Овердрафт. Що це і що в ньому поганого

Овердрафт

Багато громадян України вже сьогодні зіткнулися з поняттям овердрафт. Але почувши від банкіра це слово, найчастіше не дуже розуміють, про що йде мова.

Овердрафтом називають кредит строком до одного місяця (грубе, але просте пояснення, без зайвих розумних слів). Кожен клієнт, якому банк прикріпив овердрафт, з непорозумінням ставиться до такого роду «подарунків», і з тривогою переживає, замислюючись про його справжнє призначення.

Овердрафт встановлюється банком самостійно на заробітну чи пенсійну картку клієнта, з урахуванням розміру його зарплати чи пенсії, і не вимагає самостійного погашення від клієнта, так як такі надходження на картку автоматично погасять цю заборгованість.

Даний банківський продукт розглядається банком, як окрема пропозиція від банку клієнту і має індивідуальні умови залежно від політики банку. Деякі банки пропонують овердрафт з пільговим періодом, але більша частина фінансових установ нехтує зручністю клієнта на користь власного прибутку. Тому, встановлюючи овердрафт своїм клієнтам, не пропонують пільговий період. Тобто, клієнту будуть нараховуватися відсотки вже з першого дня користування зайнятою сумою.

За умовами овердрафту клієнт, переводячи у готівку запропонований банком ліміт, платить комісію, розмір якої на сьогоднішній день складає від трьох до п’яти відсотків від отриманої суми. Значить, повертаючи овердрафт, клієнт повинен підсумовувати тіло і комісію, і тільки тоді даний кредит буде вважатися погашеним у повному обсязі.

Якщо говорити про недоліки цього кредитного продукту, то овердрафт сміливо можна назвати «провокатором» заборгованості перед банком. Адже не маючи доступу до грошей, людина і не планує на них витрати. А так як ці гроші постійно в наявності, то клієнт починає розмірковувати щодо якихось власних, недоотриманих благах. Задовольнивши особисту потребу за рахунок кредитних коштів, і відчувши смак «перемоги» над грошима, позичальник входить в азарт, плануючи наступні і наступні придбання. А маючи постійний борг перед банком, все життя буде нести витрати за відсотками. Психологи навіть придумали назву для такого стану – кредитна залежність.

Є ще одна негативна сторона овердрафту. Клієнт, який не дуже добре розуміє банківську систему (навіть після неодноразового і детального пояснення), може використовувати овердрафт, навіть не здогадуючись про це.

У разі, коли зарплата клієнта не стабільна, або клієнт знімає власні кошти, не рахуючи їх, то такому клієнту зняти встановлений ліміт і не помітити цього – дуже легко. Подальша схема проста – клієнт все життя буде платити відсотки по овердрафту. Найприкріше в даному варіанті те, що банк у цьому випадку абсолютно правий. Клієнт використовував кредит і не повертає його, тому постійно нараховуються відсотки.

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь, час від часу заходите в банк, підходите до менеджера, обслуговує вашу зарплатну картку і просите його надати рух по вашому рахунку. Далі, прийшовши додому, порівняйте надану вам виписку з чеками з банкомату (які завжди необхідно зберігати). Якщо чеків немає, то про призначення платежу можна судити по надходженням і проконтролювати призначення витрат з вашої картки.

Не соромтеся вимагати у вашого менеджера звіт про підозрілі угоди, зафіксованої у вашій виписці – він зобов’язаний пояснити кожну операцію, скільки б це не зайняло часу. У разі відмови виразного пояснення, не варто йти, опустивши голову. Прямуйте до управлінця вищого рівня, який не дозволить одиничному випадку накласти негативний відбиток на репутацію його відділення. Якщо помітили, що начальник прикриває свого підлеглого, обов’язково пригрозіть судовим розглядом. Ніхто з управлінців не ризикуватиме своєю роботою, вигороджуючи недбайливого співробітника.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

4 комментариев к записи “Овердрафт. Що це і що в ньому поганого”

 1. Руслан пишет:

  Если у меня на карточке кредитный лимит 15000 грн, строк действия карточки до 04\17,но я етим кредитом использовался и сейчас есть только 4000,погасить весь кредит я не успеваю до даты действия карты. Смогу ли я заменить карту по строку истечения если на ней кредитный лимит будет погашен не полностю???

 2. Юля пишет:

  Найголовніше в такій послузі – завжди переглядати рахунки, за що ви платили, і тоді ця послуга може стати зручною. І вже, звичайно, звертайте уваги на свої чеки. Чек – це бухгалтерський документ, а не сміття.

 3. Zaza пишет:

  Овердрафт мені нагадав про стільникові оператори, які можуть “тихенько” підключити дуже “потрібні” функції, без відома господаря номери, і для нібито його блага. А коли господар дізнається, що з нього списалися кошти, тому що він отримав СМС про “пошук дружини в Новій Зеландії “, ніхто вже гроші йому повертати не збирається.

 4. Анастасія пишет:

  В мене теж є картка і якось я таки попала в так званий овердрафт, тому що мені не пояснили, що існує певний ліміт, який порушувати не можна. Прийшлося сплачувати штраф. Шкода, що я не прочитала цю статтю раніше.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Овердрафт
Овердрафт. Розмір та забезпечення

Розмір кредитного ліміту на картку свого постійного клієнта визначається встановленими...

Кредит под депозит
Кредит під депозит

Існує такий вид кредитування, як кредит під депозит. У даному...

Закрыть