Злочинна недбалість

АфериЩе матеріали по темі:
Банківські афери
Шахрайство в банку
Афери з іпотеками, депозитами і картами
Кредит за чужим паспортом
Чи можливий кредит по чужому паспорту?
Як уберегтися. Поради практика
Як банкіри нас обманюють
Безпека розрахунків в мережі
Як уберегтися від «будівельних» шахраїв
Страхові афери

Далі поговоримо про злочинну недбалість.

Моделюємо ситуацію.
Працівник відділу кадрів якогось підприємства має знайомого банківського службовця, до якого приходить з копією паспорта, трудовою книжкою, довідкою про доходи одного з своїх підлеглих. І звертається до друга з таким проханням: «Так як у мене є вже один кредит, то мені банки більше в борг не дають, прошу тебе оформити кредит на дану людину, а я цей кредит буду чесно погашати». Кредитний співробітник в даний момент стоїть перед вибором:
- З одного боку, він не має право оформити кредит на іншу особу – це злочин, що карається законом;
- З іншого боку, перед ним стоїть дуже хороший його знайомий, який дійсно буде погашати цей кредит (у першу чергу), так як надані їм дані в банк так-само тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Згоден з тим, що оформлення такого кредиту є вершиною нахабства обох працівників. Але знаючи про майбутню відповідальності за вчинене діяння обома відповідальними особами, кожен з них буде максимально зацікавлений у тому, щоб даний займ був закритий в найкоротші терміни. Але іноді обставини складаються так, що такі справи теж потрапляють до суду. Наприклад – внаслідок звільнення кредитчика, або інших форс-мажорів такий сценарій все-таки вірогідний.

Ще одним яскравим прикладом злочинної недбалості можна назвати випадок, коли клієнт, оформлюючи кредит, пропонує знайомому банкіру оформити ще один кредит – на чоловіка/дружину. Обгрунтовуючи свої дії тим, що їхній родині терміново потрібні гроші (припустимо на лікування). Тоді цілком зрозуміло, що другий член сім’ї (який перебуває у лікарні) не може з’явитися в банк для підписання кредитного договору. Банкір, зглянувшись над клієнтом (знайомим клієнтом), оформляє два кредити – на дружину і чоловіка. В наявності злочинна халатність, яка спливає внаслідок передачі справи до суду, на підставі несплати одного з даних позичальників, які як виявилося згодом, були на межі розлучення в момент укладання договорів, а значить, клієнт використав слабохарактерность банкіра, завідомо даючи йому неправдиву інформацію.

Найпоширенішим випадком банківської недбалості можна назвати завищення доходів клієнта. Процедура розрахунку фінансового стану окремо взятого позичальника досить складна і трудомістка, але основний її негатив – враховується велика кількість вимушених витрат, які в результаті дають негативну відповідь на запит щодо надання кредиту. Тому, оформляючи кредит без довідки про доходи, банкір фіксує дохід «зі слів клієнта», без достовірного підтвердження даних, які дав клієнт. Тоді, з метою «неодмінно видати цей кредит», банкір завищує дохід потенційного позичальника. Якщо видача невеликої суми не несе за собою досить серйозної відповідальності – адже клієнт дійсно міг самостійно збільшити свій дохід. А ось оформляючи кредити на більшу суму, банк вимагає від клієнта довідку про доходи. Тоді кредитний співробітник, звертаючись до клієнта, рекомендує йому надати доходи в сумі не менш, як
Дана фраза штовхає клієнта на надання у фінансову установу завідомо неправдивих доходів. Формально виглядає так, що банкіри не знають про злий намір клієнта, а фактично – самі штовхнули нужденного в грошах і відчайдушного людини, на злочин. Історія кредитування знає і більш грубі порушення з довідкою про доходи. Маючи доступ до печатки якого-небудь підприємства (буває, що довірливий бухгалтер або начальник може залишити на час відрядження, лікарняного або відпустки, печатку підприємства в банку, виключно в цілях виробничої необхідності), завбачливий кредитчик може роздрукувати та пропечатати якусь кількість «довідок про доходи». Потім, вносячи в них дані про клієнтів, підкладати в кредитні справи, навіть не повідомляючи позичальникові про таку махінацію. Мотивація для таких комбінацій вельми проста – премія. Це вже шахрайство з боку банку, але без шкоди для клієнта.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Шахрайство в банку

Ще матеріали по темі: Банківські афери Злочинна недбалість Афери з...

Шахрайство

Ще матеріали по темі: Шахрайство в банку Злочинна недбалість Афери...

Закрыть