НацБанк – про повернення депозитів

depozit

НацБанк надав роз’яснення щодо повернення депозитів фізичним особам за договорами, які були підписані до 6 червня 2015 року.

  Лист НацБанку про повернення вкладів (34.0 KiB, 345 скачиваний)


В листі дуже багато юридичних термінів та зсилок на різні законодавчі акти. Тому спробую викласти по простому.
До 6 червня 2015 року банк був зобов’язаний видати вклад (чи його частину) на першу вимогу клієнта. Без будь-яких обмежень чи умов.
Після вказаної дати банкам заборонено повертати достроково депозит, якщо така можливість чітко не прописана в договорі з вкладником (ще одне підтвердження необхідності дуже уважного ознайомлення з документами). Так встановлено змінами до Ст. 1060 Цивільного Кодексу, які набрали чинності саме 6 червня.

Звичайно, це викликало цілу бурю невдоволення вкладників, і банки звернулись до НацБанку для офіційної підтримки (та з метою «переведення стрілок»).

У своїй відповіді НацБанк вказав, нова редакція Ст. 1060 не застосовується (далі – текст в оригіналі) «для договорiв, якi були укладенi до 06.06.2015 року та строк дiї яких закiнчився або закiнчується пiсля зазначеної дати, у разi, якщо їх умовами передбачено продовження дiї на певний строк або до настання певних обставин, або такi договори продовжують дiяти на умовах вкладу на вимогу в силу закону». А таких договорів – переважна більшість! І повернення вкладнику його депозиту має здiйснюватись банком на першу його вимогу.

Тому, якщо Вам потрібно забрати свій вклад, а банк його не видає, в першу чергу уважно перечитайте договір. І якщо в договорі зазначені вказані вище умови, роздруковуйте лист НБУ, і звертайтесь напряму до керуючого відділенням банку. Якщо отримаєте відмову – прямо від нього телефонуйте на «гарячу лінію» НацБанку.

  Номери телефонів НацБанку в областях (28.0 KiB, 253 скачиваний)

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
RRO
Працюємо без РРО

23 липня 2015 року набрав чинності Закон №569-VIII "Про внесення...

KVED3
Вибираємо КВЕДи

Вибір кодів виду економічної діяльності (КВЕД) є дуже важливим і...

Закрыть