Прострочення по кредиту. Що робити?

Прострочення_платежів

Прострочення по кредитній заборгованості – це справжня проблема. І на жаль, з нею стикається більшість позичальників. У випадку, якщо графік погашення кредитної заборгованості серйозним чином зривається, банк починає впливати на клієнта всіма можливими та доступними для нього методами.

Для початку, банківська установа по телефонному зв’язку нагадує позичальникові про необхідність внесення платежу. Якщо ж це є безрезультатним, банк переходить до письмових звернень до клієнта. Коли і цей метод теж не спрацьовує, останній етап – судовий розгляд. Необхідно чітко розуміти, що прострочення кредитних платежів здатне привести до серйозних неприємностей. Так що ж робити, якщо вже допущено прострочення по кредиту?

Наші поради, які допоможуть значно знизити ризик позичальника і врегулювати подальші дії, подані нижче.

1. Самий найгірший варіант, це коли більшість людей, прострочивши свій кредит на досить тривалий термін, починають ховатися від банку-кредитора. По-перше, робити це категорично не рекомендується, так як від штрафних банківських санкцій таким способом не втічеш, їх нарахування триває в повній мірі. По-друге, чим довше ви не йдете на контакт з банківською установою, тим вища ймовірність того, що вас внесуть до списку злісних неплатників. Ну а в цьому випадку, банк передає всю інформацію в бюро кредитних історій, після чого навіть рефінансування кредиту вам буде недоступно.

Рекомендації будуть наступними: обов’язково йдіть на контакт з вашим банком-кредитором. Поясніть виниклі у вас проблеми, вкажіть передбачувану дату внесення платежу. Можливо, якщо сума боргу та прострочення невеликі, вам підуть на зустріч і значно зменшать розмір штрафних санкцій. Пам’ятайте, що в будь-якому випадку з банківською установою можна домовитися, і таким чином, знизити ймовірність ускладнень в даній ситуації.

2. У випадку, якщо у вас виникли тимчасові фінансові труднощі (або, наприклад, змінилася дата виплати заробітної плати), і це в свою чергу не дозволяє вчасно вносити платежі, оплатіть стільки, скільки зможете. Але бажано – не менше 20-30 % від необхідної суми обов’язкового платежу. Це допоможе вам не потрапити до списку злісних неплатників, а також виключити радикальні заходи з боку банку -кредитора. І, звичайно, знайдіть можливість погасити весь борг протягом одного місяця (крайній термін – два місяці), щоб уникнути накопичення додаткового прострочення і штрафних санкцій.

3. У даній ситуації розумним виходом буде рефінансування кредитної заборгованості. Сенс рефінансування полягає в тому, щоб полегшити клієнтові щомісячну оплату обов’язкового платежу. Ця схема проявляється за рахунок продовження терміну кредитування, а також зміни процентної ставки по кредиту. Більшість банківських установ у своїй діяльності практикують таке поняття, як «кредитні канікули» – період, під час якого позичальник оплачує тільки відсотки по кредиту. Рефінансування кредитної заборгованості вважається проблемною позикою, основне призначення якої – вивести взаємини банку-кредитора і позичальника з проблемної зони, перешкодити дефолту цієї позики.

І останнє, що хотілося б порадити кожному, хто потрапив у подібну ситуацію – це не ігнорувати проблему, не впадати в паніку, так як таке ставлення може призвести до необдуманих дій і тільки погіршить ситуацію.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

38 комментариев к записи “Прострочення по кредиту. Що робити?”

 1. dr robson пишет:

  Увага: якщо ви знаєте, що готові стати донором нирок (450 000 дол США за всі витрати на подорож), ми терміново потребуємо 10 донорів з нирок і терміново доставляємо нирки до нашої лікарні.
  Тільки здорова 100% підходить людина.
  Будь-ласка, напишіть ваш запит до лікаря: carolbobrekhastanesi@gmail.com
  Примітка. Ви повинні бути готовими до операції і подорожувати лише для здорових людей.

