Податковий кредит і пеня

Податковий кредит

Відповідно до закону №889-IV, на податковий кредит встановлено обмеження, яке не дозволяє іпотечному позичальникові оформлення податкового кредиту частіше, як десять років підряд. У разі, якщо довгостроковий кредит не закінчився через десять календарних років після отримання податкового кредиту, то такий позичальник має можливість повторно подати прохання про відшкодування сплачених відсотків за іпотечним кредитом. Передбачивши випадок з розлученням, термін використання податкового кредиту поширюється лише на власника іпотеки.

Так само передбачені випадки відновлення права повторної подачі заявки на податковий кредит:
1. Продаж або конфіскація предмета іпотеки в примусовому порядку.
2. Законна ліквідація об’єкта.
3. Визнання об’єкта іпотеки непридатним для проживання.
4. Продаж застави у зв’язку з втратою платоспроможності позичальника.

Визначившись з умовами та переліком необхідних документів, платник податків подає документи (перелік – в попередній статті). І якщо їх прийняли, значить зауваження та недоліки відсутні. Прийнявши документи на розгляд, податкова служба зобов’язана перерахувати кошти на банківський рахунок позичальника, відкритий в будь-якому банку нашої країни. А так само є можливість отримання відшкодування шляхом поштового переказу.

На підставі поданих документів податкова служба зобов’язана перерахувати гроші на рахунок позичальника протягом шістдесяти днів. У разі, якщо сума грошових коштів буде повернена не в повному обсязі або взагалі не повернута, тоді законом передбачена пеня на користь платника податків. Якщо сума не була сплачена протягом тридцяти днів, то податкова інспекція зобов’язана буде сплатити пеню у розмірі десяти відсотків від невиплаченої суми. Якщо затримка складе від 30 до 90 днів, тоді пеня складе 50% від невиплаченої суми. Період затримки більше 91 дня передбачає пеню в 100%.

На завершення статті варто відзначити, що позичальник, який вчасно не скористався правом на отримання податкового кредиту за звітний рік, у наступних податкових періодах втрачає можливість отримати податковий кредит за пропущений рік. Тому, щоб уникнути відмови, слід звертатися до податкової служби до першого квітня наступного року.

Ще матеріали по темі:
Податковий кредит і вимоги для його отримання
Як розрахувати суму податкового кредиту?
Документи для отримання податкового кредиту
Дають – бери!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

2 комментариев к записи “Податковий кредит і пеня”

  1. Марія пишет:

    У мене склалося враження, судячи з запису розмови, що не варто займатися подібними податковими кредитами. Навряд-чи хтось отримає від них прибуток або задоволення.

  2. оксана пишет:

    В первый раз слышу о существовании налогового кредита. Век живи-век учись, как говорится. Думаю налоговая до начисления пени не будет тянуть время.Хотя зная, как они работают, можно ожидать всего.

Оставить комментарий

Подробнее в Податк. кредит
Податковий кредит
Документи для отримання податкового кредиту

Бажаючи подати заявку на отримання податкового кредиту для повернення сплачених...

Податковий кредит
Як розрахувати суму податкового кредиту

Будучи сухим фінансистом, мене більшою мірою цікавила формула розрахунку податкового...

Закрыть