Новий рейтинг надійності банків

Рейтинг надежности

Незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» було опубліковано результати перегляду рейтингу надійності депозитів банківських установ, який раніше був вже наданий українським банкам. Агентство з особливою відповідальністю і ретельністю підійшло до відстеження нинішньої ситуації, що склалася в рейтингованих банках, в першу чергу, грунтуючись на нестабільності економічної, політичної ситуації в Україні, значного коливання курсу української гривні. Досить велика також імовірність того, що і надалі не виключається перегляд кредитних рейтингів українських банків, рейтингів надійності вкладів у разі дестабілізації ситуації на фінансовому ринку.
Методологія рейтингового агентства грунтується на безперервному моніторингу фінансових установ, зокрема їх фінансового стану, регулярному перегляді їх рейтингових позицій. На той момент, коли відбувався перегляд рейтингу банківських депозитів, безпосередньо грунтуючись на даних, отриманих в рамках моніторингу, рейтингове агентство не зафіксувало відтоку грошових коштів з банківських депозитів в таких масштабах, які змогли б негативно вплинути на рейтинговий рівень.
На попередньому етапі було виконано підтвердження рейтингів 17 банків (у числі їх розташовуються непублічні оцінки рейтингу 5 -ти банків). У числі публічних рейтингів оцінку 5 отримали п’ять банків, а оцінку 4 – сім банківських установ.
Оцінку 5 (висока надійність банківської установи; її мінімальна чутливість до впливу несприятливих фінансових, комерційних та економічних чинників; характеристика як банку з низьким рівнем імовірності виникнення труднощів у процесі своєчасного повернення грошових коштів з депозиту) отримали наступні українські банки:
1. ПАТ «ВіЕС банк»
2. АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
3. ПАТ «Універсал Банк»
4. ПАТ «МАРФІН БАНК»
5. ПАТ «ПУМБ»
Оцінку 4 (достатня надійність банківської установи; невеликий ступінь чутливості до впливу несприятливих фінансових, комерційних та економічних чинників; характеризуються малим ризиком і ймовірністю виникнення проблем, пов’язаних із своєчасним поверненням коштів з депозиту) отримали наступні українські банки:
1. ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень»
2 . ПАТ «Банк Петрокоммерц- Україна»
3. ПАТ «Енергобанк»
4. ПАТ АБ «Південний»
5. ПАТ КБ «Хрещатик»
6. ПАТ «Укрінбанк»
7. ПАТ КБ «Центр»
Всі оцінки рейтингів надійності депозитів банківських установ динамічні, і надалі можуть неодноразово переглядатися у разі спостереження змін в основних показниках діяльності банків або ж виникнення складних і непередбачуваних політичних, економічних подій і обставин.
Необхідно також уточнити те, що дана рейтингова оцінка враховує виключно здатність банківських установ здійснювати свої зобов’язання перед вкладниками. Що стосується інших фінансових обов’язків банків – ця інформація в процесі визначення рейтингової оцінки не враховувалася.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

13 комментариев к записи “Новий рейтинг надійності банків”

 1. ТатаМата пишет:

  Новий список? Якось мало віриться в це. Мабуть проплачений рейтинг. Хоча радує, що в цьому списку немає Привату – банку який постійно намагається обдурити свого клієнта. Всі зазначені банки в статті можна легко промоніторити по спеціальному сайті і з легкістю дізнатися їх реальний рейтинг.

 2. Маргарита пишет:

  Я думаю що вкладати гроші треба в перевірені банки – зараз така ситуація в країні, що краще почекати. Ніхто не знає, що буде далі.

 3. Коля пишет:

  И я тоже так думаю. Статья не освещает, как есть на самом деле. Уж как врать о рейтинге надежности, то хотя бы правдоподобно. Возможно вообще это заказной рейтинг, потому что ни про один банк я не слышал из списка.

 4. Аня пишет:

  На мій превеликий жаль, жодного з перерахованих вище банків в моєму місті немає. Цікаво, а на якому місці Приват Банк, адже, в основному кредитки у багатьох людей, саме, приватівські. Ще цікаво було б дізнатися місце Ощадбанку.

 5. Олена пишет:

  Именно так! Я вообще почти ни об одном банк не слышала из списка! А где Приватбанк? И он вообще наверное самый рейтинговый. Или Надрабанк, Финансы и кредит, Укрсоцбанк? Рейтинг не верен.

 6. Марина пишет:

  ПриватБанк вообще должен быть на первом месте! Теперь куда ни глянь – везде Приватбанк. Все вкладывают, снимают в ПриватБанке. Хотя там тоже есть свои нюансы и недостатки, но факт есть факт.

 7. Володимир Іванович пишет:

  Фінансові махінації банків країни на пряму залежать від політичних ситуацій, і якщо на даний момент Україна в нестабільності то про яку надійність банків можна говорити. Поки ситуація не стабілізується, банки не можуть брати участі у жодних рейтингах. А якщо дані банки доводять свою стабільність, то це брехня чистої води.

 8. Аріелка пишет:

  Мне почему-то кажется, что ни один из банков не является надежным. Потому что во-первых, список поданных “надежных” банков, уверена, что большинство людей откроет для себя с новой стороны. Во-вторых, в списке отсутствует ПриватБанк, а это известный банк на Украине. Хотелось бы узнать почему он не входит в рейтинг, есть конкретные замечания к нему?
  В-третьих, что убедиться в надежности, нужно иметь возможность посотрудничать с каждым банком для человека

 9. Ольга пишет:

  Мене стаття розчарувала… Серед супер надійних банків, описаних у статті, є й такі, про які я навіть і не чула. Хоча насправді є багато інших банків, що пережили кризи, про які тут навіть не згадали. Стаття змушує задуматися над правдоподібністю інформації та компетентністю рейтингових агенств.

 10. Женя пишет:

  А я вважаю, що рейтинг банків складений з великою часткою об’єктивності. Та й ПАТ «ПУМБ», в якому я обслуговуюся, також увійшов до списку банківських установ, що отримали найвищу оцінку 5!

 11. Ліля пишет:

  Питання тут не тільки у вкладах. Користуючись нагодою, можу сказати, що вважаю цей рейтинг не особливо об’єктивним. Адже ОТП Банк – один з лідерів банківського сектора, а про нього немає ні слова!

 12. Анатолій пишет:

  Ні про яку надійність не може бути й мови, враховуючи політичне становище в країні. Зараз саме час перечекати цю нестабільність, і лише через час вкладати кошти в банк!

 13. Яна пишет:

  Вважаю, що цей рейтинг складали не дуже об’єктивно. Невже лідери банківських послуг, такі як Приватбанк і ПУМБ, недостойні того, щоб зайняти тут високу позицію?

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Процент по кредиту
Банк підняв відсоток по кредиту. Що робити?

В умовах кризи, особливо в період політичних, фінансових і економічних...

Як не дати собою маніпулювати
Як не дати собою маніпулювати. Ч.2

Як не дати собою маніпулювати Ч.1 Як не дати собою...

Закрыть