Ми у кредитному рабстві. Ч.3

Kreditnoje_rabstvo

Знову публікуємо лист нашого читача. Надзвичайно раді, що читачі нам довіряють та діляться своїми думками. І з радістю публікуватимемо такі листи надалі.

Дуже дякую за публікацію мого звернення. Бачу, що Ваш сайт дійсно народний і намагається вирішити проблему “кредитного рабства”. На одному сайті (Мінфін) кілька моїх відзивів цілком пристойного змісту під логіном SvobodaU щодо Укрсоцбанку видалили, так як я ставив досить незручні запитання. Тепер, переважно, там публікують відзиви громадян, які мали проблеми з переказом готівки та схвальні відгуки. Таке враження, що трагедія “кредитного рабства” подолана самим фактом її замовчування. На папері все дуже строго і економічно виважено, працюють найняті банками експерти і лобісти, чию думку, переважно, і демонструють нашому довірливиму народу ЗМІ. Проте багато українських банків ведуть подвійне життя, коли можлива протиправна діяльність на валютному ринку міняйл,у змові з банками; перепродаж с дисконтом депозитів, кошти з яких може отримати не вкладник, а скрізь сущий посередник; реалізація схем експорту коштів за кордон у офшори; участь керівництва банків в різних спекулятивних проектах, таких як гра на біржі, торгівля сміттєвими цінними паперами, збитки від яких лягають тягарем на боржників-заручників банку; вивіз працівниками банків в багажніках автомобілів готівки та золота; надання ексклюзивних послуг “для своїх”; підкуп представників влади тощо. Скажете – це персонал банків, а що тоді являє собою банк, як не персонал. Потерпає від банків і населення, при цьому, я опускаю інформацію про співробітництво працівників банків з шахраями (в частині крадіжок з електронного гаманця громадян)та розбійниками, коли в клієнтів банку точно по хвилинам віднімають щойно отриману в банку готівку.
Всі замовчують, що саме тому, що кредити в Україні перетворилися на кредитне рабство і триває економічна криза. В кредитне рабство попали саме ті, хто здатен заробляти та витрачати. Саме такі люди мають надію та здатність діставати гроші з матрасів, вони є двигуном економіки, вони забезпечили економічне зростання України у попередні роки, піднявши будівельну галузь, а з нею і всі інші галузі економіки. Багато таких людей були чи є роботодавцями. Люди-заручники “кредитного рабства”, наразі жорстоко покарані і висміюються, хоча до кризи всі ЗМІ поширювали інформація про життя “в борг” Америки та Європи. Але ж в цих країнах і умови кредитування набагато кращі. Українські банки створили ілюзію так званного “безпечного життя” без кредитів – гроші тримати вдома в іноземній валюті або золоті, повністю обмежити себе у витратах, чекаючи від держави квартиру та зносячи останній одяг, витрачати, переважно, на продукти. Тобто банки пропонують не жити, а проживати, чекаючи чогось кращого, напевно, процентів за депозитом, зиск від якого спалюється курсовими коливаннями, які самі ж банки і прогнозують, створюючи панічні настрої. Інформація про створення банками панічних настроїв на валютному ринку достовірна і мова йде не про співробітництво банків з міняйлами. Уряд України, розуміючи, що трагедію “кредитного рабства” необхідно вирішувати, інакше може відбутися соціальний вибух, запропонував банкам за власним розсудом переводити позичильників валютних кредитів у гривню. На цьому фронті банки психологічно тиснуть на позичальників, пропонуючи, наприклад, як велике благо, реструктуризацію за вбивчим курсом долара 10 (інформація по банку Надра), адже співробітники банків прогнозують позичальникам курс долара 20 і навіть 25. Тобто згадали старий бандитський метод “поставити на лічильник”. Деякі люди підписують такі угоди-вироки, але не знають, як їх виконати. Вже мало хто пам’ятає заяви Уряду, що українська економіка, не кажучи вже про зубожілих позичальників, витримає курс не вище 12 гривень за долар.
Банківське лобі має вплив на владу і, навіть, саме стало владою, адже банки заплющують очі на неповернення значних сум кредитів впливовими в політиці особами, напевно, за послуги по лобіюванню інтересів банків щодо пограбування зубожілого населення. На жаль, з оголошенням результатів виборів до парламенту 2014, не можна ствердно сказати, що банківське лобі у владі подолане. При цьому, серед лобістів, називають Приватбанк, лідер якого найбільш одіозний, хоча, звісно, лобізм банків – це системне явище подібне картелю. Про потужність банківського лобі свідчить та інформація, що кредити загиблих учасників АТО, Уряд пропонує компенсувати за рахунок держави. Банки, як завжди, “свята корова”, які треба тільки рефінансовувати, бо вони дуже вразливі до криз і завжди входять до криз не підготовлені. То може відкриємо український ринок для банків Європи? Тільки не через продаж недолугого українського банку європейському банк. Укрсоцбанк був кілька разів перепроданий, але не змінився навіть під маркою UniCredit.
Звіт Укрсоцбанку, складений до трагічної розв’язки подій на Майдані, містив інформацію про значні ризики девальвації гривні. І що? Укрсоцбанк перевів всіх своїх валютних позичальників у гривневий кредит? Ні, не перевів, бо був впевнений, що домовиться з будь-якою владою. Подивимося, наскільки політики, серед яких люди з вищою освітою, зуміють поставити державні та народні інтереси над інтересами монопольного банківського капіталу і знайдуть волю на те щоб, якщо не звільнити українців від виплат за кредитами, то запровадити справедливі умови таких виплат.

