Що потрібно знати про земельний податок

Nalog

Більшість громадян України мають у власності або в користуванні земельні ділянки,тому питання сплати земельного податку є досить актуальним. За базу для оподаткування береться нормативно-грошова оцінка земельної ділянки, помножена на коефіцієнт індексації, звичайно – з урахуванням площі цієї ділянки.
Коефіцієнт індексації станом на 1 січня 2015 року встановлений у розмірі 1,249 (Лист Держземагенства від 14.01.2015 р. №6-28).
Згідно Податкового Кодексу, рішення місцевої ради про затвердження нормативно – грошової оцінки земельної ділянки, розташованої в межах населеного пункту, має бути опубліковане до 15 липня, і в такому випадку застосування ставки розпочинається з 1 січня наступного року. Якщо ж рішення було опубліковане після 15 липня, ставка буде використовуватись лише з 1 січня через рік.
Якщо земельна ділянка розташована поза межами населеного пункту, і нормативно-грошова оцінка не проводилась, то буде використана ставка не більше 5% від ставки за одиницю ріллі в середньому по кожній конкретній області. Такі дані мають місцеві відділення Держземагенства та податкова (яка зараз вже називається фіскальною службою). Наприклад, в Тернопільській області середня оцінка 1 га ріллі становить 25035 грн.
Важливо знати, що з 01.01.2015 року Податковим Кодексом надана можливість збільшення ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено. Ця ставка встановлюються місцевими радами у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки. У зв’язку з цією зміною, депутати місцевих рад мали дуже виважено підійти до встановлення та оприлюднення адекватних ставок. Оскільки в Кодексі вказано «не більше 3 відсотків», то є можливість для території окремо взятої місцевої ради прийняти свій коефіцієнт, який буде доступний для сплати жителями даної території, та встановити додаткові пільги.
Встановити розмір ставки на 2015 рік місцеві ради мали до 25 грудня 2014 року, але практично жодна місцева рада такого рішення не прийняла, тому що зміни до Податкового Кодексу набули чинності лише 1 січня 2015 року. Тому у цьому році діятимуть минулорічні ставки з податку на землю. Їх необхідно буде лише помножити на коефіцієнт індексації 1,249. Є відповідне роз’яснення Державної фіскальної служби від 22.01.2015 р. №1816. А ставки, які прийняли місцеві ради на сесіях в січні 2015 року, почнуть застосовуватись у 2016 році.
Статтею 281 Податкового Кодексу встановлено досить багато пільг. Так, земельний податок взагалі не сплачують інваліди І та ІІ груп, багатодітні сім’ї, пенсіонери за віком, ветерани війни, чорнобильці. Але лише на одну ділянку (по кожному цільовому призначенню) і з такими максимальними розмірами – для ОСГ (особисте селянське господарство) 2 га, під житловою забудовою 0,25 га в селі, 0,15 га в селищі і 0,10 га в місті, від дачею 0,10 га, під гаражем 0,01 га. Тобто це розміри, які встановлені Земельним Кодексом для безкоштовної приватизації земельних ділянок.
Якщо право на пільгу виникло протягом року, то звільнення від податку відбувається з наступного місяця.
Але якщо пільговик надав в оренду земельну ділянку, будівлю (чи навіть її частину), то він втрачає право на пільгу.
Розрахунок суми податку проводить самостійно податкова (ніяк не можу звикнути до «фіскальної служби»), і вручає землевласникам та землекористувачам повідомлення -рішення із вказаною сумою податку та реквізитами для оплати. Сплатити потрібно протягом 60 днів з дня вручення.
Кодексом передбачена можливість в сільській місцевості сплати в касу сільської ради. Але думаю, що лише невелика кількість сільських рад буде реально приймати ці платежі, адже їм для цього потрібно буде виконати ряд досить жорстких умов. Або приймати кошти і нести їх централізовано в банк, але у такому випадку, самим оплачувати касовий платіж.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Що потрібно знати про земельний податок”

  1. Наталя пишет:

    Все це оподаткування дуже часто схоже більше на пограбування. Чоловік взяв ділянку під с\г обробіток, а з нього стягували, як за звичайну, виходячи з того, що раніше на цьому місці була тракторна бригада. Поку перереєстрували викинули купу грошей на податок (близько двох тисяч, якщо не помиляюсь) та ще й на перереєстрацію.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Земля
Афери
УВАГА! Шахраї грабують кредитки!

Вчора до мене зателефонував давній знайомий та попросив надати консультацію....

Nalog
Податок на нежитлову нерухомість

Верховна Рада, за поданням КабМіну, в черговий раз згадала про...

Закрыть