Практичні поради по боротьбі з колекторами

КолекториЩе матеріали по темі:
Колектори – хто вони, і навіщо потрібні
Колектори і закон
Головні порушення колекторів
Як протистояти колекторам

Виходячи з практики роботи у відділі по роботі з проблемними активами, можу стверджувати про існування дієвих способів, як можна швидше відчепитися від настирливого працівника колекторської фірми, який докучає листами і дзвінками. Справа в тому, що колектори теж навантажені великим обсягом роботи, а за показники з них так само «деруть шкуру».

Першим варіантом є «таємна змова», згідно якої ви зобов’язуєтеся стабільно, такого-то числа, приносити в банк обумовлену з ним суму грошей. Нехай вона навіть буде менше щомісячного платежу – зате оплата стабільна.

Варіант другий (якщо взагалі грошей немає). При кожному дзвінку затягувати розмову на максимально можливий час, а після кожного листа дзвонити і “тримати на телефоні” якомога довше. Після того, як «вимагач» зіставить витрачений на вас час у співвідношенні до отриманого доходу (нульового), безперспективність такої роботи змусить його зосередитися на боржниках, від яких є хоч якась користь. А після передачі вашої справи юристам, вам вже ніхто не буде докучати (крім суду, звичайно). Знаючи про те, що безробітному, або людині без офіційного працевлаштування, утримання із зарплати не загрожує, а кредит «беззаставний», можна довго і безкарно жити-поживати. Але як би там не було важко з грошима, коли вже взяли в борг, необхідно думати і про те, як його повернути. Тому що цієї долі все-одно не уникнути.

До мене іноді звертаються мої знайомі і просять допомогти звільнитись від докучливого кредитора, наївно вважаючи, що хто-небудь в цьому світі має можливість оформити кредит, і не повертати його. Дуже шкода, але…

Якби можна було-б не повертати кредитові суми, то всі працівники банків, оформивши на себе «правильний» кредит, жили-б у розкоші і благополуччі. А реалії такі, що основна частина українських банківських службовців не може похвалитися великими життєвими досягненнями. Але повернімося до теми.

Мені іноді потрапляють на очі замітки в газетах, повідомлення по телебаченню або в Інтернеті, що якийсь горе-позичальник оформивши кредит, і не витримавши натиску колекторів, показово покінчив з собою. Я хотів би відгородити вас від таких думок. Згоден з тим, що борги швидко ростуть. Так само згоден, що кредитори тиснуть «не по дитячому». Але через це обривати своє життя ну ніяк не можна.

Подивіться на роботу колекторів, як на спосіб заробітку, як на вид роботи або підприємницької діяльності, основаної на агресивному ставленні до неплатника. І саме “піймавши” позичальника на слабохарактерності, йде «вижимання» грошей для власного заробітку. Не варто сприймати їх як армію бандитів. По той бік телефону сидить, в основному, «малолітка» з завченим текстом ефективного тиску на психіку слабохарактерного людини. Форма спілкування відточується практикою, а безкарність дозволяє ображати опонента. А якщо вже відкривати карти до кінця, то такі фахівці отримують занадто низьку зарплату, щоб сприймати їх серйозно. Враховуючи витрати на телефонні переговори, листи з повідомленнями, і нульовий результат з більшістю неплатників, то оплачувати висококваліфікованого співробітника ніхто не буде.

Подавши на загальний огляд всю приховану сторону почасти незаконної роботи колекторів, мені дуже хотілося, щоб читач зрозумів, наскільки вразливою і недосконалою є їх діяльність. Тому, пам’ятаючи про свої борги і маючи намір їх повернути, не варто особливо переживати через настирливість колекторної компанії, а тим більше заподіювати собі каліцтва на грунті оформленого кредиту. Пам’ятайте про те, що завжди можна прийти в банк і просити про відстрочку платежу.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Головні порушення колекторів

Ще матеріали по темі: Колектори – хто вони, і навіщо...

Колектори і закон

Ще матеріали по темі: Колектори – хто вони, і навіщо...

Закрыть