Роздуми про Майдан. Продовження

Євромайдан

Будучи прихильником «поганого миру, ніж гарної війни», мені було достатньо неприємно спостерігати, як жменька незадоволених людей вимагає серйозних змін у політиці міжнародних відносин країни. Насправді, будь-яка дія або бездіяльність має як негативну, так і позитивну реакцію. Тому, побачивши перших «жителів» Евромайдану, я, як звиклий до вічно невдоволеної публіки людина, подумав, що думку цих людей (як зазвичай) засунуть глибоко «подалі». І через тиждень будуть, посміюючись, згадувати про минулі події. Але ситуація в Києві виглядає не менш ефектною, ніж та, коли «бджоляр» виліз на трон.

Не дай вам Бог народитися під час революції – кажуть китайці. А вони дуже мудрі.

Проаналізувавши історію будь-якої держави, легко помітити, що будь-яка, навіть сама маленька революція, приносить великі зміни. Але насамперед – ПОМСТУ. Найчастіше, ватажки старого режиму, після повалення їх влади, несли жахливо жорстоке покарання (Мілошевич, Саддам Хусейн). Тому, сьогоднішня влада, розуміючи очікувані для себе наслідки, ні під яким приводом не випустить кермо з рук – чого б це їм не коштувало. А якщо врахувати, що посилення ситуації може привести до звільнення Тимошенко, то конфлікт може перейти у вкрай радикальний сценарій.

Що буде, якщо влада підпише документ про вхід в Євросоюз?

Тепер уявімо собі такий сценарій – Янукович бере і підписує абсолютно всі документи по входу до Європи. Що далі? Невже всі задоволеними роз’їдуться по домівках, а опозиція зі сцени скаже: всім спасибі – до побачення. Дайте відповідь собі самі на це питання, адже мета досягнута, ми в Європі…

Сьогодні зі сцени ЕвроМайдана звучать емоційні фрази:
- Ми вистоїмо;
- Ми зможемо;
- Ми переможемо;
- Ми будемо до кінця;
- Відставка уряду.
Я прокручував багато патріотичних роликів і ніде не почув, щось типу «Ми хочемо в Європу, підпишіть і ми заспокоїмося».

Очевидний факт, що сьогоднішні події вже мають мало спільного з бажанням потрапити до Євросоюзу. Швидше за все – несуть яскраво виражене бажання відсторонити існуючу владу від управління країною. А отримавши привід, опозиція не упустила можливості, і знову зібрала обурену громадськість на головній площі нашої держави. Я б не сказав, що ці люди не мають розуму та кмітливості. Але все-таки вони не придумали іншого способу, а просто пішли старим і перевіреним шляхом.

Коли розженуть ЕвроМайдан?

Сподіваюся, що ніколи. Сьогодні за діями українського уряду стежить весь цивілізований світ. Тому кожний рух влади буде розглянуто під мікроскопом і покарано відповідними санкціями. А там вже і до інфаркту недалеко – слабке серце Мілошевича і Хуссейна тому підтвердження. Здогадуюся, що влада все-таки прислухається до вимог опозиціонерів і виконає деякі з них (за винятком відставки). Що буде далі, знає тільки сім’Я, ПР, ОО та рука великого пу…

Чому з’явився ЕвроМайдан і хто винен?

Однозначно, винна влада. У наших злиднях і відсутності захисту державою особистої безпеки громадянина винна тільки влада. Саме відсутність безпеки і бідність виводять людей на вулиці і змушують боротись. Впевнений у завтрашньому дні і ситий громадянин ні під яким приводом не піде мерзнути і піддавати себе небезпеці, вимагаючи змін. Тим більше, що над кожним «майданівцем» висить загроза у вигляді відмороженого в прямому і переносному сенсі «беркута», готового беззаперечно виконати будь-який наказ бездушного начальства. А також (прекрасно знаючи менталітет нашої влади) – загроза розправи і репресій після завершення Майдану.

Навіть коли «регіонали» були усуненого від влади, їх внесок в нашу бідність був колосальний. А отримавши контроль над державною скарбницею, вони взагалі втратили почуття міри.

Хіба не блюзнірство – аплодувати самому собі за прийняття закону про підвищення пенсії на 20 грн., руками, на яких годинник за 500’000 євро (до слова, така собівартість єдиного підводного човна нашої держави). Породивши всеукраїнські злидні, влада множила ряди своїх ненависників. І вони сьогодні готові замерзлі, напівголодні і напівсонні кричати привселюдно про своє тяжке становище. При всьому при тому, що я не є прихильником будь-якого ладу, впевнено кажу про те, що влада отримала адекватну відсіч кожного скривдженого громадянина, і повинна понести покарання.

