Наслідки обмежень на покупку валюти

Імексбанк

Після того, як стався рекордний скачок курсу валют, НБУ ввів обмеження на купівлю іноземної валюти – не більше 3 тис. грн. в еквіваленті на одну людину. На сьогоднішній день це приблизно 230 доларів на добу. Зі слів фінансових аналітиків, подібне обмеження на покупку валюти було заздалегідь прогнозовано. Тим не менш, це стало справжнім шоком, так як нічого доброго для майбутнього економіки не принесе. В свою чергу, дане рішення НБУ було спровоковано тривалим інтенсивним відтоком валютних депозитів.
Так, яке ж майбутнє прогнозують фінансові експерти? Дане рішення не зможе стабілізувати валютний ринок, а навпаки тільки лише прискорить девальвацію і, відповідно, буде стимулювати розвиток «чорного ринку». Зі слів експертів українського аналітичного центру, цей метод може вплинути на ситуацію позитивним чином тільки в разі комплексного підходу в діях. А ось цього поки не спостерігається. Те, що зараз буде відбуватися – це посилений відтік гривневих і доларових депозитів. Бажаючи знизити величезний попит населення на придбання готівкової валюти, НБУ практично самостійно спровокував остаточний відхід всіх операцій, пов’язаних з іноземною валютою, в тінь. Таким чином, прогнозуючи подальші наслідки всіх дій НБУ, експерти одноголосно сходяться на одному негативному сценарії. Проте, будемо сподіватися, що ситуацію на валютному ринку все ще можна врятувати. Але для цього знадобляться кадрові перестановки, зокрема розумним рішенням буде зміна керівництва Національного банку,  при цьому не ставлячи керівником НБУ представників політичного світу чи інвестиційних банкірів.
Звичайно ж, існують і менш радикальні висновки і прогнози. Однак і вони також далекі від оптимістичних. Подібні заходи можуть привести до того, що клієнти просто перестануть довіряти банківським установам та нести туди свої грошові кошти. Саме це і є найбільш важливим на сьогоднішній день. Тому, незважаючи на те, що дана норма хоч якимось чином і зменшує відтік грошових коштів з фінансових установ, але одночасно стає чітким сигналом, що гальмуватиме вкладення грошових коштів в банківську сферу в майбутньому.
На думку іншого експерта, вплив валютного обмеження на просте населення дещо перебільшено – гонку українців за готівковою валютою не завжди можна обгрунтувати. Пояснюється це тим, що основна кількість покупок громадянами здійснюється все-таки у гривні, все інше вважається просто нераціональною поведінкою, викликаною психологічними чинниками.
Ну а що ж говорять з цього приводу самі українці, як коментують подібне рішення НБУ? Дуже і дуже різко в порівнянні з припущеннями і висловлюваннями фінансових експертів. Більшість наших громадян почали панікувати і задаватися риторичними питаннями: «Як виживати в даній ситуації?». Соціальні мережі та сайти новин просто вибухають жорсткими питаннями і підозрами.
Паралельно з цим, були проведені опитування, на підставі яких 28% респондентів вважають, що в 2015 році долар підніметься до 25 грн./дол. А на те, що долар опуститься до рівня 11-12 грн./дол, – сподіваються всього лише 10% опитаних.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Наслідки обмежень на покупку валюти”

  1. Володимир пишет:

    Я б не робив таких песимістичних прогнозів з самих наслідків такого кроку НБУ, навпаки дуже насторожує сам факт застосування таких обмежень, швидше за все у НБУ просто не залишилося інших важелів впливу. Дане рішення НБУ вважаю повністю виправданим на тлі тієї повишеной активності населення, яке ще пам’ятає досвід 90-х і звичайно, намагається зберігати заощадження “під подушкою”, і від того, чи буде обмеження на валюту чи ні, в найближчій перспективі вкладати гроші в банк все-одно ніхто не буде. А чорний ринок все-одно не бездонний колодязь і хоч він і “чорний” але теж ринок, у міру зростання попиту буде рости курс, що знову ж таки працюватиме в одному напрямку – обмеження покупки валюти і стабілізація курсу гривні.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Pivdenkombank
Крах ПІВДЕНКОМБАНКУ

Згідно з повідомленням офіційного сайту ФГВФО, 26 вересня поточного року...

Пишуть читачі
Про що мовчить КабМін

15 вересня цього року у Верховній Раді було зареєстровано зміни...

Закрыть