Що гарантує Фонд гарантування вкладів

ФГВ

Розмірковуючи на тему, куди саме інвестувати накопичений капітал, ми в першу чергу розглядаємо більш надійні варіанти, а потім вже позираємо на перспективність вкладень. Так як в нашій країні ніхто, ніколи, і нічого не міг гарантувати зі стовідсотковим результатом, то будь-яка інвестиція почасти стає схожа на непередбачувану «рулетку».

Настільки часто нас в цьому житті обманювали, що сьогодні когось переконати в стабільності тієї або іншої структури практично не можливо. Згадавши історію, хочеться вдатися до яскравого і повчального прикладу.
Радянський Союз був великою Державою, яка найчеснішим чином ставилася до грошових внесків вкладників Ощадбанку. Набиті золотом «засіки» гарантували кожному громадянину повернення будь-якої суми, вкладеної в єдиний банк країни. Але як тільки настав страховий випадок, який вимагав від керівництва банку та країни повного розрахунку зі своїми вкладниками, ніхто не згадав ні про золото в підвалах, ні про фінансові зобов’язання. Навіть судова відповідальність нікого не лякала. Всім все пробачили, забули, і почали з нуля.
Питання: хто міг краще гарантувати, ніж гордий Радянський Союз?
Відповідь: ніхто.

Так от і сьогодні не існує настільки чесної і багатої структури, яка могла б сміливо заявити, що візьме на себе гарантії, і у форс – мажорній ситуації легко оплатить абсолютно всі збитки.

Зайшовши в будь-який банк і запитавши у його менеджера про можливі ризики втрати вкладених коштів, ви отримаєте у відповідь сміливу посмішку банкіра, який буде годинами розповідати вам про надійність його банку. При цьому підтверджуючи свої слова реальними цифрами досягнень, як обраного вами відділення, так і банку в цілому. А закінчиться ця розмова, словами: «тим більше що наш банк є учасників фонду гарантування вкладників», а значить, турбуватись немає про що . Задоволений почутими фактами, клієнт виходить з банку з думкою принести гроші саме в цю фінансову установу.

Знаючи про прямолінійності мислення середньостатистичного українця, хочу спробувати донести до вас приховану сторону банківських гарантій.

Почнемо з того, що як багато б ви не розглядали варіантів інвестування, все одно банківський вклад є самим надійним і перевіреним варіантом зберегти (хоча – б зберегти, не кажучи вже про накопичити, враховуючи інфляцію ) свій капітал. Інші сфери інвестування несуть в собі набагато більше ризику, який буде безперервно тиснути на інвестора, створюючи жахливий дискомфорт від такого заробітку.

Протягом довгих років банківська система працює як добре налагоджений годинник, не даючи своїм клієнтам приводу для занепокоєння. Знаючи про існування судових позовів Надра Банку, хочеться відзначити, що цей фінансовий інститут, переживаючи важкі часи, пов’язані з політичною репресією, все-таки розплатився зі своїми клієнтами. Тільки кілька нестандартних клієнтів з мільйонними вкладами подали на Надра Банк до суду, і як і очікувалося, відсотки свої відсудили, що підтверджує можливість тиску на банки через судову систему. А у випадку з іншими видами інвестицій: ПАММ рахунки , інвестиційні фонди, забудовники – з ким там судитися? Абсолютно безглузда трата часу…

Хотів би акцентувати увагу на прикладі з Брокбізнесбанком, який протягом усього 2013 року показував високі результати своєї активності, а сьогодні є напередодні дефолту. Кожен раз, коли співробітник банку хвалиться перед вкладниками фінансовими досягненнями свого банку, він демонструє правдиві дані, але тільки лише «прибуткову» частину фінансового звіту, а прихована від сторонніх очей «видаткова» сторона, не може викликати у клієнта бажання вкласти гроші. Тому її і не показують , обмежуючись тільки демонстрацією доходів.

Фонд гарантування так само має значущі недоліки. Суть в тому, що кожен банк щомісяця на його рахунки відраховує невеликий відсоток, якого нібито має вистачити на форс – мажорний випадок. Але в процесі розглядів у справі Брокбізнесбанку виявилося, що активів фонду, що складаються з 5,5 млрд.грн. не вистачає покрити витрати навіть на один збанкрутілий банк. Тоді мимоволі задаємося питанням – а в разі чергової кризи, яка накриє всі банки одночасно, кому в першу чергу будуть виплачувати?

Як бачимо з вищезазначених прикладів, ні фінансові досягнення, ні участь у фонді гарантування, не є першорядними показниками в настільки делікатному питанні. Провідним орієнтиром я б назвав ІМІДЖ банку, який через свою значимість не дозволить будь-яким обставинам очорнити його ім’я. Нехай ціною власних збитків, не дивлячись ні на які інші обставини, фінансова установа, яка поважає своє ім’я, не допустить негативних чуток, тим більше – за вкладами.

Так що, вибираючи банк для розміщення депозиту, звертаємо увагу на його вік (чим старший – тим краще), і на історію відносин з клієнтами. Якщо банк одного разу дозволив собі відмовити клієнтам у виплаті вкладу, то з великим ступенем ймовірності він повторить це знову. Ось і весь принцип дослідження ринку надійних банків. Більш детально таємниці провідних фінансових інститутів країни подані у рубриці «Банки».

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

2 комментариев к записи “Що гарантує Фонд гарантування вкладів”

  1. Gala пишет:

    Вважаю за потрібне підкреслити, що користуюся тільки послугами державних банків (Ощадбанк, Укресімбанк), так як відчуваю себе спокійно тільки з ними. Три роки тому перевела туди всі свої операції і абсолютно не шкодую про це.

    • Лариса пишет:

      Як на мене, лише сам факт того, що маєте справу з державним банком, не є показником стабільності. Фінансові операції завжди супроводжуються певним ризиком, тому абсолютної впевненості бути просто не може.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Фонд ГВ
УБКИ
Як дізнатися свою кредитну історію

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на...

УБКИ
Досьє на Вас – в УБКІ!

Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ) - єдиний можливий варіант отримати...

Закрыть