Обережно – брокер!

Чорний брокер

Сірі брокери
На ринку надання будь-якої послуги завжди були і будуть чесні гравці і “не зовсім”. Сірими брокерами можна назвати компанії, які ведуть правдиву політику по відношенню до клієнта, але недобросовісно підбирають своїх фахівців або просто мало їм платять. Неякісний контроль над своїми працівниками завжди приводив до сваволі на робочих місцях. Кредитування спочатку має на увазі нагороду за залученого клієнта. А у випадку з кредитним брокером ступінь винагороди залежить від багатьох показників. Тому, залучаючи клієнта, брокер має різну ступінь винагороди за спрямованого позичальника в той чи інший банк. І якщо не контролювати безсовісного співробітника, то такий агент буде направляти потік клієнтів, тільки виходячи з мотивів отримання власного прибутку.

Але є й інша сторона медалі. Такий брокер завжди допоможе клієнту, навіть з урахуванням порушення деяких правил. Тобто, будучи в першу чергу зацікавленим у власному гонорарі, сірий брокер легко збільшить зарплату «зі слів клієнта» і впише завідомо неправдиві дані, зі словами: «в іншому випадку вам кредит ніхто не видасть». Такий співробітник ніколи не порадить вписувати в анкету дані про наявність інших ще діючих кредитів. Тим самим – збільшуючи шанс на отримання кредиту. Він може не звернути уваги на відсутність фотографії у паспорті, що не вклеєна по досягненню віку 25 або 45 років. Клопотатиме перед вищестоящими начальниками і переконливо проситиме про якнайшвидшу видачу. Не дивлячись на зіпсовану кредитну історію, подасть документи, а в примітках вкаже про родинні зв’язки, і гарантуватиме належне дотримання клієнтом всіх покладених на нього обов’язків. І нарешті, нерідкі випадки, коли менеджер в гонитві за прибутком виступає в ролі контактної особи ​​за кредитом, оформленим на зовсім незнайому людину. Загалом – ідеальна кандидатура стандартного кредитного менеджера на українському ринку банківських послуг. Саме так, в основному, і працюють менеджери кредитування.

Чорний брокер
Темна сторона кредитування пов’язана з особистостями, готовими порушувати закон і не рахуватись із втратами клієнтів.
Одного разу я був свідком бесіди мого колеги з його клієнтом:
Клієнт:
- Ви ж порадили мені цей кредит, сказавши, що це найвигідніший варіант. А а зараз я дізнаюся, що це не угода, а утопія …
Банкір:
- Хто вам лікар, що ви нічого не читаєте, перед тим як підписати. Таких лохів так і треба карати…
Сцена жахлива, ми дуже швидко позбулися від такого працівника. Але він до цих пір працює в кредитуванні, кочуючи з одного банку в інший. Тому варто завжди пам’ятати про існування «лиходіїв в краватці», і покладатися тільки на перевірених часом фахівців. Навряд чи чесний співробітник з часом стане безвідповідально ставитися до своєї репутації.

Брокер з «чорною» репутацією легко запропонує вам підробити довідку про доходи, запропонувавши домовитися з вашим бухгалтером, або за окрему плату сам « змайструє» вашу довідку, відповідно до вимог банку. Закриє очі на оформлення кредиту на вашу дружину. Або прийме документи на поручителя, без їх на те згоди і присутності. Не рідкісні випадки, коли недобросовісні співробітники брали гроші з клієнта на «виправлення» кредитної історії, яке нібито вони мають можливість зробити. Але, як правило, такі нахабні дії викликані бажанням заробити на довірливих клієнтах, і позитивних результатів не приносять.

Зв’язавшись з таким фахівцем, по його манері спілкування і постійним натякам на відхилення від стандартів, легко визначити несумлінного співробітника, який принесе навіть більше проблем, ніж можна собі уявити:
- Почнемо з того, що позичальник несе персональну відповідальність за надані відомості та документи;
- За виявлену спробу приховування або перебільшення будь-яких відомостей, клієнта карають занесенням до «чорного списку» з детальним описом спроби шахрайства;
- Клієнт назавжди втрачає можливість отримання кредиту, у всіх банках України.

Підводячи підсумок вищесказаного, приходимо до висновку, що тільки від правильного вибору залежить подальша доля вашої кредитної історії. Спираючись на мої поради, кожен з вас легко відрізнить чесного брокера від «чорного» співробітника. А від рішення, з ким би ви хотіли продовжити співпрацю, і залежить подальший розвиток подій.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

4 комментариев к записи “Обережно – брокер!”

 1. Петренко пишет:

  Все таки чорного брокера видно зразу! Такі люди ні перед чим не переступлять, та для оформлення кредиту пропонують тіньові схеми, це кожна людина зрозуміє! Так що будьте дуже уважні!

 2. Анастасія пишет:

  На мою думку з брокерами краще взагалі не зв’язуватись і проблем буде менше. Якщо знадобиться кредит, то можна звернутися до якогось надійного банку, якому ви довіряєте. Так буде і спокійніше для вас, і надійніше.

 3. Віталій пишет:

  Так, історія доволі цікава і повчальна. В котрий раз переконуюся, що краще наперед перевіряти свого брокера так би мовити на “вшивість”) аби не сталося так, щоб мої гроші кудись раптово не поділися.

 4. Михаил Антонович пишет:

  Мне кажется у нас в Украине все брокеры работают не посредственно на руку банку, вот честно, сколько у меня знакомых пытались взять автокредит, брокер ничем не помогает, а деньги между прочим не плохие берет, причем один раз, друг, брал автокредит, так брокер ему одно объяснял, а в договоре совершенно другое написано, я уверен что лучше если чего то не понимаешь, заплатить нотариусу, он все объяснит.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Чорний брокер
Як знайти чесного брокера?

Знаючи про існування великого числа кредитних агентств, всіляких кредитних та...

Обмеження розрахунків готівкою
Як козаки 150.000 гривень від банків рятували

Постійно розробляючи схеми "на благо країни", і будучи в роздумах,...

Закрыть