступки прав вимоги непогано було-б перевірити, і акцентуючи на цьому увагу, оскаржити законність таких дій. Так як дані дії можливі тільки на підставі спеціально прописаного пункту в кредитному договорі. І за відсутності такого пункту, кредитор не мав права на передачу прав вимоги.

Для ефективної боротьби з колекторними компаніями необхідно знайти можливість приструнити їх запал. А потім, маючи хоча б один фактор на користь позичальника, намагатися шляхом мирних переговорів виторгувати собі один з можливих варіантів реструктуризації заборгованості, тим самим зупинивши нарахування пені. Справа в тому, що якщо клієнт, з’явившись в банк або коллекторное агентство, добровільно пише заяву з проханням надати йому реструктуризацію кредиту, то будучи законослухняною фінансовою установою, вони зобов’язані реагувати відповідно до вимог Національного Банку України. Важливо відзначити, що реструктуризація вигідна всім учасникам угоди, тому відмовити не повинні. Але якщо відмовили, значить налаштовані агресивно, і пощади від них чекати не варто.

Отже, налаштовуємося на неприємний, але такий потрібний «розбір польотів». Насамперед варто з’ясувати, на якій підставі ваш кредит був переданий в колекторних компанію. Адже саме процес передачі часто виявляється самим серйозним порушенням на користь позичальника. Якщо промовчати і не ставити це питання в процесі судового розгляду, то все пройде настільки гладко, що боржник навіть не встигне схаменутися. А зажадавши докази законності передачі, позичальник змушує суд затягнути слухання. Таким чином, затягуючи процес передачі справи до суду, або вже безпосередньо в суді, позичальник може поступово закрити кредит, і уникнути більших неприємностей..

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Як продати авто, взяте в кредит

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Обмани...

Лізинг

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Пошук...

Закрыть