Міняємо банк-кредитор

Реструктуризация

Ми вже говорили про процедуру вимушеної заміни позичальником банку-кредитора (в разі визнання його неплатоспроможним або банкрутом). Але давайте розберемося, чи є можливість поміняти банк і переоформити кредит, коли він оформлений в стабільній і нормально функціонуючій банківській установі?

Рефінансування – це можливість поміняти банк, а також умови кредитного договору. Така процедура в подальшому може зацікавити тих, хто взяв кредит на яке-небудь нерухоме або рухоме майно. Помінявши одну банківську установу – кредитора на іншу, позичальник має можливість полегшити умови з виплати грошових зобов’язань.

В послузі рефінансування є ряд переваг. Наприклад, якщо процентні ставки знизилися, а вам доводиться погашати заборгованість за вищою ставкою. Або є варіант щодо збільшення терміну виплат для того, щоб кожного місяця виплачувати меншу суму. Ще одним плюсом є те, що в новому кредитному договорі ви можете поміняти валюту.

Як же провести правильно процедуру рефінансування? Для початку потрібно віднести всі необхідні документи в ту банківську установу, де ви хочете взяти новий кредит. Обов’язково потрібно надати довідку про наявні доходи та документ, що підтверджує своєчасне погашення кредиту, що діє. Далі банком розглядається ваша заява. При винесенні позитивного рішення, він погашає вашу заборгованість попередньому кредитору і видає вам нову позику. Причому далеко не всі знають, що можна взяти новий кредит з кращими умовами в тому ж банку, де оформлена первісна позика, якщо там передбачено надання такої послуги.

Але потрібно зауважити, що сьогодні серед українських банків відносно мало установ, що мають послуги з перекредитування. Так, в одних банківських установах пропонуються програми з рефінансування тільки по авто – чи іпотечним кредитам, в інших – за позиками в іноземній валюті.

Яскравим прикладом є «Всеукраїнський банк розвитку». Він надає послуги по заміні кредитора нерухомості або споживчих кредитів, заставою яких є нерухоме майно. При цьому вводиться обмеження. Сума нової позики не може перевищувати сімдесят відсотків вартості об’єкта застави. Заява щодо отримання рефінансування є безкоштовною послугою, розгляд і прийняття рішення в цьому банку – лише 3 дні. Позичальнику гарантується фіксована ставка на весь термін дії кредитного договору, і при цьому відсутнє накладення штрафних санкцій за дострокове його погашення.

Поряд з цим в «Фольксбанку» є дві схеми рефінансування іпотечних кредитів. Вони виділяються на придбання нерухомості, реконструкцію, ремонт житла тощо. Важливо відзначити, що скористатися програмою перекредитування цього банку можуть не всі українці. Пов’язано в даному випадку це з тим, що відділення банку знаходяться тільки в десяти областях України – переважно це західні регіони і Київ. Сума кредиту – від 50 000 до 1,5 млн гривень. Максимальний термін кредиту – 20 років.

Деякі банки при наданні послуг з перекредитування можуть безкоштовно оцінити майно, яке буде закладено в майбутньому. В інших – існує варіант об’єднати кілька позик в одну або передбачена можливість складання індивідуального графіка погашення кредитних зобов’язань.

У будь якому випадку рефінансування – це важлива послуга, яка дозволяє позичальникові поліпшити своє фінансове становище при погашенні боргових зобов’язань.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

2 комментариев к записи “Міняємо банк-кредитор”

  1. Віра пишет:

    Дуже корисна статья. Багато людей, що потрапили в складну фінансову ситуацію не знають, як вчинити, адже їх тероризують і погрожують судом. Так робить Платинум банк. Обдзвонюють всіх знайомих, погрожують їм, хоча прострочка і невелика. Загалом не банк, а вимагачі, хоча можна піти на поступки. А потім все-таки виявилося, що у них є така послуга і ми нею скористалися!

  2. Світлана пишет:

    Навіть не чула про можливості рефінансування, ні в одному банку навіть не згадували про таку послугу. Напевно банкам не дуже вигідно надавати такі послуги, адже вони втрачають таким чином своїх клієнтів.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Реструктуризація
Банк банкрут
Чи погашати кредит в банкрутуючому банку

На сьогоднішній день багато банківських установ страждають від економічної нестабільності...

Расчеты через интернет
Безпека розрахунків в мережі

Технологічний прогрес дозволяє зручним чином здійснювати всі фінансові операції (перегляд...

Закрыть