Шахраї – податківці?

Афери

Вчора на роботі трапився цікавий і повчальний випадок. Зараз основна моя діяльність – директор невеликої фірми по розробці надр. Заходить секретарка і каже, що дзвонив якийсь чоловік з податкової і просив, щоб я терміново зателефонував начальнику податкової за ось таким дивним номером – 0734125770. Каже, що вона перепитувала, чи часом не 063 або 093. Пояснили, що номер правильний. Але дзвонити потрібно дуже терміново. При цьому запитали прізвище, ім’я, по батькові директора. Незвичайний номер телефону та те, що працівник податкової не знає керівника фірми, яка є одним з основних платників податків, а дружина якого працює в цій самій податковій, відразу викликали підозру, що це лохотрон. Але стало цікаво.
Дзвоню за вказаним номером. Мужчина з поставленим дикторським переконливим голосом, звертаючись до мене на ім’я по-батькові, каже, що терміново потрібна моя особиста допомога. Справа в тому, що він у від’їзді, а приїхали дуже поважні гості, і потрібно оплатити їх перебування в місті. Прикидаюсь дурником – кажу, що маю лише коло 100 грн, але зараз виясню в бухгалтерії щодо касової готівки, візьму під звіт, та зателефоную через кілька хвилин.
Після закінчення розмови набираю начальника податкової. Він відразу мені задає питання, чи не просили мене невідомі особи, які представляються податківцями, перевести на картковий рахунок 8 тис грн? Кажу, що щось подібне. І пропоную свої послуги в викритті шахраїв. Податківець каже, що я йому телефоную вже третій, цим питанням вже займається обласний відділ по боротьбі з корупцією, і моя допомога не потрібна. Звичайно, більше шахраю я вже не телефонував. І надіюсь, що ті, хто має боротись із шахраями, виконали свої обов’язки.

Але найбільше, що вражає в цій ситуації – що шахраї розраховують знайти ( і думаю, що знаходять) таким чином своїх жертв. Значить, щось дуже негаразд в нашій країні, якщо лише назвавшись податківцем, можна розраховувати на хабар. В цьому винне і законодавство, яке надає податківцям забагато прав, і самі податківці, частина з яких «нечиста на руку», тому таке вимагання може мати місце, і наші громадяни, які звикли до таких методів, і яким простіше заплатити, як мати купу проблем.

Але думаю, що якщо ми хочемо жити в нормальній країні, або хоча–б щоб таку перспективу мали наші діти, починати боротьбу із корупцією потрібно із себе.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Mutnutcja
Вивезення-ввезення готівки через кордон

Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських...

DFS1
Нові форми книг доходів і витрат

Мінфін наказом №579 від 19.06.2015 р. затвердив нові форми книги...

Закрыть