Покращено захист вкладів

ФГВ

З метою запобігання впливу політичної та економічної ситуації, що склалася сьогодні в країні, на стан фінансово-кредитної системи, парламентом був прийнятий Закон №1586-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативного впливу на стабільність банківської системи». Прийнятий він на початку липня цього року і містить ряд нормативних змін у законодавчих актах, що визначають порядок функціонування вітчизняної банківської системи.
Для українських громадян вказаний закон цікавий тим, що згідно з його п.9 вдосконалюється механізм отримання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб фінансової допомоги в розмірах, необхідних для повного і своєчасного повернення грошових коштів вкладникам банків, які віднесені до категорії неплатоспроможних.
Внесеними змінами розширено функції Фонду, серед яких:
- аналіз фінансового стану банківських установ з метою виявлення ризиків у їх діяльності та прогнозування потенційних витрат ФГВ на здійснення компенсації коштів вкладникам;
- забезпечення інформування громадськості про функціонування системи гарантування вкладів фізосіб, захисту прав та інтересів вкладників, сприяння підвищенню рівня фінансової грамотності населення.
Також у новій редакції прийнято статтю, яка стосується кредитування Фонду. Зокрема, у разі тимчасового виникнення дефіциту коштів, ФГВ звертається до Нацбанку України з проханням про надання кредиту або кредитної лінії на умовах, обумовлених нормативними та правовими актами НБУ.
Потрібно зауважити, що Законом № 1586-VII розширено список джерел формування коштів Фонду. Наприклад, тепер обсяг коштів ФГВ може бути поповнений за рахунок:
- коштів, залучених Фондом шляхом випуску облігацій та/або видачі фінансових векселів Фонду;
- благодійних внесків, грантів, технічної допомоги в грошовій чи іншій формі, в тому числі від іноземних осіб;
- кредитів, залучених від небанківських фінансових установ та іноземних кредиторів.
Крім цього, даним законом розширено повноваження виконавчої дирекції Фонду в частині того, що ФГВ встановлює вимоги до змісту договорів банківського вкладу або договорів банківського рахунку з питань, що стосуються функціонування системи гарантування.
З прийняттям зазначеного нормативно-правового акта відбулися зміни в окремих статтях закону про банки і банківську діяльність. Так, під новим визначенням «системно важливий банк» слід розуміти банк, що відповідає критеріям, встановленим НБУ і діяльність якого суттєво впливає на стабільність вітчизняної банківської системи.
У разі якщо відбувається зменшення обсягу банківських депозитів на 5 або більше відсотків, відповідним рішенням НБУ встановлюється спрощена процедура випуску акцій, а також дозволяється внесення змін до Статуту банківської установи.
Важливо відзначити, що нововведенням також стали можливі санкції від іноземних держав, або міждержавних об’єднань, які вони можуть накласти на банки або власників банківських установ, у разі якщо від їх дій буде виходити загроза інтересам вкладників чи всій фінансовій системі.
Поряд з цим, доповнено новими абзацами стаття Закону про банки та їх діяльність, що містить заходи впливу на керівників або інших осіб, у разі якщо перевіркою НБУ встановлені факти порушення чинного законодавства або здійснення операцій, які загрожують інтересам клієнтів банку. За такі порушення передбачається штраф у розмірі від 100 до 1000 доходу громадян, неоподатковуваного (до цього сума штрафу складала від 50 до 100 нмдг).

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Покращено захист вкладів”

  1. Констянтин пишет:

    Можливо, завдяки цьому закону вкладники зможуть отримати свої депозити з проблемних банків швидше. Скоріш, це стандартний закон для нормальних країн, як країни ЄС і США. Якщо так, значить наша влада навіть в умовах неоголошеної війни почала реформи.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
Афери
Будьте пильними! Новий метод шахрайства!

Редакції сайту надішло запитання від читачки, у відповідь на яке ...

Штраф за депозит
Банки оштрафують за прострочення депозитів?

Банківські установи можуть надалі бути оштрафовані за прострочення депозитів. Відповідні...

Закрыть