Рейтинг надійності українських банків 2013

Рейтинг банків

Українські банки, як і всі інші фінансові установи світу, стрімко збільшують динаміку своєї рентабельності. А значить, їх стабільність поступово зростає. Враховуючи інтереси вкладників нашої країни, без сумніву багато з нас хотіли б мати точні дані про ступінь довіри і відповідальності провідних банків України.

Для повного розуміння обсягів українських депозитів, можна зіставити офіційні дані.
Обсяг вкладених коштів фіз. особами України, станом на жовтень 2013 р. становить близько 423 млрд. грн. , а наш бюджет в 2013 р. має заплановані витрати в обсязі 419 млрд. грн. Порівнюючи такі дані, сміливо говоримо про те, що економічні відносини банків і держави повинні мати високу повагу до вкладів фізичних осіб. Бо навіть невелике фінансове хвилювання може викликати негативну бурю емоцій з непередбачуваним результатом.

Поважаючи інтереси своїх вкладників, багато банків йдуть на всілякі поступки і часто навіть нехтуючи власними інтересами, працюють на імідж надійного банку. Але деякі фінансові установи, зловживаючи всеукраїнським економічним затишшям, час від часу підкидають своїм вкладникам неприємні сюрпризи.

Так, на сьогоднішній день Фонд гарантування вкладів здійснює виплати по таким банкам:
- АТ «БАНК«ТАВРИКА»;
- АТ «ЕРДЕ БАНК»;
- ПАТ «АКБ «БАЗИС»;
- ПАТ «Інвестиційно-промисловий банк»;
- ПАТ «БАНК «СТОЛИЦЯ»;
- ПАТ АКБ «СОЦКОМБАНК»;
- ПАТ «АКБ «ВОЛОДИМИРСЬКИЙ»;
- ТОВ «ДІАЛОГБАНК»
- ПАТ АБС «СИНТЕЗ»;
- ПАТ «ЗЕМЕЛЬНИЙ БАНК».

Даний список банків так само можна побачити на сайті Фонду гарантування, який вважається офіційним джерелом. Я навмисне не пропустив жодного банку, щоб відтворити максимально реалістичну картину з поверненням вкладів в Україні. Може бути, ознайомившись з таким немаленьким списком «невдалих» банків, у вашій свідомості закріпиться розуміння того, як важливо, вкладаючи кошти, орієнтуватися на авторитет банку, а не на привабливу відсоткову ставку.

А які банки надійні?
Станом на 29.10.2013 р. незалежна компанія Dragon Capital провела аналіз надійності українських банків, і спираючись на обсяг депозитного портфеля і стабільні виплати вкладникам, склала відповідний рейтинг:
1. Ощадбанк
2. Райфайзен Банк Аваль
3. Укрексімбанк
4. Креді Агріколь Банк
5. Укргазбанк
6. УкрСиббанк
7. ПУМБ
8. Ощадбанк Росії
9. UniCredit Bank
10. ВТБ банк

Складаючи даний рейтинг, компанія Dragon Capital проаналізувала 56 провідних фінансових інститутів, охопивши понад 90% всіх вкладів нашої країни. Будучи працівником банківської сфери, приблизно таку розстановку сил я і очікував побачити. На мою думку, все чесно і справедливо.

Будучи в пошуках відповіді на питання – в який український банк вкласти гроші, сміливо можна йти в будь-який з наданих у списку банків, і не роздумуючи, укладати договір. Навіть у розпал кризи жоден з перерахованих вище банків не виявляв затяту агресію по відношенню до своїх вкладників.

І дуже важливо знати просту істину – не існує такого показника, який міг би гарантувати повернення вкладу при будь-якому результаті економічних подій. Але є велика ймовірність того, що банк високого стандарту належним чином виконає усі дані ним зобов’язання, і ні за яких обставин не допустить падіння власного іміджу.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Рейтинг надійності українських банків 2013”

 1. Діма пишет:

  Враховуючи поточну ситуацію навряд чи можна назвати надійними російські банки. Розумно тримати кошти або в дочках іноземних банківських груп або в державному Ощадбанку.

 2. Ася пишет:

  Цікавий список. Проте ж Приват Банку немає ні в списку надійних, ні в списку ненадійних. Як розуміти: він, все таки, за депозитними вкладами надійний чи ні? Почитати коментарі, так банкам, взагалі вірити не можна.

 3. Микола пишет:

  Приват не входить в десятку тому, що зараз він представляє з себе надуту депозитну кулю. Величина капіталу банку непорівнянна з величиною вкладів. Тому вважається не дуже надійним.

 4. Карина пишет:

  Здивувалася, що ПриватБанку немає в рейтингу надійних. А якщо б рейтинг складався з 20 банків, цікаво, на якому місці він би тоді опинився? Адже він найбільший, невже таки ненадійний?

 5. Дана пишет:

  Про банки з першого списку взагалі не чула, не дивно, що вони не надійні. Ну а з другим списком все зрозуміло. Великі банки України. А от щодо Приват банку не погоджуся, співпрацюю з ним вже майже 10 років і повністю ним задоволена.

 6. Святослав пишет:

  Взагалі, я банкам довіряю не дуже, точніше їхніми основними полугами кредитів/депозитів взагалі не користуюся і стараюся уникати. А якщо потрібно оплатити якісь послуги то користуюсь Приватбанком і Ідея банком.

 7. Марина пишет:

  Дуже цікава статистика! Виявляється, “Приватбанк”, з яким мають справу більшість громадян, не входить до переліку надійних. Насправді, як на мене, саме цей банк, хоча і тривалий час знаходиться на ринку фінасових послуг, не дуже чистий на руку.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Банк банкрут
Банк “луснув”. Як забрати депозит?

Час від часу українська економіка має звичку підкидати нам неприємні...

Афери
Чи можливий кредит по чужому паспорту?

У рубриці «Шахрайство» була розміщена стаття "Кредит за чужим паспортом"....

Закрыть