Операції на фондовій біржі

Гра - проценти

Гра на фондовому ринку – досить привабливе заняття. З’являється можливість отримати високий дохід, купуючи цінні папери за низьким курсом, а продаючи їх вже по високому. Завдяки торгівлі цінностями, на фондових біржах формуються великі капітали для подальшого залучення їх у розвиток виробництва. Таким чином дуже важливо розуміти основи біржових операцій, знати види і характерні особливості угод купівлі -продажу.
Касова угода укладається на всі цінні папери, які є в наявності у продавця. Безпосередня поставка цінностей покупцю, а також їх оплата, проводиться найближчим часом після укладення угоди.
Угоди на термін характеризуються тим, що виконання обов’язків продавця і покупця буде здійснюватися в майбутньому. Наприклад, укладання угоди відбулося 10 серпня, а її виконання – 10 листопада. Угоди на термін іншими словами називаються ф’ючерсні угоди. У процесі укладення такої угоди чітко визначається кількість цінностей і їх курс . В окремих випадках встановлення курсу цінностей відбувається, грунтуючись на їх біржовому котируванню на день здійснення операції. Щодо термінів виконання угоди, то цінності можуть передаватись в день, зазначений у момент її укладення. В іншому випадку , цінні папери передаються частками до останньої дати, зазначеної в угоді.
В основі ф’ючерсної угоди з опціоном лежить покупка права протягом певного часу купити (продати) цінності, за спочатку встановлену вартість. Залежно від того, як змінитися курс на цінні папери в майбутньому, тримач цього опціону має можливість, як скористатися своїм правом, так і відмовитись від нього.
Стелажна угода не визначає, хто буде продавцем, а хто покупцем. Один учасник цієї угоди оплачує іншому певну суму грошових коштів, таким чином, придбаваючи опціон, а разом з ним і право в термін дії опціону продавати або купувати цінні папери.
Ф’ючерсні контракти мають деякі особливості і відмінності від ф’ючерсних угод. Ф’ючерсний контракт – досить умовне поняття, оскільки ф’ючерсна угода і є контрактом між двома сторонами (продавцем і покупцем), в якому також фіксуються всі обопільні зобов’язання. Тим не менш, саме ця назва зустрічається в економічній літературі.
Основна схожість між ф’ючерсним контрактом і угодою полягає в тому, що обидві сторони як у першому, так і в другому варіанті зобов’язуються придбати або продати цінності за конкретно встановлену вартість і в конкретно встановлені терміни в майбутньому. Основна відмінність між ними є в тому, що у ф’ючерсній угоді безпосередньо за попередньою угодою обох сторін визначається кількість цінних паперів, а ф’ючерсний контракт чітко встановлює певну кількість цінних паперів. Безпосередньо розмір обох контрактів є однаковим.

На сьогоднішній день значення фондової біржі стрімкими темпами зростає. Сучасний ринок цінних паперів давно вийшов за свої рамки. Фондові біржі зробили справжнісінький переворот для вирішення проблеми ліквідності капіталу. Це відмінний спосіб мобілізації фінансових ресурсів, а також їх використання для інвестування, державних програм і т.п. Саме тому, вже сьогодні ми можемо спостерігати активний процес стабільності функціонування цієї сфери діяльності, її активне входження в життя людини.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

10 комментариев к записи “Операції на фондовій біржі”

 1. Андрій пишет:

  Давно цікавлюся даним видом заробітку, але ніяк не наважуюсь спробувати. На сьогоднішній день стрімко набирає популярність українська біржа. Буду шукати ще більше інформації і може все-таки спробую зіграти.

 2. Роберт пишет:

  Гра на біржі не на сто відсотків принесе трейдеру багато грошей, його дохід залежить не тільки від його професіоналізму, а й від незалежних від нього факторів, головним з яких є економічна, а також політичні ситуації в світі і в конкретних регіонів. У кожному банку існують відділи, які проводять маніпуляції з грошима вкладників, інвестуючи їх у пакети акцій, ф’ючерсні контракти і в різні валюти.

 3. Діма пишет:

  Спекуляції на біржах все більше стають популярними. З розвитком інтернету вже кожен може заробляти не виходячи з дому, маючи тільки трохи грошей і певні знання.

 4. Володимир пишет:

  Варто зауважити, що безліч серйозних інвесторів на фондовому ринку займаються саме інвестицією і збереженням капіталу, тоді як багато дрібних трейдерів – всього лише спекулянти, охочі “урвати” свій шматок прибутку миттєво. З приводу української фондової біржі навіть писати не охота, оскільки у нас самої біржі “для людей” просто немає. Є лише майданчик для “обраних”, які диктують свої правила.

 5. Віктор пишет:

  Насправді біржа – це те, що свого часу дало поштовх до розвитку економіки різних країн, в першу чергу Європи та США. Дуже сподіваюся, що українська фондова себе ще покаже і посприяє розвитку нашої економіки

 6. Іван Іванович пишет:

  Не згоден з Валентином. Справжні трейдери – це не ті, які заходять на біржу з величезними плечима. А ті, що заходять з величезними грошима. Тобто справжні інвестори. А я не зустрічав невдах серед таких інвесторів. Тому не потрібно кидати тінь на біржу.

 7. Мария пишет:

  Алексей, у нас народ видимо ленивый, многие живут по принципу “если не украдешь – ты не олигарх”. Я тоже считаю что мы все можем лучше жить, если зарабатывать своей головой, но тут нужно быть готовым к некоторым финансовым потерям.

 8. Валентин пишет:

  Останнім часом стало модно працювати на фондовій біржі. І трейдери всі представляються такими успішними і багатими. Але на ділі всі виявляються ігроманами і невдахами. Інших ще не зустрічав

 9. Олексій пишет:

  Не збагну, чому у нас в Україні недорозвинена біржа фондова. Всі знайомі трейдера торгують через Росію чи Америку. Адже у нас і територія чималенька, і своїх копалин достатньо. Не Африка адже якась

 10. Сергій пишет:

  Операції на фондовій біржі можуть стати не тільки місцем, де можна отримати хороший дохід, але й місцем, де можна втратити великі суми грошей. Тому всі види угод треба проводити тільки після того, як зважите всі ризики.

Оставить комментарий

Подробнее в Форекс
Гра - проценти
Що таке Фондова біржа

Фондова біржа - складова частина фондового ринку, діяльність якої полягає...

Форекс торгівля
Форекс. Чи варто починати?

Продовжуючи рубрику форекс хочеться відзначити, що дана тематика заслуговує більшої...

Закрыть