Поручитель

Поручитель

Незалежно від того, яким банком і в якій країні видається кредит, він в обов’язковому порядку буде мати своє забезпечення. Іншими словами, у разі не повернення грошових коштів, банк, без бажання на те самого позичальника, повинен закрити заборгованість. Найнадійнішим видом забезпечення є застава, так як продавши її, банк гарантовано погашає заборгованість по кредиту.

Одним з найпоширеніших видів банківського забезпечення на сьогоднішній день є також страхування кредитного портфеля. Страховка може бути оформлена й оплачена позичальником у добровільному порядку. Проте, про страхування кредиту клієнт може і не знати. Іншими словами, сума страховки може бути включена в процентну ставку, або складатися з комісійного збору. Як би це не називалося, в будь-якому випадку – забезпечення кредиту лягає на позичальника.

Одним з поширених і перевірених часом способів забезпечити кредит можна назвати поруку. Порука – зобов’язання, дане третьою особою перед кредитором на користь забезпечення по кредиту. Поручитель, укладаючи договір з банком, ручається за належне виконання зобов’язань за даним кредитом з боку основного боржника, а у разі невиконання перекладає зобов’язання на себе. З огляду на те, що в Україні пройшла хвиля судових процесів, з подальшим примусовим погашенням кредитів за рахунок поручителів, які погодилися підписати договір поруки лише з поваги і дружніх відносин до основного боржника, то сьогодні знайти поручителя надзвичайно складно. І не дивно – адже за умовами кредитування гроші, видані в кредит, належать тільки позичальнику, а за рішенням суду з доходів поручителів, як і з основного боржника, щомісяця вираховується частина коштів на користь погашення кредиту. Саме ця причина створила і надовго закріпила несприятливу репутацію поручительству.

Тому сьогодні рідко можна зіткнутися з пропозицією банку знайти поручителя, свідомо знаючи, що клієнту легше змінити кредитора, ніж умовити кого-небудь на поручительство.

Кожен поручитель, уклавши договір з банком, в рівній мірі несе відповідальність за взятим кредитом. Відповідно до умов кредитування, гроші видаються безпосередньо позичальнику, а поручитель, незважаючи на те, що він несе солідарну відповідальність, до грошей відношення не має. Але у випадку передачі справи до суду з подальшою процедурою примусового погашення, поручитель ризикує своїми доходами, своїм майном, і всіма своїми активами.

Також існує таке поняття, як майновий поручитель. Цей вид забезпечення має на увазі передачу банку в заставу майна, яке не належить основному боржнику, але на підставі довіри поручителя до позичальника, банк приймає дану заставу і оформляє кредит. У разі, якщо основний боржник перестане платити, «постраждає» майно тільки майнового поручителя, а не основного боржника. На перший погляд виглядає трохи жорстоко по відношенню до майнового поручителя. Але враховуючи той факт, що він свідомо погодився віддати в заставу своє майно, то з формальної точки зору – все вірно і правильно.

Згоден з тим, що друзі та рідні люди зобов’язані допомагати один одному. Але перш, як виступити поручителем (а тим більше – майновим поручителем), рекомендую Вам ретельно перебрати інші альтернативи. Так як поручительство є крайнім і останнім варіантом з усього широкого списку продуктового ряду кредитних пропозицій.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

6 комментариев к записи “Поручитель”

 1. Віталій пишет:

  Доброго дня допоможіть будь-ласка колись я працював на одній роботі там працював один чаловік і він взяв щось в кридит і дав мій номер телефона як поручітеля мені ніхто недзовив не питав чи я даю згоду а тепер прошло пару років і мені телефонують і загрожують що заберуть все майно хоча я зтою людиною даже неспілкувався і неспілкуюсь надіюсь ви мені чимось допоможете

 2. Євгенія пишет:

  Порука – це відповідальний крок, його потрібно добре обмірковувати, так як несете відповідальність за цей кредит. І якщо раптом щось трапиться з людиною, яка взяла кредит, все ляже на ваші плечі. Я б ніколи не стала поручителем.

 3. Олександр пишет:

  У 2006 вліз у Укрсиббанк з кредитом. Квартиру купували на сім’ю. Коли розбіглися, залишок довелося виплачувати мені, оскільки її борги не цікавили. Банк міняв поручителів (були її батьки, а стали мої) цілий рік! При всьому тому поручитель вказує свою квартиру як додаткову страховку для зміцнення договору. А ще банк забороняє когось прописувати в квартиру до моменту закриття кредиту!

 4. стожур пишет:

  Ух ты, мне понравилось!

 5. необычный пишет:

  Круто. Добавлю блог в избранное и друзьям посоветую. Ждите новых читателей :)

 6. Анастасия пишет:

  Сейчас надо брать кредит, до этого не сталкивалась с поручителями, банками да и вообще подобными терминами. Статья хорошая, спасибо, я хотя бы немного влилась в процесс.

Оставить комментарий