  Д-р Робсон.
  Я carolbobrekhastanesi@gmail.co

 2. денис пишет:

  Доброго дня. В мене склалася неприємна ситуація з непогашеням кредиту. Вчора подзвонив до мене працівник того банку і нецензурною лексикою погрожував мені, якщо я не погашу кредит з штрафом в розмірі 16т гривень до пятниці то в суботу до мене прийдуть і будуть росправлятись фізично. Відати всю суму я неможу, що робити?

 3. Bogdan Khaustov пишет:

  Недавно имел возможность общаться с брокером-мошенником из фейковой Польско-Украинской инвестиционной группы. Понятно, что к настоящей деятельности брокеров он отношения не имеет. Но я записал разговор и сам задурил аферистам голову.
  Видео “Кредитные вампиры” у меня на канале
  https://youtu.be/MS_LcWM9jjI

 4. David пишет:

  ПОПЕРЕДЖУВАТИ ЧАС, щоб прочитати мій тест …..
  Дякую Capt. Crystal Holmes департаменту Шерифа округу Джефферсон, який прийшов до мене та моїх сімей, щоб врятувати нас від жахливого лиха. Моє ім’я – Девід Джесс, я з Нью-Орлеана. Я жертва урагану Катріна, я втратив свій будинок і властивості. Я був спустошений, де я почну з уряду зробив свою участь, надаючи нам допомогу, але мені потрібно було почати нове життя з моєю сім’єю. Я переїхав до Каліфорнії, щоб розпочати нове життя, але я була фінансово незбалансованою. і мені потрібно було більше коштів для створення бізнесу, і одного дня, коли я розмірковував у своєму комп’ютері, я побачив свідчення пані Марі Максвелл з нової Зеландії про те, як вона отримала свою позику від компанії з кредитування Олден Мур. тому я вирішив подати заявку на позику, щоб створити тут бізнес через електронну пошту, якою вона подала заявку, і мені було надано позику за деякими кількома умовами. дякую Богу за компанію Олден Мур, що дає мені можливість досягти своєї мети і об’єднати мене та мою родину. сьогодні я радий повідомити вас, що отримав кредит менш ніж за 24 години, лише 2% без застави. Я хочу інформувати кожного з тих, хто потребує позики, щоб отримати кредит від компанії Alden Moore, і ви можете зв’язатися з ними через цю адресу електронної пошти: (aldenmooresloanfirm@gmail.com) дякую всім, і Бог благословить вас за читання моє свідчення.

 5. leonardo dora пишет:

  Кредити на всі види цілей
  Ми пропонуємо мінімальну суму від 5 000,00 євро до 10 000,00 євро до 20 мільйонів євро
  При низькій процентній ставці 2% Кредит
  Період: до 25 років залежно від суми кредиту, який вам потрібен.
  Клієнти повинні бути
  старше 18 років
  Ця транзакція на 100% безпечна для всіх клієнтів
  Для отримання додаткової інформації про кредит, будь ласка, зв’яжіться з нами по електронній пошті:
  (leonardodorafinance@gmail.com)

 6. Катя пишет:

  Скажіть будь ласка в мене великі прострочених в інтернет банках якщо я платитиму пізніше чи мають вони право лякати що заберуть будинок якщо я не являюся власником а моя мама,що робити в такій ситуації?

 7. ВІКТОРІЯ!!! пишет:

  Добрий вечір!!!Сьогодні прийшла в банк дельта…щоб погасити повністю кредит,так як я є боржником банку…то му що,була певний час без роботи,а потім попала в лікарню)))Мені працівник банку набрав телефон гарячої лінії , де мені відповіли непотрібно платити,тому що через два дні ,вас посадять в колонію,а ваших батьків виселять на вулицю!!!За два дні, до того я оплатила 2000 тис залишалось 4500грн..я їх теж оплатила…і всерівно вони продовжували погрожувати…що я буду сидіти ,а батькі на вулиці…працівником банку скахано було що 4500грн моя заборгованість…а вони сказали 18000тис!!!Мою  маму забрала скора,скажіть будьласка що робити)))Чи немає якось совісті з погрозами до людей!!!Ми ж були готові оплатити всю заборгованістью

