Проблеми банків – проблема вкладників

Проблемы банков

На сьогоднішній день, коли в країні політична напруга просто зашкалює, стан банків є дуже болючим питанням. Банківська система досить близько підійшла до системної кризи, після якого можна чекати навіть масового банкрутства. Зняття коштів з вкладів, а також значне погіршення платіжної дисципліни вже зараз провокує затримку платежів у низці фінансових установ. Таким чином, основною умовою виживання для банківської системи є негайне впровадження стрес тестування, яке дозволяє визначити потребу в додатковому капіталі, і докапіталізація, так як падіння навіть однієї із системних фінансових установ може спровокувати ланцюгову реакцію.
На думку експертів, банкрутство хоча – б ще однієї з найбільших банківських установ спричинить введення Національним Банком України мораторію на відкликання вкладів, і запустить проект рекапіталізації комерційних банків, так як інших способів для збереження фінансової стабільності практично не існує.

16 млрд. грн. – це кредитні зобов’язання на території Автономної Республіки Крим. Зрозуміло, саме на цю суму грошових коштів необхідно доформувати резерви комерційних банків. Крім цього, вони з малою ймовірністю зможуть повернути позики від своїх клієнтів на території, яка вже є окупованою . Очевидним також є те, що втрати банківського портфеля в АР Крим – це збиток для всієї банківської системи.

Гостре посилення ситуації також провокують такі проблеми в економіці, як девальвація гривні, передбачуване у подальшому обмеження у сфері експорту товарів українських виробників у РФ, значне зниження рівня доходів, за якими безпосередньо слідує потенційне зниження якості кредитного портфеля банківських установ. Зі слів голови правління банку «Хрещатик» Дмитра Гриджука, настільки важка економічна ситуація, яка сталась на підставі політичних потрясінь, а також агресії з зовнішнього боку, значним чином знизить можливості позичальників виконувати валютні обов’язки. У нинішній ситуації особливий удар можуть отримати імпортоорієнтовані клієнти, що призведе до ослаблення їх активності і відповідно до негативних наслідків. І як вже було сказано вище, в свою чергу це позначиться на зниженні якості кредитного портфеля банківських установ.

За прогнозами, які дають банкіри, ситуація, що склалася, може погіршуватися і надалі. Розвиток політичної ситуації дають підстави очікувати високого рівня коливань цінних паперів та індексів, а також зниження якості активів – основних показників капіталізації банківської системи.
Після впровадження стрес тестування і докапіталізації банківських установ, фактично існує три механізми для того, щоб стабілізувати нинішнє фінансове становище:
1. Задіяння санаційного банку, для передачі примусовим чином всіх активів від проблемних банківських установ.
2. Рекапіталізувати всі фінансові установи з подальшою їх націоналізацією.
3. Вивести всі проблемні банківські установи з ринку, з використанням передачі таких у безпосереднє управління до Фонду гарантування вкладів населення.

При всьому цьому, щоб зберегти стабільність системи, має бути дотримана основна умова: реакція і надання необхідної допомоги повинні бути блискавичними. І звичайно ж, з боку уряду і НБУ має бути комплексна і всеохопна увага. Але в даному випадку, до банківських установ також мають бути застосовані додаткові вимоги, які будуть зобов’язувати відповідати за скоєні дії та їх наслідки.

Далі буде

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

9 комментариев к записи “Проблеми банків – проблема вкладників”

 1. Вадим пишет:

  Мені здається, поки ми не зможемо настільки сильно довіряти банкам, як в інших “цивільних” країнах, щоб жити і не боятися залишитися «голими і босими». Поки не буде запущений розумний і правильний правовий механізм і гарантовані вклади населенню.

 2. Віталій пишет:

  Всі проблеми банків – це суцільна вигадка! Зобов’язання за кредитами Криму в 16 млрд. грн. це явно менше, ніж сума заморожених вкладів все в тому ж Криму. При цьому, все скоро нормалізується. А колектори вони є скрізь: і в РФ, і на Україні, і в Криму.

 3. Марина пишет:

  Я думаю, що треба утриматися від вкладів і не ризикувати своїми кровними грошима, так як втратити їх через таку ситуацію буде дуже прикро. Політична ситуація в країні все погіршується і нормально існувати банки просто не зможуть, значить будуть один за одним закриватися.

 4. Ренат пишет:

  Мені здається, зараз не варто залишати великі суми в банках і краще залишитися без відсотків, але зате зберегти те, що вже на сьогоднішній день є. Краще дочекатися більш стабільної ситуації в країні.

 5. Петро пишет:

  Я патріот України і звичайно у нас повинна бути стабільна, сильна банківська система. Але своя сорочка ближче до тіла, я зняв ще коли все починалося свої долари і євро з рахунків в Приват банку, хоча до цього цілком йому довіряв і склав дома. Необхідно перечекати період нестабільності.

 6. Дмитро пишет:

  Згоден… Банки це не зовсім надійний інструмент для отримання прибутку з вашого капіталу, але все ж багато людей ним користуються. У будь-якому випадку це краще, ніж ховати гроші в матрац.

 7. Катя пишет:

  Більше ніяких вкладів. Кращий внесок – вдома під подушкою. З великими труднощами вдалося отримати гроші. Відсотки мало не вимолювали, співробітники багатьох банків – просто хами. Легких грошей і великих ставок давно ніде немає.

 8. Женя пишет:

  Мені здається, в такій ситуації складно передбачити розвиток подій та економіки, занадто все нестабільно і знаходиться в русі. Сподіваюся, що хоча б основні великі банки збережуть свої позиції.

 9. Лєна пишет:

  На мою думку, то дійсно якщо проблеми виникають в банківській системі, це напряму стосується клієнтів і вкладників банку. але в цій ситуації ми прості клієнти банку нічого вдіяти не можемо і нам доводиться просто змиритися з ситуацією.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Забрати депозит
Як забрати депозит

Банківський депозит - це сума грошових коштів на рахунку в...

Прострочення_платежів
Прострочення по кредиту. Що робити?

Прострочення по кредитній заборгованості - це справжня проблема. І на...

Закрыть