Кредитні канікули для мобілізованих

Кредитные каникулы

Прикладом для інших українських банків став ПриватБанк, призупинивши нарахування штрафів і відсотків по кредитах для громадян України, які були мобілізовані в Збройні Сили України. До їх числа відносяться військовозобов’язані, військовослужбовці, а також резервісти.

Дія програми поширюється на кредитування малого бізнесу, споживче кредитування і на кредитні ліміти на картках. Важливо відзначити, що не нараховуватимуться не лише відсотки по кредитуванню, а й санкції за несвоєчасне внесення платежів.

Процедуру надання кредитних канікул правління банку розробило досить добре і зручно. Для підтвердження несення військової служби клієнту достатньо відіслати до відділення банку копію військового квитка або мобілізаційного розпорядження, де обов’язково повинна бути вказана дата мобілізації. При цьому банк залишає за собою право вимагати оригінал документа, а також може перевірити надану інформацію у офіційних органів влади.

Ще одна новина стосується родичів убитих (приносимо свої співчуття) в результаті військових дій. Прес-служба банку повідомляє, що установа спише заборгованість загиблих українських воїнів, які брали участь в антитерористичній операції, згідно даних Міністерства Оборони, а також інших силових відомств. На 17 червня вже списано грошових коштів на суму понад 134 тис. гривень.

Нацбанк підтримав ініціативу ПриватБанку. Головний банк країни запропонував і іншим банківським установам розробити спеціальні програми, які б спрощували процес сплати грошових зобов’язань клієнтами – захисниками держави.

З кожним днем до акції приєднуються все більше банків. До числа тих, що прийняли умови лояльності, на сьогоднішній день вже можна віднести такі флагмани, як Ощадбанк, банк «Фінанси та Кредит», «Банк Ренесанс Капітал», «Дельта Банк», «Укргазбанк». І цей перелік постійно поповнюється.

З юридичної точки зору дії банків є правомірними, оскільки вони відбуваються на виконання законів. Так, перераховані заходи цілком відповідають змінам, які недавно набули чинності, до закону про удосконалення обороно-мобілізаційних питань.

На завершення необхідно відзначити, що подібного роду пільги військовослужбовцям надаються тільки на час дії мобілізації або воєнного стану. А після завершення цього періоду, за зобов’язаннями позичальникам потрібно буде відповідати, як і звичайним кредиторам.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

3 комментариев к записи “Кредитні канікули для мобілізованих”

  1. Ірина пишет:

    Не вірю, я в те, що комусь банк пробачить кредит, або спише. Все це пишеться для того, щоб “наївний” народ бачив хоч якісь плюси і погоджувався на мобілізацію. Роками доведено, що держава і банки не обдурити.

  2. ТатаМата пишет:

    Ось почитаєш і починаєш вірити в наші українські банки, а по факту в реальності як йдуть справи? Я вважаю, що всім мобілізованим потрібно ще прибрати відсоток під нуль після цих канікул або пробачити так сказати цей борг. Адже вони там життям ризикують. А наші банкіри спекулюють на цьому.

  3. Марія пишет:

    А зовсім списати борг для тих, хто захищає Україну, я так розумію, нереально? Ініціатива похвальна, але все одно борги потрібно буде віддавати після повернення з війни. А якщо кредит був у доларах, ніяк не розрахуєшся …

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Іпотека
Банк житло не відбере!

Складна політична та економічна ситуація на Україні змусила законодавців частково...

Брокбізнесбанк
Брокбізнесбанку – кінець. Що робити вкладникам

11.06.2014 року НБУ був запущений ліквідаційний процес неплатоспроможного Брокбізнесбанку. Рішення...

Закрыть