Чи грабують Вашу кредитку?

Кредитна картаЩе матеріали по темі:
Кредитна карта – переваги
Кредитна карта – недоліки
Правила користування кредиткою
Витрати з кредитки, про які ми не знаємо
Заборгованість на картці без кредитного ліміту

Я не знаю точну відповідь – грабують чи ні Вашу кредитну карту. Але я точно знаю, що якщо не стежити за її витратами, то обов’язково будете нести непередбачені збитки.

Даною статтею хочу пробудити в вас бажання контролювати свої витрати. Пам’ятайте просту істину: «Заощадити – означає заробити». Працюючи з великою кількістю карток, я часто маю неприємні розмови з клієнтами, суть яких зводиться до обурення клієнта невідомими для нього витратами з його ж карти.

З метою проаналізувати звіт про свої доходи та витрати, можна з’явитися в банк, і отримати офіційну виписку по вашому рахунку, з підписом виконавця та його штампом. Цей документ згодом дасть підстави для подальшого законного розслідування. Або можна скористатися онлайн пропозицією вашого банку, яка так само дозволяє проаналізувати всі зроблені дії на вашому картковому рахунку за допомогою Інтернету. Де навпроти кожної операції у вашій виписці ви побачите призначення платежу, яке коротко обгрунтує вашу витрату.

У більшості випадків співробітники банку чесно і сумлінно намагаються виконати свої обов’язки, виходячи з міркувань власної безпеки. І тому, що за ними стежить невтомна банківська безпека, і з причини того, що будь-яка помилка може довести справу до прокуратури. Але через надмірну завантаженість всього ланцюжка залучених співробітників до нарахування заробітної плати, починаючи від бухгалтера виробництва, продовжуючи менеджером і програмістом банку, завжди є ймовірність похибки. Тому особистий контроль над власними коштами ніколи не буде зайвим.

Дійсно, бувають випадки, коли клієнт не згоден із залишком на його картці. Тоді він має право звернутися із заявою на службове розслідування окремо взятого випадку. На підставі заяви від клієнта внутрішня безпека контролює весь процес сумнівної угоди. Найчастіше розгляд таких заяв закінчується переглядом фотографій з камер банкомату.

На жаль, основна частина сумнівних операцій з використанням банкомату проводиться близькими друзями або родичами потерпілого. Скориставшись довірчими відносинами, дані особи дізнаються код картки (який, чесно кажучи, знають майже всі члени сім’ї) і переводять у готівку кошти, не поставивши до відома господаря. Причому не завжди це далекі родичі. Бувають випадки, коли чоловік або дружина обманюють один одного. Ситуація, звичайно, дуже неприємна, але банк в даному випадку доводить свою невинність, і вимагає від винуватця службового розслідування або подачі справи до прокуратури, або оплати за вимушене й безрезультатне службове розслідування. У середньому, ціна такої банківської роботи, становить в межах 150 грн.

Наступна постійна витрата, про яку найчастіше клієнт навіть не здогадується – це комісія банкоматів. Виявляється, що більшість банкоматів можуть безкоштовно обслуговувати клієнта по великій кількості операцій, за винятком – перевірки балансу рахунку. Майже всі банкомати беруть оплату за перевірку балансу. Якщо ви кожен раз, коли підходите до банкомату, перевіряєте залишок на рахунку, то з вас стягується оплата мінімум п’ятдесят копійок за кожен перегляд балансу. Можете самі підрахувати, скільки саме ви даруєте банку за таку дрібну помилку. Щоразу знімаючи готівкою кошти в банкоматі, який не належить саме вашому банку – ви також несете збитки на комісійних зборах, про які не варто забувати.

Оплачуючи покупку в Інтернеті, ви несете подвійні витрати:
- Комісія вашого банку за безготівкове перерахування коштів;
- Комісія банку контрагента, за надходження коштів на його рахунок.

Оплачуючи товар у мережі супермаркетів, контролюйте суму, списану з вашої картки, звіряючи чек із супермаркету з випискою по рахунку. Адже багато пластикових карт сьогодні не вимагають введення ПІН – коду при оплаті через посттермінал. Тому, особливо хитрі касири магазинів можуть провести вашу покупку двічі. Зі словами: «Ой, оплата не пройшла», касир повторно проводить картою по посттерміналів, списуючи ту ж суму ще один раз, а клієнту видається тільки один чек на покупку. Якщо клієнт не контролює потік коштів на власній карті, то такий випадок ніколи не «спливе».

3 комментариев к записи “Чи грабують Вашу кредитку?”

  1. Олександр пишет:

    На минулому тижні в мене була ситуація: прийшли одночасно 4 смски, в яких йшлося про помилки введення коду CVV2, перевищення суми операцій, й таке інше. На наступний день зайшов у Приват 24, і виявилось шщо з кредитки пропало 970 грн. Оплада була у валюті канадського долара (В районі 60 CAD), на сайті якихось інтерактивних знайомств ZOOSK.Відразу звернувся в ПРиват банк. Сказали що прийняли повідомлення і будуть проводити слідчі дії. Через тиждень передзвонив туди ж сказали, що я ще маю звернутись у міліцію.Оце збераюсь заглянути і туди… Така от халепова ситуація…

  2. Тетяна пишет:

    Я досить серйозно ставлюся до своєї кредитки, хоч у мене на ній і немає великих сум. Те, що банкомати беруть 50 коп. за перевірку балансу знаю, банкомат про це повідомляє, якщо уважно читати те, що пишеться на екрані. І ще я часто перевіряю баланс через Приват24, щоб контролювати залишок коштів. Поки ніяких неприємностей з кредиткою не помічала.

  3. Ариель пишет:

    Как-то никогда не думала о том, что средства с карты могут исчезать без факта утери карты. Действительно согласна со всем, что представлено в этой статье, ведь если мы не будем следить за нашими деньгами, то кто будет это делать за нас? Никогда не слышала, что при проверке баланса берут комиссию. Что-то новое? Пользуюсь картой ПриватБанка и никогда не замечала ничего подобного.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Кредитна карта – недоліки

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Правила користування...

Кредитка

Кредитна карта - переваги Ще матеріали по темі: Кредитна карта...

Закрыть