Овердрафт. Розмір та забезпечення

Овердрафт

Розмір кредитного ліміту на картку свого постійного клієнта визначається встановленими внутрішньобанківськими нормативами. В основному, дана сума залежить від розміру заробітної плати. Наприклад, такі банки, як «АВАЛЬ», «АКТАБАНК», «ОЩАДБАНК», «УКРГАЗБАНК» та інші, встановивши ліміт своїм клієнтам у 300% від заробітної плати, огородили своїх клієнтів від оформлень документів на отримання кредиту.

Припустимо працівник, який має зарплатну картку в одному з перерахованих банків, щомісяця заробляє 3000 грн. Для нього сума запропонованого овердрафту становитиме 9000 грн. За наявності такої суми додаткових коштів на власній картці, клієнт точно не піде в інший банк для оформлення кредиту на невелику покупку (припустимо побутової техніки або оргтехніки). Надалі, отримуючи заробітну плату, клієнт не переводить у готівку її в повному обсязі, а знімає у міру потреби, намагаючись залишити на рахунку якомога більше особистих коштів, зменшуючи свій кредит до повного погашення.

Знаючи про те, що всі кредити повинні мати своє забезпечення, розумно буде поцікавитися, чим саме забезпечена заборгованість за овердрафтом?

1. Так як, з підприємством, яке нараховує заробітну плату, укладено договір про спільну співпрацю з банком, то відповідно до укладених угод, підприємство зобов’язане виділити один рядок обхідного листа, виданого працівникові при звільненні, для повідомлення банку про звільнення даного співробітника. Заздалегідь передбачивши такий сценарій, банк, підписуючи з клієнтом договір пластикової картки для отримання заробітної плати, включив до нього пункт, суть якого зводиться до перерахування розрахункових коштів на погашення овердрафту. Може бути, розрахункові кошти в повному обсязі не погасять овердрафт, але більшу його частину закриють – це точно. А решту заборгованості за клієнтом банкіри змусять його закрити в найкоротші терміни.

2. У випадку з пенсіонерами, банки пропонують тільки 1147 грн. овердрафту, що приблизно складає мінімальну суму пенсії в нашій країні. Значить, у випадку смерті позичальника, остання його пенсія йде на погашення овердрафту.

3. Для військових пенсіонерів (а їх у нас в країні обслуговує тільки «ОЩАДБАНК»), банк пропонує ліміт у розмірі трьох пенсій – з тієї причини, що військовому пенсіонеру саме ця сума і видається, у випадку його смерті.

Як видно з перерахованих прикладів, овердрафт полегшує пошуки грошей постійним і перевіреним клієнтам банку, і позитивно впливає на доходи цієї фінансової установи.

Корпоративні клієнти банку так-же розглядаються як потенційні позичальники на послугу овердрафт. Залежно від надходжень на корпоративний рахунок і від внутрішніх вимог того чи іншого фінансової установи, банки, за згодою клієнта, встановлюють йому на рахунок обумовлену суму кредиту, яку дана юридична особа може використовувати на свій розсуд, але з умовою нарахування відсотків з першого дня використання кредиту. Єдиним відчутним недоліком даного кредитного пропозиції є злегка завищена процентна ставка, яка компенсується іншими зручностями використання.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

2 комментариев к записи “Овердрафт. Розмір та забезпечення”

  1. Юра пишет:

    Я от не зрозумів – кредит і овердрафт чимось відрізняються? Хіба все це не застосовно до звичайного кредиту? Або між овердрафтом і кредитом можна ставити знак рівності? Так само не зрозумів про відсотки по овердрафту. Вони існують або в цьому і є відмінність?

  2. Олексій пишет:

    Чим же військові пенсіонери так образили банки, або із звичайними взагалі ніхто не хоче працювати? Я розумію, що пенсіонер “літня” людина, але ж у них як раз стабільний дохід.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Кредит под депозит
Кредит під депозит

Існує такий вид кредитування, як кредит під депозит. У даному...

Заробити на кредиті
Заробити на кредиті?!!!

І це не марення. Так, на банківських продуктах можна заробити....

Закрыть