Нафтогаз доб’є гривню?

Naftogaz

На сьогоднішній день курс національної валюти продовжує падати. І швидше за все, 16 грн./дол – це не межа. Як відомо, подібний розвиток подій ще раніше був спрогнозований фахівцями та фінансовими аналітиками. А як впливатиме на гривню «газове перемир’я» між «Нафтогазом» і «Газпромом»?
У жовтні місяці між Україною і Росією був підписаний протокол домовленості про постачання газу, в основі якого лежить обов’язкова попередня оплата за послуги. З урахуванням боргів, а також передоплати, «Нафтогаз» повинен буде перерахувати «Газпрому» приблизно 4,64 млрд. доларів до кінця року. При цьому необхідно відзначити, що резерви НБУ за три квартали 2014 зменшилися на 4,1 млрд. доларів. Це відбулося навіть незважаючи на те, що були запозичені кошти Урядом, НБУ і надійшли перші транши програми «Стенд-бай». Внаслідок цього, в жовтні 2014 року сума резервів дорівнювала лише 16,3 млрд. доларів. Нинішня економічна криза не передбачає ніякої можливості поповнити резерви НБУ без кредитування з боку МВФ. Відповідно, за прогнозами аналітиків варто очікувати, що обсяги резервів можуть скоротитися до критичного мінімуму.
У квітні місяці нинішнього року статутний капітал організації «Нафтогаз» був збільшений на 6 млрд. гривень за допомогою емісії акцій. Світовий досвід допускає поповнення оборотних активів організації способом збільшення статутного капіталу за рахунок випуску додаткових цінних паперів. Однак дана процедура характеризується потенційними ризиками, і відповідно до цього, вимагає детального аналізу фінансових показників і результатів організації – емітента. Відзначимо, що єдиним акціонером «Нафтогазу» є наша держава, яка на даний момент стоїть на порозі дефолту. Саме тому, викупити додатково випущені акції Україна зможе лише за умови подальшого кредитування.
Йдемо далі. Відповідно до законопроекту «Про держбюджет на 2014 рік», Кабмін має право виконати емісію облігацій внутрішньої позики на суму розміром в 96600 млн. грн. для покупки випущених акцій компанією «Нафтогаз». Зрозуміло, що урядом додається до статутного капіталу компанії ще 63 млрд. гривень – випускаючи додаткові акції, і мобілізуючи у своїй власності всі 100%. Основне застосування цих засобів, які фактичним чином подаровані «Нафтогазу» – придбання і резервування 3,1 млрд. доларів на розрахунковому рахунку компанії в НБУ.
Внаслідок цього, абсолютно логічно припустити, що держава буде проводити аукціонні торги з продажу даних облігацій на суму 96600 млн. грн. Швидше за все, володарем цих цінностей стане НБУ, оскільки впродовж останнього півроку Нацбанк систематично кредитував державу способом викупу цінних паперів внутрішнього запозичення. Таким чином, в оборот будуть випущені нові надруковані, і нічим не забезпечені «папірці». Передбачається, що саме цими грошима будуть проведені взаєморозрахунки з «Газпромом».
Постає абсолютно логічне запитання: для чого необхідні такі комбінації – випуск паперів, їх продаж НБУ, збільшення статутного капіталу компанії «Нафтогаз», покупка з цих коштів іноземної валюти з резервів НБУ? Дана схема може досить дорого обійтися як уряду, так і населенню. При всьому цьому, компенсувати колосальні витрати за рахунок прибутку компанії, швидше за все, уряд не зможе – «Нафтогаз» збиткова організація, і причому вже давно. Значно простіше було б провести прямі взаєморозрахунки з «Газпромом» резервами Нацбанку і, відповідно, уникнути витрат, які пов’язані з розміщенням і подальшим обслуговуванням цінних паперів.
Які ж випливають висновки? На жаль, подальший прогноз досить сумний. Враховуючи той факт, що валютні резерви НБУ збільшуються за рахунок кредитування МВФ, які потрібно буде повернути, систематична допомога «Нафтогазу» з продажу для нього іноземної валюти, додатковий випуск цінних паперів в рахунок держбюджету, можуть спровокувати ще більший економічний дисбаланс, і привести до подальшої девальвації гривні.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

6 комментариев к записи “Нафтогаз доб’є гривню?”

 1. Олена пишет:

  НБУ вже стільки набралися кредитів, що віддали під заставу всю нашу країну. Газовим компаніям не загрожує холод і голод, а ось простим людям, які все своє життя пропрацювали як раби, збирали копієчку до копійки, і тепер – ось вам… Прикро за таку нерівність!!!

 2. Іван пишет:

  Почитав ваші відгуки, і зрозумів. Тільки завдяки тому, що є ще нормальні люди, ми і живемо на світі. Про кредити ні слова. Хоча у мене з кредитами проблем не було. Виплатив і все.

 3. SvobodaU пишет:

  Я писав на одному форумі, який викривлено демонструє ставлення громадян до позичальників, коментарі на захист цієї явно незахищеною групи населення, які залишилися один на один з банками в нерівній боротьбі. Тема форуму була піднята якраз для валютних позичальників, але всіх, хто співчуває трагедії “кредитного рабства” змусили покинути форум і Ви зрозумієте чому. Мій інтерес суто гуманістичний. Повторюся, я виплатив кредит, але залишився впевненим, що кредитування в Україні – це грабіжництво шахрайство, давно переросло в таке явище, як “кредитне рабство”. Мій останній коментар був видалений, без пояснення причин, був вилучений і коментар одного “розумника”, нібито юриста, на форумі, який прямо обізвав колись успішних і працюють на п’яти роботах позичальників “бомжами”. Невже наше суспільство стало таким злим? Може через це і створюється ціле міністерство для контролю за мораллю. Такі форуми буквально змінюють картину світу, який я намагаюся малювати своїм дітям в яскравих фарбах, у дусі добра і справедливості.
  Дуже прошу нічого не писати на форумі. Крім глузувань, конструктиву Ви не знайдете. Ми самі робимо цей світ злим або добрим. Прошу пробачити редакцію сайту за вказівку посилання, зрозумію, якщо це повідомлення буде видалено.
  stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=149786&page=46

 4. Олена пишет:

  А нікому немає діла до курсу і до ситуації в країні в цілому. Йде війна чистої води, люди голодують, кам’яний вік, а всім пофігу. Наб’ють кишені і виїдуть за кордон подалі. Все. Виставу закінчено.

 5. Вікторія пишет:

  Наш уряд абсолютно не думає про наслідки, депутатам абсолютно все-одно, що буде, хоча вони і намагаються переконати нас у протилежному. А що стосується НБУ, то судячи з політики, пропагованої цим органом протягом останніх 6 місяців, там керують непрофесійні співробітники, які своїми діями прирікають нас всіх на злидні.

 6. Леонід пишет:

  На мою скромну думку, в нашій країні уряд не зацікавлений в благополуччі свого народу, так що махінації з цінними паперами Нафтогазу мене аж ніяк не дивують.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Проблемы банков
Валютні перекази. Кому можна, а кому – ні

Для того щоб розібратися з проблематикою, нам потрібно проаналізувати Закон...

Конвертація валюти
Гривню відпустили

Після проведення виборів, національну гривню все-таки відпустили у вільне плавання....

Закрыть