Нові правила сплати ЄСВ

Скриншот 05-11-2015 202856

Із заробітної плати, лікарняних і так званих «декретних» виплат, а також з винагороди за роботи чи послуги за цивільно-правовими договорами з 1 січня 2016 року ЄСВ не утримується. Такі доходи зменшуються на податок на доходи з фізичних осіб і військовий збір. Перед утриманням податку на доходи оподатковану суму необхідно зменшити на податкову соціальну пільгу.
Отже, єдиний внесок необхідно нарахувати на фонд оплати праці і сплатити лише роботодавцю.
22 відсоткову ставку застосовують підприємці, які перебувають, як на загальній, так і на спрощеній системах оподаткування.
Проте, як і раніше, єдиний внесок слід нараховувати за спеціальними ставками:
- на заробітну плату, лікарняні та декретні інвалідів – 8,41%;
- на заробітну плату, лікарняні та декретні інвалідів, які працюють на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де інвалідів не менше половини від загальної чисельності працюючих, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці – 5,5%;
- на заробітну плату, лікарняні, декретні, винагороди за роботи чи послуги за цивільно-правовими договорами усіх осіб, які працюють на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організаціях інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів- не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці- не менше чверті витрат на оплату праці – 5,3%.

Нові правила чинні з 1 січня 2016 року, отже стосуються доходів, нарахованих починаючи із цієї дати. Щодо доходів нарахованих до 01.01.2016 року, то у цьому випадку діють старі норми, незалежно від дати їх виплати (ст.9 п.4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування»).

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в ЄСВ, Важливо!
ESV
Ставки податку на доходи фізичних осіб в 2016

Оподаткування доходів (заробітної плати, заохочувальних, компенсаційних, інших виплат і винагород),...

Rahunku
Увага! Нові бюджетні рахунки

Увага! Держказначейством відкрито нові рахунки з обліку надходжень до державного...

Закрыть