Податок на нежитлову нерухомість

Nalog

Верховна Рада, за поданням КабМіну, в черговий раз згадала про українців, ввівши з 1 січня 2015 року замість одного податку – на нерухомість, відразу три – на майно. Тобто, на нерухомість (житлову і нежитлову), транспортний податок, а також плату за землю. Податок на житлову нерухомість ми розглянули у минулій статті.
У цьому матеріалі розглянемо податок на нежитлову нерухомість.
До нежитлової нерухомості, відповідно до пп. 14.1.129 Податкового Кодексу віднесена вся нерухомість, що не є житловою, в тому числі (що стосується саме фізичних осіб) – господарські будівлі, допоміжні приміщення – сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні. І навіть туалети, погреби та піднавіси. А в роз’ясненні фіскальної служби згадуються ще й вигрібні ями (септики). Тобто все те, без чого не можливо уявити подвір’я селянина чи власника дачного будиночка. Залишилося тільки додати сюди для оподаткування поштові скриньки.
Порядок нарахування та сплати цього податку аналогічні із податком на житлову нерухомість (тільки поки-що не зрозуміло, буде одне податкове повідомлення-рішення, чи окремі – на житлову і нежитлову нерухомість).
Однак, є дуже серйозна відмінність, яка ставить під великий сумнів всю цю затію із оподаткуванням надвірних сортирів. Якщо на житлову нерухомість є відповідна документація в БТІ, а зараз – і в реєстраційній службі, то піднавіс, курятник чи дерев’яну альтанку власники ставлять на своїх подвір’ях лише на свій розсуд, без жодних документів.
І хто буде обліковувати всі ці метри? В принципі, цей обов’язок покладено на працівників податкової та місцевої ради. Але до них треба буде залучати кількох міліціонерів, бо господарі, скоріш за все, зустрінуть таку «делегацію» вилами та собаками. І чи будуть податківці стрибати в септик, щоб поміряти його площу? І чи розуміють ті, хто писав та приймав цю дурню, який це обсяг роботи?
Але найголовніше – в час, коли годувальники сімей воюють на фронті, ціни зростають на все і постійно, а доходи зменшуються, вводити ще один безглуздий податок означає провокувати соціальний вибух. І дуже схоже на часи кріпацтва, коли вводили податки подушні та подимові.
Тому наша місцева рада прийняла рішення про нульову ставку цього податку. Вважаємо, що саме нульова ставка є кращим варіантом, як надання пільг. Тому що для отримання цих пільг жителям прийшлось би збирати та подавати відповідні підтверджуючі документи.
Надіюсь, що і ваші місцеві ради, навіть за рахунок зменшення фінансування саночистки та вуличного освітлення, прийняли такі-ж рішення.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “Податок на нежитлову нерухомість”

 1. роман пишет:

  Державі потрібні нові надходження до бюджету. Зараз важкі часи для країни і суспільства.Треба зачекати.

 2. Оксана пишет:

  Додали людям, яким зараз і без того тяжко, додатковий клопіт та витрати. Платити податок за сарай, де живе курка – це вже занадто.

 3. Антон пишет:

  Мене просто обурюють усi цi дурнi закони. Вони вже не знають де ще можна народ обiкрасти. А з приводу закону, вважаю, що треба нараховувати податок не за велику площу житла, а за велику вартiсть. Бо не можна порiвнювати трикiмнатну квартиру у центрi столицi з квартирою такоi площi десь у маленькому мiстi якоiсь областi. Це просто не справедливо

 4. Ганна пишет:

  Податківці не мають права та й не будуть перемірювати площу об”єкту, що підпадає під оподаткування. До обов”язків представника податкової служби входить підготовка, роздрукування та вручення під підпис податкового повідомлення-рішення, в якому вже повинна бути зазначена площа. А тепер увага! Де ту площу повинна брати податкова? На теперішній час БТІ видають таку інформацію лише за запитом. Скільки мільйонів запитів повинна написати податкова? Тому я і вважаю, що все закінчиться там, де й почалось. Саме так як і в минулому році.

 5. Антон пишет:

  Звісно, що це погана ідея. Хоча не все так погано. Сортири та сараї не облкодаються податком, а лише житлова площа. Тож під дію цього закону потрапляють десь 10% домовласників та квартировласників.

 6. Олена пишет:

  Колись було таке, що брали податок на кожне дерево в саду. А зараз хтось додумався оподатковувати сараї та туалети. Добре, що поки що хтось додумався до нульової ставки цього податку.

 7. Катерина пишет:

  Нічого собі, я обурена. З людей деруть останні копійки. Залишилося податки, ще й на повітря зробити. На людей, які будуть виповнювати цей обсяг роботи, підуть тіж гроші, або навіть більші. Я не бачу у цьому сенсу.

 8. Мила пишет:

  Боролись – боролись за снижение налогов, а по сути толкового ничего не уменьшили, наоборот, для населения только добавили очередной груз. Киев, кстати, будет платить такой налог с 2016, все равно мало радует.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Nalog
Головне про податок на нерухомість

Збільшено податок на нерухоме майно Більшість повнолітніх громадян зобов'язані сплачувати...

Іпотека
Правильно продаємо-купуємо житло

При продажу в Україні квартири, без нотаріуса (державного або приватного)...

Закрыть