Приватний кредит. Ч.2

Приватний кредит

Приватна особа надає свої вільні грошові ресурси будь-якому громадянинові України, на договірних умовах. Знайти таких кредиторів не складає труднощів – як в Інтернеті, так і на сторінках газет рекламного характеру. Зідзвонившись з кредитором, потенційний позичальник має можливість у телефонному режимі обговорити умови операції. Хочу акцентувати увагу на тому, що багато приватних кредиторів готові торгуватися з клієнтом про умови контракту, так як у них теж конкуренція висока, а грошей у рекламу ніхто не вкладає. Тому цілком доречна розмова про зниження відсоткової ставки або пені.

Так як в цій ситуації кредитор ризикує значно більше, ніж позичальник, то обов’язковою умовою такого кредитування є нотаріальне оформлення розписки. Умови договору обговорюються на підставі вимог кредитора і необхідностей позичальника. Усно домовившись про майбутні умовах кредиту, нотаріусом призначається дата і час угоди, помічник нотаріуса готує текст розписки відповідно до домовленостей умовами.

У розписці обов’язково повинні бути присутні такі умови:
- Сума грошей, надана у кредит;
- Дата повного повернення зайнятої суми;
- Розмір і система нарахування відсотків по цій позиці;
- Розмір передбаченої штрафної санкції на випадок не своєчасного платежу;
- Предмет застави (якщо це входило в домовленість).

Якщо сума оформленого кредиту не перевищує 15’000грн., то приватні особи пропонують оформлення розписки без надання застави. Але у випадку, якщо запитана сума грошей значно більше, то в забезпечення такої позики кредитор обов’язково зажадає надати гідну заставу. Заставою за приватним кредитами може виступати будь-яка ліквідна і рівна за собівартістю цінність – від дорогоцінних виробів до житлового майна (все залежить від суми позики). На підставі розписки кредитор може вимагати від позичальника дотримання всіх умов угоди, або подати до суду, і підтвердивши порушення з боку позичальника, перетягнути на себе право власності на заставлене майно.

У призначений час і кредитор, і позичальник, приходять до нотаріуса, зачитують вголос умови угоди, підписують три примірники розписки. І в присутності нотаріуса кредитор передає гроші позичальнику. Потім кожна сторона, забравши по одному примірнику розписки, завершують угоду.

Протягом обумовленого терміну позичальник поетапно повертає своєму інвестору суму грошей, у відповідності з вказаними умовами розписки. А кредитор у свою чергу, приймаючи гроші, розписується про отримання чергового платежу – і так до повного погашення використаної суми.

Враховуючи великий досвід роботи деяких кредиторів, вони напрацювали собі клієнтуру, і вже протягом довгого часу практикують даний спосіб тіньового кредитування. Причому офіційно оформлена угода в більшості випадків гарантує їм повернення виданих коштів. Але у випадку, якщо позичальник виявиться не платоспроможним, а позика видавалась без застави, то ніяка розписка не допоможе. Тому перш ніж дати в борг, приватний кредитор так само уважно розглядає кандидатуру на отримання позики, як і банк.

Процентні ставки за такими кредитами сильно відрізняються. Все залежить від кредитора та умов угоди – термінова або не дуже термінова видача, від розміру позики та вміння домовлятися самого позичальника. Так само враховуються діючі ставки за кредитами в банку, з розрахунком на поступку від приватного кредитора.

Але так, як на видачу кредиту з сумнівною перспективою повернення здатні лише не багато людей, то насмілюся припустити, що найчастіше кредиторами виступають люди, які мають авторитет у певних колах і можуть застосовувати нестандартні і не завжди законні методи впливу на позичальника. Тому перш ніж зв’язатися з такими людьми, варто ретельно обміркувати альтернативні варіанти.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

2 комментариев к записи “Приватний кредит. Ч.2”

  1. Варвара пишет:

    Дуже часто такi приватнi кредити не завiряються у нотарiуса, а нечистий на руку кредитор може змiнити умови кредитування. Я нiкому не раджу нi давати в борг малознайомим людям, нi брати.

    • Євгенія пишет:

      В цій ситуації ще можна посперечатися, хто ризикує більше. По-перше, приватний кредит можна отримати лише під заставу. У випадках, коли це можливо без неї, – відсотки будуть захмарними. А от позичальник має бути надзвичайно уважним і пам’ятати, що гроші повинні пераховувати йому. А то інколи бувають ситуації, коли кредитор просить зробити перший внесок по кредиту, перш ніж він його надасть.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Приватний кредит
Приватний кредит. Ч.1

Аналізуючи сьогоднішній стан кредитування в Україні, в наше поле зору...

Як не дати собою маніпулювати
Як не дати собою маніпулювати

Як не дати собою маніпулювати Ч.2 Як не дати собою...

Закрыть