Кредит під депозит

Кредит под депозит

Існує такий вид кредитування, як кредит під депозит. У даному банківському продукті забезпеченням по кредиту виступає депозит, оформлений на ту-ж особу, незалежно від того, фізична це особа чи юридична.

На перший погляд, вельми нерозумно взяти кредит і платити по ньому високу процентну ставку. Одночасно, в цьому ж банку оформити депозит з процентною ставкою значно нижче, ніж по кредиту (виглядає так, ніби банк два рази нагрів руки на одному клієнті).

Але даний банківський виверт спочатку не мав на увазі саме такий сценарій. До такого виду кредитної пропозиції прийшли волею випадку, тільки з бажання допомогти клієнту.

Для простоти розуміння ситуації розглянемо таку ситуацію.
Фермер продає весь свій зібраний урожай, частина грошей пускає на внутрішні потреби, частина залишає собі на власні витрати (як винагороду за важку працю на полі). А певну суму грошей змушений відкласти на наступний сезон. З цих коштів йому потрібно буде закупити насіння, паливо, оплатити працю найманих робітників. Отже, даний ресурс для нього вкрай важливий, і витрачати його ніяк не можна. З цієї причини, щоб захистити себе від спокуси тринькання, він розміщує свої вільні грошові кошти на депозитному рахунку обраного ним банку, уклавши договір із зручним для нього терміном.

Протягом перехідного періоду від одного врожаю до іншого, даний фермер надає послуги населенню, використовуючи свою робочу сільськогосподарську техніку. Але так буває, що техніка іноді виходить з ладу і потрібно виділення значного грошового ресурсу на її ремонт. Але всі гроші даного фермера вкладені в депозит, і він стоїть перед вибором: розірвати депозитний договір і втратити всі належні за ним відсотки або шукати інші шляхи виходу з тупикової ситуації. Звернувшись до менеджера банку за порадою, банкір може запропонувати кілька шляхів виходу з ситуації, що склалася:
1. Розірвати депозит, сума якого (наприклад) становить 200’000грн. і тим самим позбавити себе відсотків, нарахованих за півроку існування депозиту, маючи процентну ставку (припустимо) 20%. Тоді, фермер несе (за 6 місяців) 20’000грн. чистого збитку.
2. Оформити кредит у цьому ж банку на необхідну суму в розмірі 20’000 грн. (я думаю, цього вистачить, для ремонту комбайна). Процентна ставка на сьогоднішній день в середньому становить 40% річних. Даний кредит не буде вимагати до себе забезпечення, так як банк абсолютно впевнений у зворотності виданої суми. У обов’язкові умови такого виду кредиту входить пункт, із зобов’язанням повного погашення кредиту в день зняття депозиту. Припустимо, ще через два місяці закінчується термін депозиту, тоді видаючи суму готівкових клієнту, банк вираховує з неї, весь кредит, внаслідок чого, фермер сплачує відсотки по кредиту, тільки за два місяці користування. Але, треба не забувати, що банк нараховував відсотки на суму 200’000грн., Тоді сума нарахованих відсотків від банку клієнту погашає витрати на ремонт комбайна.

При такому розкладі обидві сторони угоди отримали свою вигоду:
- Банк, співпрацюючи з даним клієнтом, уклав одну повноцінну угоду (депозит) і одну угоду (кредит) з достроковим закриттям. В цілому – банк вдало спрацював на окремо взятому клієнті;
- Фермер, за допомогою депозиту зберіг свої грошові кошти до наступного посівного сезону. Потрапивши у форс-мажорну ситуацію, він звернувся в банк, який не обірвав з ним стосунки (адже могли розірвати депозит і віддати гроші фермеру без нарахованих йому відсотків), а запропонував другу операцію, яка дала йому можливість відтягнути час з невеликими фінансовими втратами. У підсумку – і ремонт зроблено, і депозитні відсотки збережені.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

2 комментариев к записи “Кредит під депозит”

  1. Люба пишет:

    Між іншим у мене знайома брала так кредит, каже, що це вигідно. Але тут все залежить від відсотків. І головне, що їй не довелося збирати знову купу папірців і поручителів, ну і фірма ніби як все ще на плаву.

  2. Zaza пишет:

    Занадто заплутано. Мені здається, якби процентні ставки не різнилися так сильно, то це було б вигідно і клієнту. А в підсумку, по-моєму прибуток його дуже сумнівний.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Заробити на кредиті
Заробити на кредиті?!!!

І це не марення. Так, на банківських продуктах можна заробити....

Калькулятор кредита
Калькулятор кредиту

Як найпростіше розрахувати оплату кредиту? Продовжуючи захищати інтереси читача, впевнено...

Закрыть