Шахрайство в банку

АфериЩе матеріали по темі:
Банківські афери
Злочинна недбалість
Афери з іпотеками, депозитами і картами
Кредит за чужим паспортом
Чи можливий кредит по чужому паспорту?
Як уберегтися. Поради практика
Як банкіри нас обманюють
Безпека розрахунків в мережі
Як уберегтися від «будівельних» шахраїв
Страхові афери

Самим простим і легким способом шахрайства в банку (свідком спроб якого сам неодноразово був) – це оформлення кредиту на власного чоловіка/дружину. Тобто у випадку, коли терміново потрібні гроші, а друга половинка не повинна про це знати (або не дає згоду), пробують оформити на неї кредит, відксерокопіювати паспорт і розписавшись за нього/неї в кредитному договорі. Так як відповідальність за такий кредит дуже вже велика, то про це ніхто не дізнається (крім усміхнених колег по роботі), і така кредитна історія ніколи не потрапить до чорного списку або ще гірше – до суду.

В історії кредитування є багато випадків, коли співробітники банку оформляли кредит на сторонніх людей, або на клієнтів цього ж банку, але за іншими банківськими послугами. Припустимо, клієнт влаштувався на роботу і з’явився в банк для оформлення заробітної картки. Взявши у нього ксерокопію паспорта, банкір-злочинець оформляє картку і кредит (але про кредит нічого не говорить клієнту), потім, даючи документи по картці, підсовує клієнтові і кредитний договір. Але така історія в обов’язковому порядку потрапить до прокуратури, яка досконально розгляне обставини даної оформлення і зловмисник понесе покарання. Якщо колись такі випадки і були, то сьогодні це крайня рідкість.

Адже набагато простіше з великого числа багатих клієнтів знайти картковий рахунок, з якого роками не знімаються кошти. Тоді можна тимчасово запозичити ці кошти і оформити на себе депозит, або видати комусь «липовий» кредит. Треба відзначити, що дана афера вельми складна, і практично неможлива без участі всього кола банківського персоналу. Тобто, начальник повинен видати клієнту «липовий» кредитний договір, касир буде приймати гроші щомісяця, нібито на погашення кредиту, а кредитчик створювати ілюзію руху за рахунками. Швидше за все, “овчинка вироблення не коштує”. На мій погляд, дана схема можлива скоріше в теорії, а на практиці – занадто небезпечна. Вже дуже багато людей буде втягнуто, та й ризик не виправдовує доходи.

Насправді оформлення «липового» кредиту пов’язане з дуже великим ризиком і не такий вже високим прибутком. Дійсно, якийсь час тому, не дуже розумні, але нахабні банкіри, могли практикувати такі методи обману. Але сьогодні навчена банківська система намагається вберегти себе від такого роду афер. А саме:
- Служба банківської безпеки ретельно стежить за кожною дією своїх співробітників;
- При оформленні кредиту сьогодні практично всі банки фотографують клієнта і на підставі даної фотографії можна порівнювати фото в паспорті та особистості, яка звернулася за кредитом. У разі виявлення розбіжностей – однозначно винен банкір;
- Так як всі банківські операції в обов’язковому порядку проходять строгий контроль, то контролер звіряє підпис клієнта і підпис у паспорті. Дана дія значно знижує кількість спроб підписати документи за клієнта;
- Практично на всі кредити сьогодні потрібна контактна особа, яка в телефонному режимі може описати позичальника, що зменшує ризики оформлення на інших осіб;
- При оформленні кредиту сьогодні обов’язково беруть номер телефону організації за місцем працевлаштування, і зв’язавшись із ними, уточнюють правдивість поданої клієнтом інформації.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Шахрайство

Ще матеріали по темі: Шахрайство в банку Злочинна недбалість Афери...

Кредит на б/к автотранспорт

Ще матеріали по темі: Що необхідно знати Вибір автосалону Обмани...

Закрыть