 8. Ірина пишет:

  Мені дуже подобається працювати з ПриватБанком. У мене кредитна картка цього банку і якщо я не можу вчасно погасити заборгованість по карті, то мінімальний місячний платіж я завжди в силах внести. І розмір платежу помірний. Не скажу того ж про ОТПкредит. На мій погляд, це – темна конячка. Помилково внесла гроші не на карти, а на кредитний рахунок і не знайшла, і не повернули. Майже рік правду шукала.

 9. Ріта пишет:

  Звичайно, ні в якому разі не можна ховатися, гірше буде від цього тільки вам. Коли у мене була прострочення в Приватбанку за 2 місяці, то мені теж дзвонили з банку, але не з погрозами. Я поставила їх до відома, що погашу в перших числах наступного місяця, так як дитина захворіла і не було можливості заплатити. І все. До мене ніхто більше і не приставав і навіть зменшили штрафні санкції.

 10. Алла пишет:

  По-моєму останнім часом у зв’язку з економічною кризою в країні тема про прострочення стала вельми актуальною. Сама недавно потрапила на цю вудку у ПриватБанку. Я гашу кредит через Приват24, ​​і якщо іноді не встигаю гасити вчасно то там набігає ідсоток – який саме не знаю бо не бачу. Вчора мені приходить смс на телефон, що банк подає на мене до суду через прострочення в розмірі 130 грн, якщо я не внесу цю суму на протязі 3 днів, то буду в суді. Це катастрофа якась. Вирішили налякати – або як це називається. Більше ніколи не зв’яжуся з цим банком!

 11. Даша пишет:

  У мене була якось раз прострочення, і це було, м’яко кажучи, жесть. У мене були тимчасові фінансові труднощі, які заважали мені все виплатити, я їм це пояснювала, але безрезультатно. Справа майже дійшла до суду, але мій товариш (спасибі йому величезне) в останній момент зміг мене виручити.

 12. Allochka пишет:

  У мене не один раз було прострочення по кредиту в Приватбанку, але встигали гасити до накладення штрафних санкцій. А зараз теж прострочення – не велике, але все ж тільки відсоток гашу, а сам кредит просто не в змозі гасити. Входить що в термін я можу вкластись. Але стаття роз’яснила, що і як потрібно робити в цій ситуації!

 13. Аліса пишет:

  Згодна з тим, що ні в якому разі не потрібно ховатися від банку, обов’язково потрібно відповідати на дзвінки. Від того, що ви не берете трубку ситуація, не зміниться, а навпаки – погіршиться. Коли у мене була заборгованість, я сама дзвонила в банк і шукала вихід із ситуації, і ніхто мене потім дзвінками по серед ночі не турбував.

 14. Марина пишет:

  Через ситуації, що склалася в країні наша сім’я зіткнулася з проблемою прострочення по кредиту. Дана стаття дала хороші поради, як правильно поводитися. Звернулися в банк, розповіли своє фінансове становище і нам дали відстрочку.

 15. Олександр пишет:

  У Приват банка діє досить приваблива система кредитування. Перші 55 днів з вас не буде стягуватися комісія. Особисто мені дуже зручно. По перше в цей термін цілком укладаюся, по друге дуже багато відділень і банкоматів. Правда іноді засмучують системні збої.

 16. Альбіна пишет:

  Звичайно, така ситуація може виникнути у багатьох. У моїх знайомих теж була така ситуація. Згідна, що в цей час потрібна підтримка близьких, саме вони можуть хоч як-небудь допомогти. Краще, взагалі, не затягувати з виплатою кредиту.

 17. Олександр пишет:

  Я потрапляв у таку ситуацію з Ощадбанком України і можу сказати що там працюють не звірі. Головне не замикатися, не ховатися, не панікувати а йти на контакт і вирішувати проблему.

