Податковий кредит і вимоги для його отримання

Податковий кредит

Вислів “податковий кредит”, вводить в оману своїм формулюванням. Йдеться про часткове відшкодування сплачених відсотків за іпотечним кредитом, шляхом повернення сплаченого податку. Податковий кредит ініційований податковою службою України та затверджений на законодавчому рівні. Початкова версія податкового кредиту не мала на увазі повернення відсотків клієнтам, які оформили іпотечний кредит в іноземній валюті. Але з часом наші чиновники доопрацювали його умови і вирівняли права всіх позичальників. І користуючись знаннями в області оподаткування або черпаючи інформацію з різноманітних джерел, багато жителів нашої країни вже більше п’яти років компенсують свої витрати на іпотечний кредит за рахунок податкових відшкодувань.

Бажаючи донести до свого читача переваги даної ініціативи почну з того, що на отримання податкового кредиту мають право претендувати тільки громадяни України, які досягли вісімнадцятирічного віку і оформили іпотечний кредит, в будь-якому комерційному банку України. У законодавчому розумінні, звичайний кредит визнається іпотечним, при суворому дотриманні даних вимог:
- Даний кредит повинен бути оформлений на термін не менше п’яти календарних років;
- Цільове призначення такого кредитного продукту обмежується придбанням або будівництвом житлового майна. Мається на увазі покупка або будівництво житлового будинку, а так само – тільки однієї частини цього майна. Кредит, оформлений на будівельні роботи спрямовані на прибудову житлового майна, також потрапляє під цей законопроект;
- Позичальник повинен володіти повноцінними правами власності на дану житлову площу;
- Заставою за цим кредитом має виступати саме те житло, яке і було придбано на гроші, видані в кредит. Тобто випадок із заставним поручителем не розглядається як варіант оформлення податкового кредиту. В обов’язковому порядку позичальник і вся його родина мають бути прописані в цьому будинку, і це майно має бути основним місцем їх проживання (на законодавчому рівні, визнання основного місця проживання, відбувається після шести місяців проживання за однією адресою прописки). Місце розташування даного об’єкта іпотеки обмежується територією нашої держави.

У разі якщо мова йде тільки про одну частини житлового будинку, то такий кредит буде визнаний іпотечним тільки після законної реєстрації всіх прав власності на це майно, з урахуванням визнання її, як окремого об’єкта нерухомості. Припустимо, що позичальникові належить тільки лише частина будинку, тоді на правах часткової власності він має можливість передачі в заставу своєї частини будинку, на підставі нотаріально засвідченої згоди кожної сторони.

З метою припинити сумніви про законність права на надання податкового кредиту, позичальник зобов’язаний подати до органів податкової інспекції, разом з декларацією копію паспорта з обов’язковою відміткою про реєстрацію позичальника за адресою об’єкта іпотеки.

У разі позбавлення статусу резидента (громадянства України), дана особа втрачає право на надання податкового кредиту. Унаслідок того, що ця людина, змінюючи громадянство, знімає з себе зобов’язання регулярного внесення грошових коштів до фондів податкового оподаткування. У цьому випадку про повернення податку мова не йде.

Особи, які відмовилися від ідентифікаційного коду, позбавлені можливості оформлення податкового кредиту, так як це йде в протиріччя конституційному принципу рівноправності. Так як ними спочатку було відірвано поняття ідентифікація, то подальший розгляд цих кандидатур податковою службою може бути розглянуто, як стимуляція до присвоєння ідентифікаційного коду.

Запис моєї розмови з гарячої лінією Міністерства доходів з питань податкового кредиту, з якої ви отримаєте повноцінну професійну інформацію “з перших вуст”.

Ще матеріали по темі:
Як розрахувати суму податкового кредиту?
Документи для отримання податкового кредиту
Податковий кредит і пеня
Дають – бери!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 комментарий к записи “Податковий кредит і вимоги для його отримання”

  1. Артур пишет:

    Панове! А чому у статті йде мова тільки про отримання податкового кредиту (знижки) за сплату відсотків по іпотечному кредиту? А як же навчання у ВУЗі, лікування?

Оставить комментарий