Отримав іпотеку без згоди дружини? Це шанс!

Іпотека

При оформленні кредиту практично всі банки вимагають від позичальника згоду чоловіка/дружини на отримання позики. У випадку з споживчим кредитом, служба банківської безпеки, зідзвонившись з дружиною позичальника, обов’язково задає питання стосовно особистої згоди на угоду. Якщо сума і терміни кредиту не великі, то на настільки дрібну вимогу можуть і не звернути увагу. Але як тільки мова йде про заставний кредит, подібна угода обов’язково супроводжується письмовою згодою другої “половинки” сім’ї.

А з листопада 2013 року, Верховний суд нашої країни зобов’язав всі нижчі інстанції, розглядаючи позови за іпотечними кредитами, вимагати від кредитора пред’явлення згоди всіх без винятку співвласників. А в разі відсутності даного документу, визнавати подібні договори недійсними. Адже до цього не кожен суддя вимагав від кредитора таку згоду. Тому в процесі розгляду деякі банки, користуючись халатністю Феміди, холоднокровно вигравали справи, залишаючи без майна навіть непричетну до кредитування людину.

У відповідності зі ст.65 ч.3 Сімейного Кодексу України, при укладенні договору, що вимагає нотаріального засвідчення, всі співвласники зобов’язані дати письмову згоду, при цьому нотаріально її завіривши. І тільки в цьому випадку угода буде вважатися законною.

У моїй практиці був випадок, коли позичальник, потрапивши у скрутне фінансове становище, втратив можливість оплачувати заборгованість за іпотечним кредитом. Більше того, страховка,що закінчилася, так само не була оплачена. І не з причини принципової затятості , а із-за відсутності грошей. Тоді юристи банку в терміновому порядку передали справу до суду, щоб якомога швидше перетягнути право володіння на кредитора. Позичальник, що залишився без вибору, врятував своє практично безвихідне становище процесом розлучення, в процесі розгляду якого з’ясувалося, що дружина згоду на передачу майна під заставу не давала. А значить, претендує на законну його частину.

Цей окремо взятий випадок закінчився швидким працевлаштуванням позичальника і поетапним погашенням кредиту. А відсутність згоди дружини зіграло вирішальну роль, затягнувши процес. Якби цей випадок стався сьогодні, то суд зобов’язаний був би визнати даний договір недійсним, і зобов’язати позичальника повернути банку тільки лише тіло кредиту, без відсотків.

Дане нововведення, скоріше всього, спровокує хвилю внутрішньобанківських перевірок з відповідними наслідками. Або менеджери кредитування будуть викликати позичальників і їх “половинки” в банк для підпису «заднім числом», або особливо «підприємливі» кредитчики будуть самостійно виводити підпис чоловіка/дружини. Враховуючи багатий досвід судових розглядів, багато банків суворо дотримуються даної вимоги. Але винятки з правил були завжди. Тому кожен, хто взяв іпотечний кредит, при цьому не отримавши згоди чоловіка/дружини, сьогодні має реальний шанс покарати неуважного кредитора. Особливо вигідно це буде боржникам з простроченою заборгованістю, яких настирливі банкіри постійно лякають подачею справи до суду.

Однак, подібна ситуація не так вже безнадійна для банкіра. У разі, якщо банк примудриться довести суду, що реалізації однієї лише частини майна, що належить безпосередньо позичальникові, буде достатньо для погашення всієї заборгованості за кредитом, то суд може прийняти рішення на користь банку. Враховуючи накопичений досвід банківських юристів, сьогодні складно щось прогнозувати на користь позичальника. Адже досить довгі і плідні відносини юриста банку з помічником судді, можуть знайти шляхи вирішення будь-якої, навіть на перший погляд безнадійної ситуації.

Бажаючи повноцінно допомогти своєму читачеві, як завжди, пораджу ретельно оцінювати свої фінансові можливості саме до укладання угоди. Адже після її підписання у позичальника вибору вже не буде.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Отримав іпотеку без згоди дружини? Це шанс!”

 1. Людмила пишет:

  Мій чоловік пиячив.Набрав кредит в ПБ без моєї згоди.Я декілька разів погашала кредит.Та вже не можу стільки погашати.Я звернулася до ПБ на цьому сайті.Мене впевнили, що якщо я виплачу весь кредит, то мого чоловіка брат(так як я в Россії) може звернутися з заявкою і паспортом в відділення ПБ і тоді мого чоловіка введуть в список «не спроможніх платників» Брат звернувся в відділення, а йому там заявляють, що потрібна довіренність від мого чоловіка, бо знають, що мій чоловік ніяку довіренність не дасть, а як дізнається що оплачено, то ще більше буде брати і пиячити.Я як хрестиянка не можу подати на розірвання шлюбу, щоб не бути в боргах.Чому ви не йдете на уступки родичів ваших клієнтів? чому ви мене обманули, що введете, як я віддам борг і звернеться брат до відділуПБ? Як можна вам тепер довіряти, що ви чесні не введете людей в оману???

 2. Ася пишет:

  Так, юристи банку у відстоюванні інтересів останніх деколи виявляють таке остервеніння і жорсткість, що створюється враження, ніби перед ними не люди, а окупанти. Хоча їх (цих юристів) в більшому відсотку навряд-чи побачиш на передовій!

 3. Оксана пишет:

  Весь жах ситуації в тому, що банки захищають юристи, законотворці. І складається враження, що вся держава ополчилася проти звичайних громадян. Зате ми гордо хочемо називати себе Європою.

 4. Ніка пишет:

  Щось дуже заплутано. Але іпотека все ж річ серйозна, тому зазвичай подружжя все оформляють спільно. Ну а герою статті просто позвело, що він зміг затягнути з судом і не позбувся житла.

 5. Лариса пишет:

  Ні для кого не секрет, що для того, щоб отримати іпотеку, потрібно пройти через бюрократичну тяганину і надати безліч різних довідок і підтверджень. Ось тільки складається таке враження, що позичальник все одно залишається безправним, якщо, не дай боже, виникне якась критична ситуація. А все робиться лише в інтересах банку.

 6. Ольга пишет:

  Гадаю, що постанова суду буде простою – продати житло, гроші розділити між розлученим подружжям. Жінка отримає свою половину, а частка чоловіка піде на погашення кредиту. Ось и все. Юристи банку, судді не дурні люди, ошукати банк не вийде. Простіше платити за кредитом. А якщо це неможливо через складні життєві обставини – треба одразу прийти до банку. Зазвичай банк іде назустріч аби отримати хоч щось і одразу, а не невідомо скільки і невідомо коли.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Тіньовий бізнес
Поганий бізнескредит. Хто винен?

Розглядаючи український малий та середній бізнес, можна говорити про недостатньо...

ПРИВАТбанк
Чому ПРИВАТБАНКУ немає в рейтингу надійних банків

Детально розглядаючи рейтинги українських банків, звертаємо увагу на те, що...

Закрыть