Познущаємось над шахраями?

Афери

Наскільки, все-таки, розвинута індустрія шахрайства. Весь час придумуються все нові і нові методи обдурювання людей. Якби ці розумові здібності, фантазію та працю використати на розвиток людства, ми вже давно б освоїли планети сонячної системи.
І вже, здається зрозуміло, що таких подарунків долі не буває, але завжди знаходяться довірливі (чи жадібні?) люди, які потрапляють на гачок, стимулюючи таким чином подальший розвиток шахрайства.
Але, по порядку. На мій телефон з номера 0637872435 прийшла СМС такого змісту: «Вітаємо. На Ваш номер випав приз – Шевроле «Авео». Деталі за телефоном 0637873420, 0637872723, або на нашому сайті autotrak.com.ua».
Скажу абсолютно відверто – ні секунди не сумнівався, що це черговий лохотрон. Але настрій зранку був хороший, роботи небагато, і я вирішив влаштувати своїм співпрацівникам невеличкий «Квартал 95» (як не як – артист народного театру:).
Спочатку зайшов на вказаний сайт (на даний час він вже не працює).

autotrak1

Оформлення якісне (але відразу зауважив, що використаний безкоштовний шаблон ВордПрес, чого серйозна фірма собі ніколи не дозволить). Інформації багато, новини з 2012 року. Навіть вказана адреса фірми. Але сертифікат виставлений чомусь ТОВ «КиївАвто». І звичайно, найважливіше – умови акції. Чотири виграшних телефонних номери, серед яких і мій. І три умови – сплатити 1% вартості авто (2380 грн), оплата протягом дня (акція завершується сьогодні), сплатити з платіжного терміналу (рахунки не вказані!!! Потрібно перед оплатою зателефонувати, тоді дадуть наступну інформацію). Лише сам факт відсутності рахунків (а по ним можна ідентифікувати шахраїв), стовідсотково свідчив, що це лохотрон.
Проаналізував домен autotrak.com.ua на спеціальному сервісі pr-cy. Виявилось, що домен зареєстрований всього-навсього три тижні тому, на жителя Москви Петра Глухарєва (звичайно, що це придумані імя та прізвище, адже при реєстрації доменного імені проводиться ідентифікація лише для росіян і лише в зоні ru) . Ось така проста перевірка, яка зайняла всього одну хвилину, та «вивела на чисту воду» шахраїв.
Отже, вся необхідна інформація отримана, бажаючі підняти настрій зібрані, зовнішній динамік включений, набираю вказаний номер. Відповідає консультант Сергій (чи п’яний, чи дуже схвильований, тому-що чотири рази перепитував моє ім’я). Я, тремтячим від хвилювання голосом починаю розповідати, що мені ніколи в житті не везло, я ніколи нічого не вигравав, що не можу повірити в свою удачу, і невже це правда, і коли можна отримати машину. Сергій зупиняє мій потік слів, і перепитує, чи я читав умови акції. Кажу, що ні. Тоді мені пояснюють, що потрібно заплатити 2380 грн. Кажу, що в мене в наявності таких грошей зараз немає, але знайду в кого позичити. Декілька разів перепитують, чи я буду платити і коли, «щоб зарезервувати» за мною авто. Кажу, що до обіду гроші знайду і заплачу. Мені відповідають, коли будуть гроші, підійти до платіжного терміналу та зателефонувати їм. Прикидаюсь ще більшим дурником – «А що, рахунків для сплати на сайті немає?», і продовжую – «Мені простіше сплатити через Приват24 яким я завжди користуюсь». Співрозмовник дещо розгубився, але постарався виграти час – «Будуть гроші, дзвоніть, порішаємо. Машину резервую». Присутні, із повними очима сліз, ледве стримуються від реготу.
Але мені цього мало. Через хвилин десять дзвоню ще раз, і починаю другу серію – «Я тут на роботі пробував позичити гроші, але всі з мене сміються, кажуть що це лохотрон. Але я все-таки надіюсь на краще. В мене зять працює в Києві. Чи можна, щоб він під’їхав до вас на фірму і на місці заплатив?». Після невеликої паузи відповідь – «Заплатити він може, але все рівно Ви маєте бути особисто, з оригіналом паспорта і кодом». – «Добре, тоді я зараз виїжджаю до Вас сам, на вказану на сайті адресу, з грошима, паспортом і кодом, чи зможете Ви зачекати, якщо я приїду, наприклад, коло 19 години?». Мене обіцяли зачекати і кинули трубку.
Ось так я «виграв» і не отримав авто, але настрій цілий день був піднесений:). Крім цього, надіюсь, забрав деякий час у аферистів, який ними міг бути використаний для «розводу» наступної жертви.
До речі, пізніше в місцевій пресі прочитав, що двоє моїх земляків заплатили шахраям 11 та 36 тис. грн. – «за переоформлення», «на податки», «за тимчасові номери», «на перереєстрацію», «на транспортування» і т.д.

Впевнений, що копій цього сайту був не один десяток, і відповідно, одночасно пропрацьовувалися кілька сотень “жертв”.

А я дуже шкодую лише про одне – відразу потрібно було інформувати міліцію та прокуратуру про цих шахраїв. Але з іншого боку, неможливо займатись такою «діяльністю» без потужної «криші», і можливо, що моя ініціативи була-б марною. Хоча, все – рівно шкодую…

І на завершення. Звичайно, хочеться вірити в казку. І хочеться жити краще. Але безкоштовний сир буває лише в … Тому ніколи не піддавайтесь емоціям. Лише холодний розум і багаторазова перевірка можуть убезпечити від шахраїв. А ще краще – якщо вдається “розвести” тих, хто звик “розводити” сам.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Kredit1
Як правильно дати гроші в кредит

Коли нам не вистачає грошей, а це (на жаль) трапляється...

Банк банкрут
Банки в процедурі ліквідації

В продовження статті про «банкопад», подаємо інформацію про банки, які...

Закрыть