Правильно погашаємо кредит

Погашение кредита

Очевидним і зрозумілим є бажання людини вчасно погасити свою кредитну заборгованість, а також уникнути всіляких переплат, пов’язаних з несвоєчасно внесеними обов’язковими платежами по кредиту. Тому на сьогоднішній день актуальною залишається тема, як уникнути неприємних проблем при погашенні кредитної заборгованості, навіть якщо ви є добросовісним платником. Далі розглянемо, на що конкретно варто звернути увагу в процесі оформлення необхідних документів.
Після укладення договору в обов’язковому порядку ви повинні отримати графік, в якому чітко вказані терміни та розміри всіх обов’язкових платежів. Не нехтуйте точністю при оплаті суми кредитного внеску, оплачуйте все до копійки. Тільки таким чином ви убезпечите себе від непередбачених штрафів, які непомітно можуть перетворитися на пристойну суму грошових коштів.
Уточніть, яким способом ви маєте можливість виплачувати кредит. Існує можливість оплати готівкою через банкомати вашої або іншої банківської установи, поштовим переказом або ж безпосередньо в самому відділенні банку. Також ви можете переказувати грошові кошти з рахунку іншого банку, в якому знаходиться ваш вклад. У даній ситуації головне враховувати той факт, що всі банківські операції проводяться не безкоштовно. Платними є всі банківські та поштові перекази. Таким чином, перераховувати грошові кошти необхідно з урахуванням комісії за виконаний переказ. В іншому випадку, ваш обов’язковий платіж по кредиту буде менше того, який необхідно внести. Ну а це вже може стати причиною виникнення всіляких недоплат та штрафних санкцій за них.
У такому випадку, кращим способом буде використання банкоматів тієї банківської установи, в якій ви оформляли кредит, так як комісія за обслуговування не береться. В обов’язковому порядку після кожної оплати обов’язкового платежу по кредиту вимагайте квитанцію, яка буде прямим доказом вашої оплати при виникненні непередбачених обставин.

Ще один фактор, який необхідно враховувати, це час зарахування переказу. Пам’ятайте, що в системі філій вашого банку – кредитора платіж зараховується протягом одного робочого дня. Якщо ви переводите з однієї банківської установи в іншу в післяобідній час, в такому випадку зарахування платежів буде виконано тільки на наступний день. У деяких випадках можлива затримка платежів на кілька днів. З цього слід зробити висновок: для запобігання нарахування штрафних санкцій та пені за прострочення, оплачуйте платежі з запасом в 2-3 дні. Якщо оплату кредитної заборгованості ви здійснюєте через поштове відділення, врахуйте, що поштовий переказ зараховується набагато довше банківського.

І врешті поговоримо трохи про дострокове погашення кредитної заборгованості. Напевно для кожного клієнта це досить привабливо, тому що з’являється можливість значно скоротити або навіть виключити оплату відсотків по кредиту. Але також необхідно пам’ятати, що банківські установи не дуже люблять втрачати свій дохід. Тому якщо ви маєте намір погасити кредит достроково, то вже на стадії його укладення уточніть всі деталі кредитного договору. Банківська установа має право оформити заборону дострокового погашення на певний період, і ви будете змушені сплатити всі нараховані відсотки. Більш того, цілком можливі штрафні санкції за дострокове погашення, розмір яких може становити навіть до 10% від загальної суми кредитної заборгованості .

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

26 комментариев к записи “Правильно погашаємо кредит”

  1. НИКОЛАЙ пишет:

    чи можна погашати кредит на рахунок а не на кредитну картку?

  2. Аноним пишет:

    Чи потрібно писати заяву на дострокове погашення кредиту???Підкажіть будь ласка

  3. Ян пишет:

    Проблема надумана. Зараз таке дуже рідко зустрічається. У теперішній час чимало клієнтів стали неплатоспроможними. Тому будь-який банк, в т.ч. і Приват, буде навіть радий, якщо ви погасите достороково.

  4. Лєна пишет:

    У мене була колись кредитка в Приватбанку. Гасила все вчасно, ніяких штрафів не було, але мене просто замучив нав’язливий сервіс! Мало не щотижня приходили смс з пропозиціями витратити енну суму і отримати ліміт більше. Набридло. Погасила, картку викинула. Ще роки 2 дзвонили, пропонували нову.