SvobodaU

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

9 комментариев к записи “Ми у кредитному рабстві. Ч.3”

 1. Василь пишет:

  Хлопці, все насправді побудоване на грошовому рабстві! Ми живемо заради грошей і прагнемо до досконалості заради них! Подивіться фільм “Дух часу” 2-у частину і Ви багато зрозумієте в житті і про політику деяких країн! Кредити – частина світової офери!)

 2. Андрій пишет:

  Хто створив цей сайт… Не грамотна і нічого не розуміюча в фінансах і банківській справі людина, ось що можна зрозуміти виходячи з опублікованих тут статей і частково коментарів до них. Я особисто видавав сотням клієнтів мільйони доларів, попереджав про курсові ризики, і показував: хлопці, сьогодні долар по 5, ви берете 200 тис зелені, при цьому закладаєте все своє майно, або берете 200 тис. доларів на покупку нерухомості яка, можливо стільки не вартує, в собі впевнені? Звичайно відповідав мені кожен клієнт. В результаті отримали по заслугах. А все чому? Тому, що жадібність, тому що сусід купив у кредит хату за 30 тисяч зелені а продав за 90 тисяч, чим я гірший?! Всі хто потрапив в кредитне рабство, 80% позичальників – це дурні і жадібні громадяни, які не віддають собі звіт у своїх діях і які свого часу вважали, що найрозумніші… ОСЬ І ВСЕ.

  • Valentin пишет:

   Дуже жорсткі, навіть злі слова. Але редакція вирішила опублікувати. Можливо, хтось із читачів сайту захоче відповісти?

  • SvobodaU пишет:

   Звичайно потрібно відповісти. Дежавю. Типовий лоббіст банків. Шаблон знаймий, з розряду: “чому я повинен своїм депозитом вирішувати чиїсь проблеми”, “треба бути дебілом, щоб взяти кредит і ще більшим дебілом, щоб взяти кредит в доларах”, “валютні позичальники хотіли менших відсотків, а тепер плачуть”. Мої розгорнуті відповіді на подібне опубліковані на даному сайті.
   Хочу додати, що такого довірливого банківського співробітника, як Андрій, я не зустрічав. Не зустрічав такої особистості і хто-небудь із знайомих. Треба ж – прямо попереджав, щоб не брали кредит у доларах! Банки ні про що не попереджали, а підступно писали в договорі про покладання ризиків по девальвації на позичальників, навмисно затягували видачу кредиту в гривні, щоб позичальник “вляпався” в доларовий кредит – ось це було. Також знаю, що працівники банків прогнозували позичальникам девальвацію гривні до 20 за долар і тому казали, що перевестися в гривню необхідно по грабіжницьким курсом 12-13 бо потім “будете свербіти, де не свербить”, посилалися на якесь кулуарний лист, де вже описувався прогноз девальвації. Банки саркастично ставляться до дій уряду з вирішення трагедії кредитного рабства (можу вказати сайти зі скаргами, де таке таємне стало явним). Позичальники – споживачі неякісних та грабіжницьких банківських послуг, а не ризикові інвестори. Чому позичальники несуть всі ризики девальвації? Банкіри цинічно кажуть, що позичальники вже платили по 8, а тому немає проблем платити і за поточним курсом або за курсом 10-12, якщо позичальники дуже попросять. А ці вчинки банкірів – це дії “розуміючих у фінансах” фахівців?

 3. Олексій пишет:

  У жовтні 2014 звертався Порошенко П.О. на Фейсбук щодо валютних кредитів (скористався нагодою, враховуючи своє професійне свято – День учителя). Зараз відвідав сайт, всі звернення до Президента за 05.10.14 з нагоди Дня вчителя і мій коментар видалені. Думаю, що це питання ніколи не вирішиться і біди людей зверху здаються надто маленькими.

  • Valentin пишет:

   Якщо у Вас збереглася копія звернення, надішліть, будь-ласка, до редакції сайту, ми із задоволенням опублікуємо.

 4. Анна пишет:

  Я взагалі не є прихильницею кредитів. Адже як не крути, беручи кредит в будь-якому банку, все одно переплачуєш кругленьку суму, яка на перший погляд може і здається зовсім не великою.

  • SvobodaU пишет:

   Згоден. Провчили по дорослому. Шансів не було. З одного боку – галоп цін на житло, яке необхідно для розселення дітей, а з іншого боку псевдодешеві доларові кредити. З таким досвідом, на відміну від американців (пожили в коробках після кризи 1929), українські позичальники ще не стикалися, от і обдурили. Потрапили, як у фін.піраміду. Тільки в чому-ж гра позичальників, які оплачували за власні гроші від 30% штучно завищених цін на житло (під інші умови не кредитували). Цікаво, що банки далі вигадають для заманювання в кредити?

 5. Ігор пишет:

  Давно пора зрозуміти, що в нашій країні всі проблеми олігархів і належних їм банків вирішуються за рахунок держави, тобто нас з вами. І поки народ буде це терпіти, нічого не зміниться.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Obmegennja
Обмеження НБУ

В зв’язку із багатьма нововведеннями в банківському секторі, що направлені...

Kreditnoje_rabstvo
Ми у кредитному рабстві. Продовження

Продовжуємо публікувати листи читачів сайту. Лист-прохання на основі мого, на...

Закрыть