Як протистояти колекторним агентствам

Колектори Ще матеріали по темі:
Колектори – хто вони, і навіщо потрібні
Колектори і закон
Головні порушення колекторів
Практичні поради по боротьбі з колекторами

Коли банк передає справу в руки агентства, дії другого не змушують себе довго чекати. По кожному боржнику починається збір інформації, що включає номери телефонів, місце роботи, проживання та інші контактні дані.

Потім приступає до роботи «коллцентр» агенції, спеціалізація якого обмежується телефонними дзвінками, з наполегливим і злегка нахабнуватими проханнями погасити борги. Основним завданням працівників колекторної компанії є створення психологічного тиску на позичальника. Агентство «атакує» боржника всіма доступними методами:
- Дзвінки на домашній і мобільний телефон. Уточнивши номер робочого телефону, не гребують поспілкуватися з клієнтом на його робочому місці. Дізнавшись контактні номери близьких родичів, без кінця докучають їм своїми безперервними дзвінками;
- Висилають письмове повідомлення за адресою прописки, з вимогою з’явитися у відділення банку для закриття заборгованості.

Найчастіше досягти контакту такий спосіб не вдається, і колекторні агентства вдаються до більш рішучих дій. Це можуть бути організовані виїзди, як на будинок, так і за місцем працевлаштування позичальника. Інформаційна «атака» на даному етапі стає дещо іншого змісту. Якщо домовитися не вдається, справа доходить до суду.

З часу існування даних фірм ведеться безліч дискусій про правомірність їхніх дій. Порівняння з викидайлами проводять не дарма: справа в тому, що все більше випадків, коли співробітники колекторних агентств використовують нестандартні методи щодо повернення боргу, застосовуючи всілякий психологічний вплив. Серед іншого відзначаються грубість і хамство, погрози і навіть шантаж.

Діяльність колекторних агентств з кожним роком набирає обертів – створюються нові відділи для стягнення боргових коштів, як з фізичних і приватних осіб, так і з цілих компаній. За попереднім прогнозом, обсяг банківських боргів у портфелях колекторів в 2013 році може збільшитися на чверть.

Як бути якщо коллекторное агентство «перегинає палицю?»
Так буває: людина час від часу втрачає контроль над своїми фінансами, і відбувається це через форс-мажорних обставини (наприклад, втрата працездатності або звільнення), які значною мірою негативно позначаються на платоспроможності даного клієнта. Так, не маючи можливості своєчасно і в повному обсязі оплачувати борги, цей позичальник потрапляє в списки клієнтів колекторів. Після чого слідує яскраво виражений тиск з їхнього боку. Що сильно погіршує і без того сумну ситуацію. Сенс моїх порад буде полягати в тому, щоб Ви, як клієнт – не сиділи, склавши руки.

Як тільки відчули фінансові труднощі, відразу йдіть в банк, поясніть менеджерові Вашу життєву ситуацію. Зверніться до нього з проханням укласти додаткову угоду за своїм кредитом з тимчасовою відстрочкою платежу. Дійсно існує така процедура, і називаєте вона пролонгація кредиту. Цим вчинком ви відтягнете передачу справи колекторам на три місяці. Якщо протягом цього часу Ваше фінансове становище не виправиться, то готуйтеся протистояти колекторам. Кожен грубий і хамський дзвінок на Ваш мобільний телефон повинен бути записаний, (в телефоні є функція запису розмови в режимі реального часу). Після чого у Вас буде можливість звернутися до прокуратури. Стикаючись з свавіллям з боку компаній по стягненню боргів, можна і потрібно звертатися до правоохоронних органів. Як тільки Ви напишете заяву, Вам відразу надійдуть зустрічні пропозиції від агентства: ви забираєте заяву, а Вас терплять і по можливості відтягують передачу справи до суду.

Будь-яка загроза з боку колекторної компанії з продажу Вашого житла з метою закрити кредит, не має під собою грунту, за винятком заставного кредиту. Тобто якщо Ви нічого не закладали, то максимум на що здатне коллекторное агентство, так це подати справу до суду, виграти його і передати рішення суду у виконавчу службу. А виконавча служба, є законослухняним і не зацікавленим суб’єктом, який наділений повноваженнями в примусовому порядку вираховувати із заробітної плати клієнта, не більше ніж 30% на користь кредитора.

Судіть самі. Допустимо, Ви отримуєте 1200 гривень на місяць, то максимальне покарання після всіх несамовитих розборок складе 400 грн. Ну і нехай погрожують, судяться, все одно сума 400грн. на місяць значно менше, ніж вони вимагають знайти сьогодні і погасити прямо зараз.

АЛЕ … Банк продовжує нараховувати пеню і відсотки, а значить, сума вашої заборгованості збільшується щодня. А так як повертати все одно доведеться Вам і тільки Вам, то єдиний спосіб зупинити зростання Ваших боргів полягає у закритті кредиту.

3 комментариев к записи “Як протистояти колекторним агентствам”

  1. Анатолій пишет:

    я ямав уввіду циххєров! на витрати! вони поза законом!

  2. Фарада пишет:

    Цікава стаття, тільки незрозуміло, від якої суми заборгованості починають працювати колектори. У мене самого, як казав знайомий банкір, один проблемний кредит вже у колекторів, але ні дзвінків, ні чого ще такого, про що написано в статті не було.

  3. Артем пишет:

    Я з цими козлами з колекторських “колл-центрів” сам розмовляти починаю нахабно, якщо він нагліє. Не ведіться на їх залякування, якщо що, то можете і міліцією пригрозити.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Колектори

Колектори - хто вони, і навіщо потрібні. Ще матеріали по...

Податковий кредит
Податковий кредит і пеня

Відповідно до закону №889-IV, на податковий кредит встановлено обмеження, яке...

Закрыть