Крах ПІВДЕНКОМБАНКУ

Pivdenkombank

Згідно з повідомленням офіційного сайту ФГВФО, 26 вересня поточного року Фондом було прийнято рішення про запуск ліквідаційного процесу в ПАТ КБ «Південкомбанк». Безпосередньою підставою для цього стала відповідна Постанова НБУ. На сьогоднішній день «Південкомбанк» – це третя велика проблемна фінансова установа в Україні. Найбільш великі – банк «Форум» і «Брокбізнесбанк», процес ліквідації в яких вже йде.
Введення тимчасової адміністрації в «Південкомбанк» було здійснено строком на три місяці (по 25 серпня цього року). Наприкінці серпня місяця ФГВФО повідомив, що на підставі проведеного конкурсного відбору, був обраний інвестор (приймаючий) для «Південкомбанк», який візьме участь в процесі виведення установи з ринку, і відповідно до чого, діяльність тимчасової адміністрації була пролонгована. Зрозуміло, що виконавча дирекція ФГВФО затвердила план врегулювання неплатоспроможного «Південкомбанку», за допомогою виведення з ринку повністю всіх або частини його активів, а також зобов’язань установи з безпосереднім анулюванням ліцензії та його подальшим ліквідаційним процесом.
Також стало відомо, що у зв’язку з необхідністю закінчити повний технологічний процес збору даних для формування списку вкладників, які мають право отримати грошову компенсацію в момент ліквідації фінансової установи, тимчасово призупинені виплати грошових коштів для вкладників «Південкомбанку» через установи Фідобанка. Поновлення виплат коштів вкладникам «Південкомбанку» будуть продовжені не пізніше, як через сім днів, після анулювання банківської ліцензії, а також запуску ліквідаційного процесу, встановлення якого здійснюється НБУ. Всі актуальні відомості, що стосуватимуться строків виплати грошових компенсацій, будуть викладені на офіційному сайті ФГВФО і, зрозуміло, на сайті «Південкомбанку».
Виплати грошових компенсацій відбуватимуться в розмірі вкладу клієнтів, також включаючи і відсотки, нарахування яких відбувалося на день старту процедури виведення ФГВФО неплатоспроможної установи з фінансового ринку, проте не більше, як 200 000 гривень. Всі вимоги кредиторів будуть прийматися виключно протягом 30 днів з дня публікації оголошення щодо відкликання банківської ліцензії, ліквідацію установи, а також призначення уповноваженої особи ліквідаційного процесу.
«Південкомбанк» був заснований в 1990 році, як один з перших комерційних банків в Україні. З найперших днів своєї діяльності він активно співпрацював з промисловими підприємствами. У 2014 році банк увійшов у другу групу банківських установ за величиною активів – найбільших вітчизняних організацій. В квітні місяці 2014 року «Південкомбанк» затвердив і зареєстрував нову редакцію статуту, відповідно до якої статутний капітал фінансової установи виріс на 250 млн. гривень до позначки в 550 млн. гривень.
І ось тепер …

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Крах ПІВДЕНКОМБАНКУ”

  1. Іван пишет:

    Банківська піраміда в Україні рано чи пізно мала рухнути. Першими пішли дрібні банки і ті, власники яких були змушені тікати з України після падіння режиму Януковича. Ті, хто були обережнішими, зуміли заздалегідь повернути свої вклади.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Пишуть читачі
Про що мовчить КабМін

15 вересня цього року у Верховній Раді було зареєстровано зміни...

Імексбанк
Як купити валюту в банку, якщо банки її не продають

У вересні та жовтні цього року попит на іноземну валюту...

Закрыть