Обмін валют – з паспортом чи без?

Обмін валют

Україна, як зазвичай, бажаючи виділитися своїми нововведеннями, частіше створює грунт для насмішок і обурень, як діє на користь суспільства. Так, в 2011 році, напередодні майбутнього чемпіонату, Нацбанк ошелешив усіх Постановою №278, в якій однозначно заборонив проводити валютно-обмінні операції без оригіналу паспорта, чим викликав загальний гнів народу.

Обурені українці перший час намагалися утриматися від обміну, хтось пішов до приватних «мінял». Всі були в очікуванні адекватного відмови від такого нововведення. Але наш уряд у своїх діях непохитний: сказано – зроблено. А люди, налякані постійними звістками про оформлення кредитів за чужими паспортами, настільки обурено сприйняли такі зміни, що кожного разу, підійшовши до віконця касира, намагалися умовити підневільного працівника. Спочатку проханнями, потім пропонуючи більш матеріальну подяку. А найчастіше закінчувалися такі вмовляння неприємними скандалами. Хоча багато банкірів, йдучи назустріч «улюбленим» клієнтам, міняли їм валюту, що називається, «з-під поли».

Для мене, як працівника кредитного відділу, подібні побоювання громадян цілком зрозумілі. Адже дозволь мені моя совість використовувати отримані таким шляхом копії паспортів, я міг бути вже богатою людиною. Але суворий закон нашої держави і позитивне виховання не дозволяють мені так вчинити. Однак, де гарантія, що всі кредитчики такі ж? У нашій країні немає ніяких гарантій…

Листопада цього року приніс в інтернет незрозумілий слух про скасування обов’язкового ксерокопіювання паспорта при обміні валют, чим викликав у всіх банкірів неймовірне полегшення. Ви навіть уявити собі не можете, наскільки легше стало б працювати касирам і операціоністам без вимотуючих ксерокопій. Суть в тому, що всі ксерокопії підшиваються в «документи дня» і нікуди не передаються, а просто присутні в справах, без користі і шкоди. Більше того, кожен працівник, відповідаючи за збереження довірених йому документів, не має права їх кому-небудь передавати. Взагалі нісенітниця виходить. Не знаю, може уряд має якийсь відсоток на витраченому даром папері, але інших пояснень я не бачу.

Реакція на чутки не змусила себе довго чекати. Клієнти приходять в банк і вимагає обміну без паспорта. А наказу, постанови, інструкції чи іншого законного документа – немає. Невже все так і залишиться на рівні чуток?

Виявляється, що «чутки» з’явились в результаті неправильно сприйнятих нововведень по платіжних картках. А люди, давно бажаючи почути подібну «амністію», тут же сприйняли всі на «свій лад».

Тепер клієнт, який бажає зробити обмін валюти, може прийти в касу з картою цього ж банку, і обмінявши кошти, не отримати їх на руки, а перерахувати на карту. Потім, заявивши касиру про бажання перевести в готівку картковий рахунок, отримує гривню на руки. У цьому випадку картковий рахунок є ідентифікатором клієнта, тому документи і не потрібні.

Аналізуючи кому від цього краще, а кому гірше, хочу відзначити взаємний інтерес банку і клієнта. У повсякденному житті кожен з нас завжди носить із собою пластикову карту. Тому бачу явні переваги для клієнта, який приходячи без паспорта в банк, може обміняти валюту. Тобто, клієнт отримав, що хотів – валютообмін без паспорта. Що стосується банків, касири повинні зітхнути полегшено. Повсякденна паперометушня значно зменшиться. Збільшиться безготівковий потік по картах – це також істотний плюс. Клієнт, обмінявши кошти, не зможе отримати з карти все до копійки, як це відбувається зазвичай. А значить, залишки по картах збільшаться – це величезний плюс.

Бачачи явні переваги таких нововведень, всі в очікуванні офіційного документа, наявністю якого поки – що жоден банк похвалитися не може. Знаючи про те, що «ПриватБанк» завжди міняв валюту без паспорта своїм клієнтам, виникає питання – вони що , особливі? Або просто інші банки не бажають так працювати? У будь-якому випадку, ситуація має багато неясностей. І знаючи специфіку українського ринку, навряд чи ми найближчим часом отримаємо зрозумілу відповідь.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Обмін валют – з паспортом чи без?”

 1. Ася пишет:

  Авжеж. Фантазія наших чиновників невичерпна! Обмін валюти за паспортами – чергова махінація і зайвий головний біль для споживачів. Адже суми різні міняють, ну ще можна зрозуміти, коли тисячі, а то сто доларів поміняти і обов’язково паспорт. Дурдом!

 2. Дана пишет:

  Я не надто часто міняю валюту і в принципі не бачу ніяких складнощів у тому що б дати свою ксерокопію. А ось нововведення якщо воно буде затверджено мені подобається. Я взагалі все частіше вдаюся до безготівкових розрахунків.

 3. Лариса пишет:

  Як на мене, коли мова йде про обмін на незначні суми, то жодного сенсу в тяганині з документами немає. У випадку ж із значними сумами є резон робити безготівковий обмін. Але ж у нашій країні легких шляхів не вибирають!

 4. Оля пишет:

  Дійсно, стільки паперу витрачається на процедуру обміну валюти, що складається думка, що комусь наші паспортні дані можуть стати у нагоді, тобто їх дійсно можна використати.

 5. Володимир пишет:

  Дуже незрозумілі рішення нашої влади. Николи не бачив розумного пояснення необхідності надання ксерокопій. І хоча у мене не має потреби у обміні, але у разі надання ксерокопій у чужі руки я завжди пишу для чого ця ксерокопія зроблена.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Криза банків
Буде чергова криза?

Враховуючи сьогоднішній неймовірний попит на споживче кредитування, багато банкірів сходяться...

Симптоми банкрутства банку
Симптоми захворювання банку – коли забирати депозит

Кожен вкладник думає про те, що б банк, в який...

Закрыть