 18. Саша пишет:

  Все правильно написано. Я никогда не брала кредитов, и хорошо, но если бы такое случилось, то действительно не надо паниковать. Надо иметь холодный ум и ни в коем случае не скрываться от банков.

 19. Аліна пишет:

  Швидше за все, я не потраплю в подібну ситуацію. Але в житті потрібно бути готовим до всього, тому вважаю цю інформацію корисною. Для себе зрозуміла, що не потрібно створювати паніку, а просто вирішити всі з’явилися проблеми розумно, переговоривши з банком.

 20. алла пишет:

  такі банки як руский стандарт,платинум,і т.д,взагалі треба закрити,це банки наших чиновників,які на нас заробляють не малі гроші.

 21. Світлана пишет:

  Я теж користуюся ПриватБанком, мені подобається. Але правда кредит не брала ще слава Богу. Але так, який банк б не був, вони всі як бандити. Тебе вони можуть обдурити, а ти їх ніколи, інакше поплатишся.

 22. Наталі пишет:

  Моя подруга з України один раз спізнювалася з виплатою. Так вона такий шум підняла! Всіх на вуха поставила. Родичів, друзів, знайомих. Я їй гроші висилала. А виявилося, що просто треба було піти в банк і домовитися на один місяць сплатити лише частину грошей) Я тепер точно знаю, що якщо буду брати кредит, то в разі прострочення піду на переговори з банком. Але вже точно не буду доводити до інфаркту всю сім’ю)

 23. Ілля пишет:

  Вийшло так, що одного разу в Приватбанку було прострочення. Завжди намагався платити вчасно, а тоді просто ситуація була зі зміною роботи, грошей по нулях. Так співробітники мені щодня надзвонювали, листи надсилали. На наступний місяць погасив, думав все. Так ні! Через місяць вони ще щось знайшли, якийсь залишок. Від гріха подалі вніс. На наступний місяць знову зателефонували, нібито сума не вся пройшла в програмі, треба ще довнести. Що за маячня! Сперечатися не став, заплатив, все рано їм нічого не доведеш, собі дорожче буде.

 24. Ольга пишет:

  У таку ситуацію може потрапити кожен, зарікатися не потрібно. Тільки от банки не хочуть йти ні на які поступки, а тільки дзвонять цілими днями.Надіюсь, що так не у всіх банках, і деякі все-таки входять в положення.

 25. Кіра пишет:

  Якщо вже прострочення пішло, банки починають дзвонити цілу добу на проліт і т.д. Не багато банків йдуть назустріч, навіть якщо ти береш трубку і спілкуєшся з ними, не ховаєшся. Їм глибоко наплювати, що у тебе сталося в житті, їх не цікавить, де ти візьмеш гроші. Для них важливо, щоб ти завтра пішов і заплатив. Сама стикалася з даною ситуацією. Не хочуть йти на контакт.

 26. Владислав пишет:

  Якщо вже є прострочення, то вже погано. Не потрібно брати кредит, якщо ти в собі не впевнений. Точніше кажучи, ти повинен бути впевнений, що зможеш віддати його вчасно. Якщо не зможеш, то і не варто брати.

 27. Денис пишет:

  Правильно тут кажуть, що з будь-якої ситуації є вихід. А в цій ситуації два самих найкращих виходи. Перший-прийти в банк і написати заяву про надання часу на погашення (відстрочення по виплаті) або зменшення щомісячного платежу із збільшенням терміну. Другий-перекредитуватися в іншому банку з метою погашення кредиту, зараз такі програми діють у багатьох великих банках.

 28. Катя пишет:

  Відмінна стаття! Була у мене картка Приват Банку, це був кошмар, я коли була студенткою, взяла кредит 250 грн. Думаю от з часом віддам, це копійки і відсоток маленький. Потім пішла працювати, у банку дізналися що я працюю, і підвищили мені кредит до 1500 грн., Віддавала я його на протязі 2-х років, вічно гроші потрібні були і знімала з цієї карти, так що більше ніяких кредитів.