Розуміючи, що багато хто з нас хотіли б висловити своє невдоволення плечем до плеча з іншими майданівцями, але все – таки змушені стримувати свої помисли, тому що є інші зобов’язання , безпосередньо пов’язані із сьогоднішнім існуванням: робота, діти, побут.

Але при будь-якому розвитку подій, ЕвроМайдан залишить свій слід в українській та світовій історії. Смію припустити – той хто переможе в цій боротьбі інтересів, повинен буде вжити кардинальні зміни на користь людей. А в цьому випадку, більшості жителів країни буде без різниці, хто керує країною – головне щоб вивели її з бідності. А то виходить, що весь уряд просить «заморський» кредит, а у кожного на рахунках грошей більше, ніж американських чи російських грошей, які можна отримати тільки за продаж наших національних інтересів.

Дуже хочеться, щоб ЕвроМайдан закінчився позитивними змінами для українського народу. Тому стиснемо кулаки за тих, хто ціною власного здоров’я і ризикуючи, відстоює наші інтереси, не боячись за наслідки для себе.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

9 комментариев к записи “Роздуми про Майдан. Продовження”

 1. Виктория пишет:

  Я очень рада, что был Майдан. Это показало, что наши люди имеют мнение, они не рабы власти. Мы боремся за свою свободу. Теперь власть будет хорошо помнить, нельзя воровать, нельзя брать взятки. Это жестокий урок для всех.

 2. Ася пишет:

  Такий плюралізм думок не може не радувати. Але задумайтеся, шановні опоненти, що виступають проти майдану, над тим – чи будете ви мати таку ж свободу висловлювань в разі узурпації і криміналізаціі нинішнім урядом влади. Ні! Ваша доля вже визначена: зломлена людська воля і, як результат, покірний раб. Тому люди зараз і стоять на майдані, щоб мати можливість самим визначати свою долю і майбутнє!

 3. Кирил пишет:

  Евромайдан стоїть на місці і “буксує”. Немає свіжих ідей. Люди без кінця повторюють одне і те ж. Так, позначили “що погано”. Але ніхто не знає “що робити, щоб було добре”. Політики, які намагаються заробити популярність на Майдані, довіри не викликають (як і ті, що у влади). Безумовно, Україна виграла від Евромайдана, як держава. З нею стали більше рахуватися як на Заході так і на Сході. Але чи не пройшли ми пік позитивної хвилі, яку викликав Евромайдан, після якого почнеться падіння?

 4. Анна пишет:

  Чесно кажучи, теж не зовсім розумію, чого ж хочуть люди з майдану. Мені чомусь здається, що багато туди тільки заради грошей поїхали. Ось наш сусід, наприклад, тільки із-за грошей і їздив.

 5. Віка пишет:

  Ситуація, як на мене, склалася патова. Якщо зараз народ піде з Майдану, так нічого і не добившись, то кому потрібно все це було? Люди стоять вже більше місяця, а зрушень досі ніяких немає.

 6. Дмитро пишет:

  Ці “протести” нічого не варті. Бо 90% це люди, які там перебувають за гроші (в середньому від 180 до 250 грн./день). Та й “після драки кулакми не машуть” (маю на увазі домовленості Путіна та Яника).

 7. Оксана пишет:

  Щодо того, якщо влада раптом підпише документ про вхід до Евросоюзу. Як на сьогодні, то з’ясувалось, що Україна має бути терміново повернути Росії 15 млрд доларів.

  • Олена пишет:

   Та простіше навіть назвати тих, кому ми нічого не винні. Набралося вже наше правління боргів, як собака блох. І продовжують в тому ж дусі. А грошей в казні від цього, як не дивно, не більшає.

 8. Лариса пишет:

  Якщо з самого початку на Майдан виходили люди, які дійсно стояли там за ідею, то зараз є багато й таких, які стоять за гроші. Опозиція вчасно зрозуміла, що теперішні події їй на користь, а тому, на мій погляд, всіляко спонсорує революцію.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Банк обман
Як банкіри нас обманюють

Багато хто з нас вже мали нещастя познайомитись зі всілякими...

Автокредит
Документи для оформлення автокредиту

Високо цінуючи роль автотранспорту в нашому повсякденному житті, багато хто...

Закрыть