Податок на нерухомість

Zminu

Законом  №909 від 24 грудня 2015 року внесено зміни щодо податку на нерухоме майно.
Оподатковуватиметься житлова нерухомість (квартира, будинок), і нежитлова, в т.ч. й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, навіть туалети і погреби).
Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: із будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаража та сараю – за ставкою для нежитлової. Оподатковується загальна площа об’єкта нерухомості, в т.ч. його часток.
Проте, пільги для невеликих за площею квартир і будинків залишені – не потрібно платити податок за квартиру до 60 і будинок до 120 кв.м. (або будинків і квартир загальною площею 180 кв.м.). Оподатковуватимуться тільки площа понад ці ліміти.
Наприклад, якщо Ви є власником квартири загальною площею 75 кв.м, то сплачуватимете податок лише за 15 кв.м. Але якщо квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв.м. застосовується для кожного з них, і сплачувати податок не потрібно.
Місцеві ради мають право встановлювати пільгу з цього податку на своїй території. Але при наданні пільги має враховуватись майновий стан та рівень доходів.

Гранична ставка податку збільшується з двох до трьох відсотків мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. нерухомості (в 2016 р.- 41,34 грн. за 1 кв.м). Розмір податку від (0 до 3%)встановлюватиметься місцевою радою.
Визначено додаткову ставку податку в розмірі 25 тис.грн. на рік для квартир площею понад 300 кв.м і будинків площею понад 500 кв.м. Тобто фактично такі об’єкти оподатковуватимуться відсотковою (до 3%) та фіксованою (25 тис.грн.)ставками.
Приміром, якщо власник має квартиру площею 320 кв.м на рік він повинен сплатити податок, розрахований таким чином: 320 кв.м. мінус 60 кв.м (пільга) помножити на ставку податку, затверджену місцевою радою за 1 кв.м плюс 25 тис.грн.
Порядок нарахування та строки сплати податку не змінились.
Увага! Фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилатимуться податківцями до 1 липня 2016 року. За новими ставками, які почали діяти з 2016-го, податок сплачуватиметься вже в 2017 році.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, ДФС
PDFO
Строки давності для штрафів

Ст. 102 Податкового кодексу встановлює, що крім деяких випадків (визначених п....

Скриншот 05-11-2015 202856
Штрафи за ЄСВ

За порушення термінів сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне...

Закрыть