  5. Алла пишет:

    Із свого гіркого досвіду знаю, що прострочень по кредиту краще уникати. Краще позичити у сусіда і потім з зарплати віддати, ніж проштрафиться в банку. В мене було прострочення, невелике в ПриватБанку, але через нього мені тепер ні один банк не дає кредит(

  6. Наталя пишет:

    Кредити в “Дельта-банку” беремо постійно, на різні товари. Погашаємо завжди вчасно і в повному обсязі, щоб потім не було проблем. І нам добре, що все купили і банк грошиків заробив.

  7. Інна пишет:

    Один раз в житті брала кредит на телефон у Приват Банку, і погасила його в два рази швидше. Зараз прочитала статтю і зрозуміла, що я навіть не знала, про те що можуть нарахувати штрафні санкції за дострокове погашення кредиту. З кимось таке бувало в якому-небудь з банків?

  8. Джон пишет:

    У банківському офісі не треба поспішати, потрібно уважно вивчити договір і відразу уточнити всі нюанси з погашення. А можливість здійснити платіж трохи раніше є завжди, треба тільки вибрати банк у якого розвинена мережа своїх банкоматів. У мене кредит в Альфа Банку і ніяких проблем досі не виникало.

  9. Олена пишет:

    Так само зіткнулася з проблемою погашення кредиту в Приват- банку. Платила вчасно, у результаті прийшла закривати рахунок і сказали ще заплатити енну суму грошей, ладно заплатила, сказали прийти на наступний день (поки у них там система гроші зарахує). А ввечері мені приходить смс, мовляв ви повинні ще покласти 50 грн. Вже думала йти лаятися , але консультант мені пояснив, що це малося на увазі, що в цей місяць я не користувалася карткою, і ніяких процедур не проводила, а ці 50 грн це типу мінімалка, яку кожен місяць потрібно мати, сказав що карта по нулях (так як я внесла потрібну суму вчора), більше нічого платити не треба і закрила рахунок. Так що будьте уважні і не переплачуйте зайве.

  10. Олександр пишет:

    Взяв кредит в Приват-банку. І мене якось починає напружувати цей банк. Приват 24 та інше звичайно дуже зручно, але! Коли погашати кредит – зіткнувся з такою неприємністю, що вносячи суму більшу ніж місячна плата вони можуть різницю переслати назад на твою карту. Якщо вчасно не спохватитись, не погасите кредит швидше ніж вам хотілося б.

  11. Ольга пишет:

    Змушена була взяти кредит в “Приват-банку” для придбання холодильника. Зареклася брати ще. Платежі вносила регулярно, в повному обсязі. А коли думала, що погасила кредит – то сказали доплатити енну суму і прийти на наступний день. Прийшла. Сказали доплатити ще близько 2 гривень. Доплатила, а кредитку після цього знищила.

  12. Ігор пишет:

    Вважаю, що проблематика, освітлена в цій статті, вигадана штучно. Адже все зазначено у кредитному договорі. Головне – своєчасно вносити необхідні (рекомендовані) мінімальні суми платежу.

  13. Марта пишет:

    Нещодавно брала кредит в банку Російський Стандарт. І ось у мене залишилося два місяці до кінця договору, я брала товар в розстрочку. Я вирішила виплатити раніше, за договором я рівними частинами вносила по 290 грн, коли я прийшла в банк, консультант сказав, що не може мені надати інформацію з остаточної суми, зателефонувавши на гарячу лінію мені сказали, що повинна 600 грн. Я почала уточнювати чому так якщо 2 платежу по 290 виходить 580 грн? Дівчина уважно все переглянула і сказала, що проплатити мені залишилося всього 519 грн, дуже вибачалася. Я слава Богу закрила цей кредит і більше в цей банк не хочеться навіть повертатися.

  14. Владислав пишет:

    Правильно погашати кредит – це виплачувати в зазначені терміни. А найкраще взагалі не брати кредит, а то сьогодні була людина, а завтра її немає. Ніхто не знає, що буде завтра. Краще вже помучитися й зібрати суму, ніж брати кредит. І тоді виплачувати не потрібно буде нічого.

  15. Леонід пишет:

    Прочитав тут багато цікавого. Хочу порадити після повної виплати кредиту брати спеціальну довідку про закриття кредитної історії. Інакше через 3 роки (термін позовної давності), вам може прийти повістка до суду. Банки часто роблять підставу, в якій ви забули доплатити пару гривень, на них накладаються штрафи і пеня. Через 3 роки з кількох гривень Ваш борг становитиме кілька тисяч. А найкраще взагалі не брати кредити, особливо в Приваті і ПУМБ, у них багато реклами, а в реальності ставки великі, і дуже жорсткі правила.

