Що таке Фондова біржа

Гра - проценти

Фондова біржа – складова частина фондового ринку, діяльність якої полягає в наданні необхідних умов для обігу цінних паперів, встановлення їх вартості на ринку, а також поширення інформації щодо цінностей. Фондова біржа надає можливість здійснювати операції з акціями, облігаціями, векселями і казначейськими зобов’язаннями, а також іншими видами фінансових інструментів: кредитними деривативами, опціонами, свопами і т.д.
Основні поняття фондової біржі.
Процес діяльності фондової біржі регламентується за допомогою урядових документів, а також Статутом біржі. Насамперед, Статут визначає членів біржі, умови, на яких здійснюється їх прийом. Членами біржі, допущеними до торгів, виступають посередники: брокерські контори, брокери, маклери, представники банківських установ чи інших фінансових організацій, а також фізичні особи, які вклали свої кошти в акції. Для подальшої участі у фондових операціях (котирування на біржі) цінності в обов’язковому порядку повинні відповідати встановленим нормам і критеріям.
Насамперед, спекулятивні дії на біржі спостерігаються з боку самих компаній, які займаються випуском цінних паперів в оборот. Випускаються «липові» цінності або можливий інший варіант – кроссинг (неодноразові операції купівлі- продажу цінних паперів власної емісії для створення ілюзії попиту на них). Незважаючи на всі спекулятивні дії, які здатні спотворювати реальний стан співвідношення попиту і пропозиції, ринок цінних паперів – найточніший індикатор положення національної економіки.

Ситуація на українському фондовому ринку.
На сьогоднішній день український ринок цінних паперів демонструє негативну динаміку. У 2013 році спостерігалося зниження індексу на 5,2% , хоча темпи зниження значно скоротилися порівняно з 2012 роком, коли відбувалося падіння індикатора на 34,8 %. Таким чином, враховуючи низьку ліквідність, спрогнозувати динаміку фондових індексів на 2014 рік досить складно.
Насправді, позитивним чином вплинути на ринок цінних паперів допоможе схвалення Міжнародних Фінансових Організацій на емісію гривневих облігацій. Вибирати час випуску, умови і суми, МФО буде з урахуванням розміщення державних облігацій (ОВДП), тому що на сьогоднішній день вони домінують на фондовому ринку, таким чином, є побоювання перетягнути ліквідність з внутрішнього ринку.
До всього цього, позитивний настрій може нівелюватися законодавчими ініціативами, які мають на увазі обкладення операцій з цінними паперами акцизом. Протягом 2013 року в парламент двічі вносився законопроект, який передбачає розширення переліку оподатковуваних операцій з цінностями. Незважаючи на все це, в 2014 році передбачається внести зміни до Податкового кодексу, які передбачатимуть підвищення акцизу на операції з цінними паперами. Однак спостерігається і позитивна тенденція. НКЦПФР планує класифікувати кваліфікованих інвесторів і спростити для них процедуру інвестування. Необхідний для цього законодавчий проект уже схвалений Кабінетом міністрів України.
Аналізуючи вітчизняний фондовий ринок за останні кілька років можна сказати, що на 90% відбувається його скорочення. Як відзначають експерти, велика кількість організацій шукають грошові кошти тільки за кордоном, і найближчі 3-5 років змінити ситуацію будить досить складно. На сьогоднішній день Україна вже втратила статус юрисдикції, за допомогою якої компанії залучають інвестиції .

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Що таке Фондова біржа”

 1. Альона пишет:

  Я не очень хорошо разбираюсь, что такое эта фондовая биржа. Знаю только одно – если иметь ум и удачу, то там можно хорошо заработать. Но обычно никому не советую в это время что-то делать, потому что не стабильно.

 2. Степан пишет:

  Для того щоб розвивався український фондовий ринок в країні повинна бути стабільна ситуація. А у нас поки стріляють. З іншого боку зараз українські акції можна скуповувати за дешевою ціною і якщо ситуація покращиться – непогано заробити.

 3. Олексій пишет:

  Для того, щоб фондовий ринок України розвивався стабільно, потрібна, в першу чергу, стабільність в Україні в цілому. Наші американські і західноєвропейські “друзі” влаштувалися непогано: сприяють революціям в інших країнах, а у себе шанують консервативні традиції. Сподіваюся, Україна вийде з кошмару нестабільності і біржа займе гідне місце в економіці нашої країни

 4. Ігор пишет:

  Що стосується негативних показників, то це більш ніж зрозуміло. Все ж якщо подивитися на загальну економіку в Україні, то це було навіть прогнозовано. Ринок паперів явно показує яка ситуація в с країні!

 5. Настя пишет:

  Я вам скажу, що працювати на фондовій біржі – це не така проста справа, як може здатися, і не у кожного вийде. Потрібно мати особливий склад розуму і велике бажання цим займатися.

 6. Сергій пишет:

  Я вважаю, що незважаючи на труднощі, фондовий ринок України постійно розвивається. Існує ряд цінних паперів, які користуються попитом у інвесторів. З’являються нові цікаві пропозиції. Однак, якщо операції з цінними паперами будуть обкладатися непомірними податками, ринок різко скоротиться.

 7. Григорій пишет:

  Важко назвати фондовий ринок України справжнім центром торгівлі цінними паперами. По-перше, дуже мала кількість бажаючих заробити на інвестиціях у підприємства, а по-друге чомусь будь-яке виробництво в Україні збиткове і дивідендів не приносить.

Оставить комментарий

Подробнее в Форекс
Форекс торгівля
Форекс. Чи варто починати?

Продовжуючи рубрику форекс хочеться відзначити, що дана тематика заслуговує більшої...

Бинарные опционы
Відмінності бінарних опціонів

Бінарні опціони мають відмінності між собою. 1. Насамперед, важлива фінансова...

Закрыть