Про що мовчить КабМін

Пишуть читачі

15 вересня цього року у Верховній Раді було зареєстровано зміни до Податкового Кодексу України, які, за словами уряду, повинні зупинити економічний спад і сприяти подальшому зростанню економіки. Тим не менш, навіть поверхове вивчення цих ініціатив залишає виключно негативне враження. Суть запропонованого пакета реформ лежить у збільшенні податкових зобов’язань для найменш захищених верств населення країни, а також відмова підтримувати промислові галузі, саме завдяки яким українська економіка все ще тримається на плаву. Спочатку Міністерством фінансів було запропоновано оподаткувати на нерухомість всіх громадян. Це говорить про те, що і пенсіонери і вчителі, які проживають в хрущовках, зобов’язані оплачувати податок до державного бюджету зі своїх мізерних заробітних плат і пенсій. Також, був згаданий і обов’язковий військовий збір. Як ми вже знаємо, в липні місяці він був введений в розмірі 1,5% від загальних доходів населення, терміном до кінця 2014 року. А тепер термін дії збору може бути продовжений до кінця 2015 року. Давайте нагадаємо, що держава в 2014 році для українського народу вже ввела оподаткування банківських депозитів. Відповідно до цього, і далі триває удушення наших співгромадян за допомогою нових поборів і збільшенням ставок, які вже існують.

Особливо цинічно на цьому тлі виглядає звільнення від сплати податку на прибуток організацій по видобутку таких ресурсів, як нафта і газ. Це стосується тих, які займаються бурінням нових свердловин, а не продовжують качати ресурси з вже існуючих. Як повідомляє наша влада, необхідність введення податку на нерухомість, а також обов’язкового військового збору обгрунтовується тим, що на сьогоднішній день державний бюджет абсолютно порожній, а пенсії та соціальні допомоги виплачувати потрібно, так само як і стабілізувати оборонну систему нашої країни.

Так чому ж в той момент, коли державний бюджет в дефіциті, дозволяється не оплачувати податок на прибуток окремим підприємствам? Адже вони і є головними джерелами наповнення державного бюджету. Цікаво ще й те, що головна мета нових реформ полягає в наданні найбільш прийнятних умов для ведення підприємницької діяльності в країні. При всьому цьому, законопроектом вводиться авансова плата за надрокористування. Це дуже негативна практика, активними противниками якої завжди були як українські бізнесмени, так і представники великого західного бізнесу. Адже підприємство, яке ще не встигло заробити свій прибуток, вже зобов’язане сплатити податковий платіж. Погодьтеся – це не матиме позитивного впливу на розвиток як окремо взятої сфери підприємництва, так і економіки в цілому.

Цікавим є те, що серед найбільш значущих для держави промислових галузей у нововведених реформах не зазначено гірничо-металургійний комплекс – основний фундамент економіки, який дає приблизно 27% від загального ВВП і здатний забезпечити робочими місцями близько 700 тисяч працівників.

В такому випадку, висновок однозначно сумний. Обраний спосіб регулювання економічної діяльності не дозволить Україні вибратися з нинішньої кризи в найближчому майбутньому. І справа не тільки у війні на сході. Адже якщо вся суть реформ зведена до погіршення становища населення та бізнесу, за винятком наближених до влади осіб і сімейств, то чи не здається вам, що ми впевнено йдемо «вперед у минуле»?

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Про що мовчить КабМін”

 1. Антон пишет:

  Так зрозуміло ж, що виключення з оподаткування були пролоббійовані представниками великого бізнесу. Якими і є велика частина депутатів. Люди захищають свій бізнес і не потрібно на них за це ображатися.

 2. Микола Іванович пишет:

  Криза в Україні прогресує. Українці стають дедалі біднішими. Стільки вже закрилося дрібних підприємств, торгівля взагалі терпить великі втрати, люди не можуть купувати, всі ціни виросли на 50-70%. (((

 3. Макс пишет:

  Триває те, що так вдало розпочав пан Янукович. Тільки з іншими прізвищами біля керма. Чому половину всіх виділених коштів на підтримку банківської сфери в умовах кризи отримала група “Приват”? З якої причини їй безроздільно належать всі благодійні рахунки на потреби ЗСУ та добровольчих загонів?

 4. Неллі пишет:

  Наш уряд вирішив остаточно обдерти найнезахищеніших – соцвиплати врізали донезмоги, військовий збір ввели (та 100%, що продовжать його ще як мінімум на рік), тепер ще й податок на нерухомість намагалися … Мда … А через місяць нова Рада всі ці божевільні податки підтримуватиме руками і ногами (((

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Імексбанк
Як купити валюту в банку, якщо банки її не продають

У вересні та жовтні цього року попит на іноземну валюту...

Тіньовий бізнес
Гривня вистоїть ???

На сьогоднішній день обвал гривні можна вважати доконаним фактом. Напевно,...

Закрыть