Проблеми банків – проблема вкладника. Ч.2

Проблемы банков

У 2013 році українська банківська система пережила «період застою», а точніше кажучи – занепаду. Західні банківські установи виходили з ринку: скорочення частки іноземного капіталу становило від 6 до 33,7%. Впевнено падали показники прибутку по всій системі. Так, за даними НБУ за минулий, 2013 рік, сукупний розмір прибутку дорівнював 1,4 млрд. гривень. Проаналізувавши фінансові результати вітчизняних банківських установ, фінансово-економічний журнал Forbes надав інформацію, яка стосується не тільки найбільш успішних банків, а й містить список найменш успішних – а значить, найбільш ризикованих. І ця інформація для нас дуже важлива. Тому постараємося її проаналізувати.
 Давайте почнемо з самого головного – списку банківських установ, які за результатами їхньої діяльності за 2013 рік можна назвати ненадійними:
1. Укргазпромбанк
2. Індустріалбанк
3. Правекс Банк
4. Омега Банк
5. Кредитпромбанк
 Відзначимо, що даний рейтинг складений виключно на підставі розрахунку наступних фінансових показників:
- Абсолютний приріст активів за звітний рік;
- Рентабельність активів;
- Абсолютний приріст власного капіталу за звітний рік;
- Рентабельність власного капіталу;
 Ці банківські установи по всіх вищеназваних чинниках мають негативне значення. Але розглядати їх як основні та визначальні ознаки нестабільності не зовсім правильно.
Щодо рейтингу надійності банків, який складений НБУ на 01.01.2014, тут картина така: Правексбанк – 46 місце, Індустріалбанк – 66 місце, Укргазпромбанк – 97 місце, Кредитпромбанк – 105 місце, Омега Банк – 125 місце.
 У даному випадку головне питання – що робити власникам вкладів в поточній надзвичайно складній ситуації? Необхідно відзначити, що подана нижче інформація – не пропаганда чи реклама, а тільки загальні рекомендації. І тим не менш. Для кожної людини, що бажає залишити якусь частину грошових коштів у банку, краще буде переоформити свій вклад на користь більш великої і надійної банківської установи. Бо саме такі більш міцні в даній ситуації. Звичайно ж, потрібно дуже критично ставитися до середніх і дрібних банківських установ, позиція яких нижче 50 місця в рейтингу НБУ за розміром активів. Хоча звичайно, це суб’єктивна особиста думка кожної окремої людини.
 На питання, чи варто тримати свої вклади у валюті, відповімо таким чином. Якщо ваш вклад розташовується в серйозному місці – то це однозначно ТАК. Необхідно не забувати, що для доларових депозитів вкрай важливо вибирати саму надійну банківську установу. Інакше, ви ризикуватимете отримати свою валюту гривнею за курсом приблизно 7,999. Щодо надійних банків, то тут рекомендуємо звернути увагу на такі фінансові установи, як Приватбанк, Промінвестбанк, ПУМБ, Укрексімбанк, Райффайзенбанк Аваль, які входять в першу десятку рейтингу НБУ на 01.01.2014.
 Також обов’язково потрібно здійснити диверсифікацію вкладів. У поточній ситуації має сенс зробити наступне:
1. Оформити вклад під максимально високий відсоток з одночасною можливістю його поповнення, але спочатку лише на невелику суму грошових коштів;
2. Частину гривні перевести у валюту (долар, євро);
3. Після перших ознак стабілізації економічної ситуації, в т. ч. і стабілізації курсу валют, перевести валюту в гривню і поповнити свій внесок, описаний в пункті 1.
 А де зберігати валюту до повної стабілізації ситуації? Це власне рішення кожного з нас. Зберігайте дома або частково використовуйте поточні банківські рахунки з можливістю миттєвого зняття при необхідності (знову ж таки – виключно в великих банках). На крайній випадок – відкрийте депозит на короткий термін (1-3 місяці), довготривалі депозити зараз надто ризиковані.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

9 комментариев к записи “Проблеми банків – проблема вкладника. Ч.2”

 1. Ілля пишет:

  У минулому році відкрив вклад у Приватбанку. Нещодавно забрав. У мене сума невелика була, тому без проблем. А якщо суми великі – треба заздалегідь повідомляти що будете збирати гроші (так співробітники говорять, а то грошей у касі може не бути).

 2. Наталя пишет:

  Лежав солідний депозит в Прокредит-банку, він сам невеликий (в сенсі – банк;) Коли прийшов час забирати депозит, повернули без проблем і зволікань. Вдома зберігати страшно, в нашому будинку було вже 2 пограбування, не думаю, що міліція щось знайде.

 3. Vovka пишет:

  Є негласне правило не тримати всі яйця в одному кошику і як правильно сказано в статті – вибирати найнадійнішу корзину. Подивіться всі рейтинги по банкам, вони є у вільному доступі і вибирайте банк із першої десятки з максимальною ставкою. Ось і весь фокус.

 4. Оксана пишет:

  Ну, далеко не все так однозначно погано з тими банками, про які тут сказано, що вони проблемні. Наприклад, Індустріалбанк, наскільки мені відомо, своєчасно видає депозити.

 5. Ярослав пишет:

  Я зняв зі своїх депозитів в Райффайзен банк Аваль всю валюту, долари і євро, яких у мене порівну, і зберігаю вдома. Ситуація зараз мало передбачувана, цілком можливий дефолт. Якщо це відбудеться, то шанс забрати гроші з банків різко падає.

 6. Аліса пишет:

  Те, що минулий 2013 рік був важким для всіх – це ні для кого не секрет. Але я думаю, що після виборів Президента, криза піде на спад, а економіка і банківська система будуть починати рости.

 7. Іван пишет:

  У зв’язку з нинішньою ситуацією в країні, думаю, що і найближчим часом ситуація не покращиться. Так що вкладникам дійсно треба задуматися про свої заощадження! А таке поняття як надійність банку може швидко змінюватися.

 8. Коля пишет:

  У принципі, так, 2013 був дуже непростим для більшості банків. Але не для всіх. Для Приватбанку, наприклад, минулий рік був досить вдалим – банк заробив третю частину всього банківської прибутку країни.

 9. Макс пишет:

  Та ці банки ще в 2012 році стали збитковими і потенційними банкрутами. Але от що буде з Приватбанком, якому давно довіряю? РФ змусила Приват продати свою “дочку” в Росії місцевому Бінбанку.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Проблемы банков
Проблеми банків – проблема вкладників

На сьогоднішній день, коли в країні політична напруга просто зашкалює,...

Забрати депозит
Як забрати депозит

Банківський депозит - це сума грошових коштів на рахунку в...

Закрыть