Витрати з кредитки, про які ми не знаємо

Кредитна картаЩе матеріали по темі:
Кредитна карта – переваги
Кредитна карта – недоліки
Правила користування кредиткою
Чи грабують Вашу кредитку?
Заборгованість на картці без кредитного ліміту

Рідко, але дійсно мають місце в банківській практиці випадки, коли банкомат, списавши заборгованість, видає на екран помилку, і не робить видачу готівки. Клієнт, побачивши помилку при видачі і не отримавши необхідну суму, намагається повторно отримати необхідні кошти. Далі можливі два сценарії:

- Банкомат повторює свої дії, і клієнт, залишившись без готівки, направляється у відділення власного банку, де виявляють нестачу грошей і здійснюють повернення, щиро вибачившись перед постраждалим клієнтом;

- Банкомат з другої спроби чітко виконує запитану функцію, видаючи грошові кошти ожидавшему клієнту. Тоді, нічого не підозрюючи про першу списану суму, клієнт відправляється по своїх мправах. У даному випадку клієнт незаслужено постраждав, адже його провини в несправному банкоматі немає, але …

Якщо клієнт, в силу своєї недбалості так і не дізнається про списання невиданих коштів, то дана справа так і пройде без повернення помилково списаної суми. І не тому, що халатні співробітники не догледіли, а тому, що дана операція в пам’яті банкомату залишиться виконаною, і в масі всіх операцій не викличе до себе інтерес.

Серед інших витрат по банківській карті, є списання коштів на оплату послуги СМС-повідомлення. Навіть клієнти, які не мають мобільного телефону (а таких багато серед пенсіонерів), або ніколи не читають смс (з різних причин: небажання або невміння користуватися телефоном) все одно оплачують цю послугу. І будуть оплачувати, поки не напишуть заяву з відмовою на надання даної послуги . Оплата стягується незалежно від того, був рух на вашому рахунку чи ні. Навіть якщо працівник звільнився, але не з’явився в банк для закриття карткового рахунку, йому і далі будуть «мінусувати» цю витрату, яка перетворюється на несанкціоновану заборгованість і в разі несплати «обростає» пенею, що значно збільшує цю суму («АКТАБАНК» саме так і працює).

Ще один поширений випадок з непередбаченими витратами. При нарахуванні заробітної плати, гроші не потрапляють на картку моментально, а приблизно на хвилин двадцять затримуються. Таке явище має офіційне формулювання – гроші в дорозі. А ось СМС-повідомлення, моментально повідомляє клієнта про отримання коштів на його картку. Тоді клієнт, який має особливу потребу в грошах, «мчить» до банкомату і поспішає отримати готівку. А так як сьогодні майже у всіх є овердрафт, то можливий такий випадок, коли клієнт, не бажаючи оплачувати відсотки за кредитом, ніколи не користується овердрафтом, але має його про всяк випадок. Отримавши смс, тут же переводить у готівку гроші в банкоматі (тільки в межах зарплати, щоб не «доторкнутися» до овердрафту) і сміливо іде. Але пішов він не розуміючи, що тільки що зняв овердрафт, який завжди був йому доступний, а зарплата буде у нього на рахунку тільки через 20 хвилин. Такою операцією, поспішний клієнт спровокував комісію за переведення в готівку овердрафту і відсотки за одну добу користування короткостроковим кредитом.

Такі випадки не є поодиноким явищем, а в зв’язку з величезною кількістю виданих карток отримують масовий характер. І ніхто не в силах проконтролювати нестандартні ситуації. Тому, контроль над власними засобами лягає тільки на самого клієнта.

Як кажуть на флоті: «Порятунок потопаючих…»

4 комментариев к записи “Витрати з кредитки, про які ми не знаємо”

 1. Міла пишет:

  Дійсно бувають випадки, коли гроші невідомо чому кудись діваються. Ясна річ, що невелика сума в більшості випадків, але все-таки буває. Потрібно стежити і стежити за своїми грошима – це єдиний вихід.

 2. Оксана пишет:

  У мене кредитка від Приватбанку вже більше 3-х років. Наслухавшись різних історій я уважно стежу за рухом грошей на кредитному рахунку за допомогою системи “Приват24″. За весь час гроші нікуди не зникали – все зрозуміло і прозоро. Тому в цьому сенсі до Приватбанку ніяких претензій у мене немає.

  А про те, що знімати готівку з кредитки невигідно, тому що більша комісія за переведення в готівку, попереджають навіть співробітники банку.

 3. Станіслав пишет:

  У мене з кредитки Приватбанку, раз на пару місяців знімають близько ста гривень. Подзвонили. Виявилося що це комісія за зняття готівки з кредитного рахунку. Але як вона нараховується, ніхто нам виразно так і не пояснив. Те півроку ні копійки не знімали, то за майже кожен місяць по 100 гривень. Загалом прибрав я її подалі “на чорний день”. Раджу всім власникам кредиток дуже уважно стежити за рухом коштів на рахунку.

 4. Вікторія пишет:

  А ще можна додати сюди “копійчані” комісії, які нерідко списуються з карти за різні повідомлення в процесі роботи з фінансами on-line і які потім не відображаються в історії операцій.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Чи грабують Вашу кредитку?

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Кредитна карта...

Кредитна карта – недоліки

Ще матеріали по темі: Кредитна карта – переваги Правила користування...

Закрыть