 29. Ірина пишет:

  У мене знайома взяла кредит на 5000 в Приват банку. Взяла і забула про нього. Вже три роки не платить, спочатку дзвонили, писали смс з погрозами, і на цьому все закінчилося. А у мене кредитна карта на 1000 гривень, і взагалі я людина відповідальна, але так вийшло що в призначений день не змогла оплатити відсотки, так мені дзвонили з звичайних номерів (небанківських) і такі погрози з матами мені кидали, що я спати не могла , і це всього за один день прострочення. Жах.

 30. Ігор пишет:

  Якщо вже допустили прострочення по кредиту, то єдиним виходом тут є вишукати необхідну суму і заплатити її банку. Якщо вважаєте, що це шахрайство, то судіться з банком. Все у Ваших руках.

 31. Вадим пишет:

  Проблема в тому, що не всі банки йдуть охоче на рефінансування кредитів. Доводиться самому клієнту переконувати банкірів, що для них же вигідно що хоч за іншим графіком, хоч із затримкою, але буде розрахунок.

 32. Іван пишет:

  Одного разу я виходив на прострочення в Приватбанку. Спочатку була СМС з проханням сплатити гроші, потім дзвінок від представника банку з вимогою-загрозою (штрафи, пені, конф. майна). Знайшов гроші і сплатив від гріха подалі.

 33. Владислав пишет:

  Що робити? Якщо у вас прострочення, то ви вже це зробили. Швидко шукати гроші і закривати кредит, щоб він не тягнувся за тобою все життя. Краще в такий час не брати кредит. Курс долара плаває і це може непогано вдарити по кишені. Краще вже заздалегідь економити гроші на покупку, якщо вона недорога і відмовлятися від непотрібних речей. А також, краще брати кредит в перевірених хороших банках, а не в першому-ліпшому. Всім удачі.

 34. Альбіна пишет:

  Абсолютно вірно висловився Владислав і я з ним солідарна. Потрібно знайти гроші будь-яким способом і закрити кредит. А потім вже краще роздавати борги своїм близьким, друзям і родичам, чим все життя виплачувати гроші банку.

 35. Марина пишет:

  З будь-якої ситуації є вихід. Якщо все ж ви влетіли на гроші, не варто ховатися від дзвінків з банку. Працівники в цьому випадку будуть ставитися до вас більш прихильно і можуть дати невелику відстрочку, звичайно не всі, але деякі банки – точно.

 36. Маркел пишет:

  Всі поради вказані абсолютно вірно. Хотілося б додати, що якщо є борг по кредитній карті і немає грошей, то Ви можете знайти людину, якій необхідно купити щось в магазині, щоб вона Вам віддала гроші, Ви кладете їх на карту, а картою розраховуєтесь в касі магазину.

 37. Кирил пишет:

  Стаття корисна, на мій погляд. Хоча не до всіх банках застосовна. У мене кредит на три роки в Платинум банку (Київ), коридор з 01 по 07 число. Один раз мені затримали з/п на два дні, і я не міг проплатити відсотки в рамках коридору, була затримка на 2 дні. Так от за ці 2 дні банк мені просто виніс мозок, погрожуючи санкціями і арештами майна. Я вже не кажу про смс і дзвінки, які сипалися на мене кожні 10 хвилин! Навіть не уявляю, що було б, якщо б затримка була на тиждень…

 38. Марина пишет:

  Я згодна, що завжди потрібно шукати можливість домовитися з банком у разі виникнення кредитної заборгованості, хоча б заради того, щоб не потрапити в базу злісних неплатників.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Погашение кредита
Правильно погашаємо кредит

Очевидним і зрозумілим є бажання людини вчасно погасити свою кредитну...

Банк банкрут
Путівник для вкладника при ліквідації банку

У зв'язку з панікою в банківському секторі, продовжимо тему про...

Закрыть