Кредит за чужим паспортом

АфериЩе матеріали по темі:
Банківські афери
Шахрайство в банку
Злочинна недбалість
Афери з іпотеками, депозитами і картами
Чи можливий кредит по чужому паспорту?
Як уберегтися. Поради практика
Як банкіри нас обманюють
Безпека розрахунків в мережі
Як уберегтися від «будівельних» шахраїв
Страхові афери

В Інтернеті часто можна побачити суперечки на тему: «чи можливо оформлення кредиту за чужим паспортом?» Всі знають відповідь – можливо. Але це залежить від збігу обставин і професіоналізму шахраїв, в чиї руки потрапить загублений документ.

Почнемо з того, що кожен громадянин ознайомлений з умовами користування паспортом, які зобов’язують власника загубленого паспорта в терміновому порядку звернутися до міліції із заявою про втрату документа. Ця процедура відніме у кілька годин вашого часу і трохи нервів, але гарантує фінансову безпеку.

У разі якщо шахрай вирішить оформити кредит на паспорт, який визнаний недійсним, то служба банківської безпеки, розглядаючи дану заявку, обов’язково виявить дане порушення, і передасть справу до прокуратури.

На практиці, наша людина не йде до міліції впродовж декількох тижнів, сподіваючись знайти загублений паспорт або що його повернуть за винагороду. Саме такі напади халатності і дають можливість шахраям використовувати втрачені документи в незаконних операціях. Мова йде не тільки про кредитування, а й про інші можливі варіанти злочинної діяльності. Наприклад, відправка грошового переказу на підтримку терористичної діяльності несе ряд небезпечних наслідків. Якщо затримуючи злочинця виявиться, що він отримував грошовий переказ від вас, то довести втрату документа і “відмитись” від фінансування тероризму буде вельми складно. Тому, запідозривши втрату паспорта, не зволікаючи, ідіть в міліцію і ставте їх до відома. Це дасть вам можливість захистити себе від можливих наслідків.

Якщо говорити про роботу банківського службовця, який чітко дотримується інструкцій і не дозволяє собі їх порушувати, то випадки з підробленими документами не мають шансу пройти повз його пильної уваги. Тому, кажучи про оформлення кредиту на чуже ім’я, ми повинні розуміти, що має місце злочин або неуважність кредитного менеджера.

Бажаючи оформити кредит по втраченого паспорту, шахрай повинен вклеїти свою фотографію у паспорт чужої людини, при цьому, решта паспортних даних не повинно постраждати. Але малюнок паспорта повинен мати у правому верхньому куті круглу печатку, яка гарантує справжність документа. Так як друк застосовується без чорнила, а тільки у вигляді відбитка, то її можна і не побачити. Тому кожен банківський співробітник, отримуючи паспорт в руки, повинен перевірити цей документ на наявність круглого відбитку печатки. Такі елементарні дії запобігають злочину.

Будучи недбалим співробітником, банкір в поспіху може не вдаватися в детальний розгляд документа і на його підставі видати кредит шахраєві. Дана ситуація несе в собі великий ризик для шахрая, так як в паспорті буде його фото, а значить банк знає, кого шукати. Майже всі банки оснащені камерами відео спостереження, на підставі яких потім легко буде довести причетність шахрая до злочинної операції.

На мій погляд, такий спосіб шахрайства має більше шансів у кредитних менеджерів на торгових точках магазинів, де до них завжди стоїть черга, а значить, документи оформляються в поспіху. Але і тут завбачливі банкіри убезпечили себе обов’язковою умовою фотографування всіх, хто оформляє кредит.

Звичайно, і халатність, і злочинність присутні в нашому суспільстві, але сьогоднішня глобалізація банківських систем в значній мірі знижує ризик шахрайства, як з боку банківського службовця, так і з боку сторонньої людини.

1 комментарий к записи “Кредит за чужим паспортом”

  1. Анастасія пишет:

    Що, якщо наприклад жінка, з якою жив чоловік, взяла на його ім’якредит і зникла. Чоловік про кредит не щнав, а дізнався вже з листів про борги. Звісно, не беручи кредит, він нічого виплачуват не збирався,але зараз працівники банку приїхали додому його батьків (де він прописаний) і збираються описувати будинок і все майно. Його мати виступила поручителем на документах, хоча сама нічого не підписувала, тепер же має борги.як чинити в такій ситуації?

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Злочинна недбалість

Ще матеріали по темі: Банківські афери Шахрайство в банку Афери...

Шахрайство в банку

Ще матеріали по темі: Банківські афери Злочинна недбалість Афери з...

Закрыть