  16. Міха пишет:

    Я особисто, перед тим, як взяти кредит або розстрочку, завжди цікавлюся тим, а чи можна погасити кредит достроково (з вигодою для мене). Якщо ні, то я його і не беру. Брав кредити в ПриватБанку – нормально. Але їх кредитка – це просто вампіризм: тільки брехня і брехня, особливо, якщо велика сума.

  17. Надія пишет:

    Брала невеликий кредит на покупку побутової техніки – вже дуже вигідні умови. Банк видав кілька карток, як додатковий бонус. Але при погашенні кредиту платіж був занесений не як внесок, а як поповнення кредитної картки (переплутали). В результаті оплата прострочена, штраф, і т.д. Суми невеликі, але осад дуже неприємний!

  18. Нурадін пишет:

    Насправді дострокове погашення кредиту в тому ж Ощадбанку справа дуже важлива для позичальника. Справа в тому, що якщо внести N-у суму після розрахункової дати, наприклад наступного дня, то різко знижується відсоток при складанні нового графіку. Доведено досвідом проведення даної операції іншими моїми знайомими. Банк про це знає, тому й поставив у рамки дострокової виплати тільки в дату списання коштів. Коли я прийшов в Ощадбанк частково погасити кредит за день до списання грошей, мені ввічливо сказали, що приходьте завтра, раніше не можна.

  19. Роман пишет:

    Саме правильне, в моєму розумінні, в погашенні кредиту – це вчасно, навіть трохи заздалегідь гасити щомісячний платіж. Якщо є можливість, в офісі банку кладу трохи більше. Загалом-то і від кредиту швидше позбудешся і отримаєш вигіднішу пропозицію від банку наступного разу))

  20. Оксана пишет:

    При достроковому закритті споживчого кредиту в одному з широко відомих банків, виявилося що оператор не погасив страховку. Взяла довідку про відсутність заборгованості і написала керуючому. Все вирішилось, але нерви потріпали. Потрібно заздалегідь збирати всі довідки.

  21. Владислав пишет:

    Зараз взяти кредит може кожен. Хто має роботу і хто її не має. Але от питання в тому, чи зможеш ти його закрити. Головне – платити вчасно, не відтягувати. А саме вірне рішення – взагалі не брати кредит.

  22. Владислав пишет:

    Я, як співробітник банку, знаю що таке кредит. Сам узяв кредит на покупку квартири, але у мене кредит для співробітників банку. Дуже багато плюсів, майже без переплати. Зараз взяти кредит не проблема – йди в будь-який банк і тобі його дадуть із задоволенням, навіть без довідки про доходи, а от потім чи зможеш ти його погасити? Вибирайте перевірені банки, такі як ПриватБанк, і буде вам легше. Не женіться за красивою рекламою. Як мовиться, скупий платить двічі.

  23. Анна пишет:

    Найголовнішою порадою тут буде уточнити в банку графік погашення кредиту, щоб своєчасно вносити платежі, а також мінімально необхідну суму платежу, щоб випадково не напоротися на штраф.

  24. Арина пишет:

    Так, неприємні ситуації точно бувають. Навіть за умови того, що платник вчасно погашає кредит. Був один такий банк, назву я його вже не згадаю, де перед останнім платежем потрібно було прийти в банк і написати заяву про закриття кредиту. А інакше відсотки продовжують нараховуватися. Хоча, чесно кажучи, не зрозумію, на що вони нараховуються, якщо вся заборгованість погашена?

  25. Надя пишет:

    Це правда, що при погашенні кредитів часто виникають якісь непорозуміння, тому суть в тому, що потрібно дуже уважно читати договір і час від часу його перечитувати.

  26. Олег пишет:

    Взяв днями кредит, для мене ця стаття зараз дуже корисна. Витягнув для себе з статті парочку фактів як швидше погасити кредит. Дуже добре все описано, спасибі величезне.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Банк банкрут
Путівник для вкладника при ліквідації банку

У зв'язку з панікою в банківському секторі, продовжимо тему про...

Афери
Афери з іпотеками, депозитами і картами

На сьогоднішній день кількість способів, за допомогою яких шахраї провертають...

Закрыть