Що таке реструктуризація і як її отримати

Реструктуризация

Попередня стаття “Реструктуризація чи новий кредитний договір?” викликала досить жвавий інтерес читачів сайту. І поступило таке питання:
“Пару місяців тому прийшов лист про заборгованість перед відомим банком. Пішли до відділення з проханням про реструктуризацію, так як на той момент не мали достатньої суми. На що менеджер відповіла, що нам не надається такий “привілей”, тому що сума заборгованості не велика (2000 грн.) і термін з моменту останнього платежу невеликий. Я от не розумію – навіщо так робити? Адже людина не ховується. Чи банку вигідно, щоб заборгованість росла?”
Постараємося дати детальну відповідь на це питання.
На сьогоднішній день багато позичальників, які мають кредит, і не мають можливість у повному обсязі здійснювати необхідні платежі, замислюються про те, як безболісно зменшити свою заборгованість перед банком. Одним з варіантів є реструктуризація боргу по кредиту, яка може передбачати деякі зміни за чинним кредитним договором.

Це може бути:
списання нарахованих штрафів та пені. В цьому варіанті банк надає клієнту можливість не платити суму нарахованих штрафів;
зміна діючих умов кредитного договору шляхом продовження його дії і як результат зменшення розміру щомісячного платежу;
надання тимчасових кредитних канікул. Банк може вам дозволити певний термін не здійснювати щомісячні виплати по кредиту без застосування штрафних санкцій ;
рефінансування діючого кредиту новим , з вигіднішими умовами;
індивідуальне зниження процентної ставки по кредиту.

Але для того щоб скористатися пільгами по кредиту, вам необхідно написати заяву в банк. А щоб не було безрезультатної розмови з менеджером банку, ваше звернення в банк необхідно зареєструвати. Отримавши після реєстрації вашу заяву, яка вже стає документом, його розгляне керівництво банку, і прийме рішення про можливість задоволення прохання позичальника.

Якщо ж банк з якихось причин не має можливості надати вам запитувану реструктуризацію боргу (що цілком реально), вам може бути запропонований інший вихід. У даній ситуації більш розумно було б продовжити термін кредитного договору, в результаті чого тіло по кредиту значно зменшиться , і щомісячна сума до погашення буде для вас більш прийнятною.

Після надання в банк заяви про реструктуризацію боргу (або про зміну умов кредитного договору), будьте готові, що від вас вимагатимуть підтвердження того, що ви не маєте можливість повною мірою виконувати зобов’язання перед банком.

У вашому випадку необхідно якомога швидше домогтися від банку позитивного рішення по вашій заяві, інакше в разі виникнення прострочень по платежах, ви потрапите в чорний список неплатників, чим дуже зіпсуєте свою кредитну історію. Незважаючи на те, що у вас незначний борг, відомості, що ви невчасно здійснюєте платежі, потрапляють в бюро кредитних історій. Зіпсувавши один раз кредитну історію, ви прирікаєте себе на те, що надалі від банків ви будете отримувати відмову при оформленні кредиту.

Ви пишете, що повідомлення від банку прийшло кілька місяців тому. Так от, необхідно враховувати, що весь цей час при нездійсненні щомісячних платежів, банком застосовуються штрафні санкції. При цьому на суму вашої заборгованості щодня нараховується певна сума штрафу, і заборгованість перед банком постійно збільшується.

Тому швидше пишіть клопотання в банк, передавайте його в офіційній формі, і чекайте відповідь з пропозицією вирішення вашого питання.

Своєчасне погашення кредитної заборгованості вигідно як позичальнику, так і банку. Тому банки зазвичай йдуть на поступки клієнтам, і в більшості випадків готові запропонувати оптимальний варіант, який задовольнить як кредитора, так і позичальника.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Що таке реструктуризація і як її отримати”

 1. Олег пишет:

  Хто б сумнівався, що банкам вигідно, якщо борги клієнта зростають. є навіть такі, які приховують нарахування будь-яких санкцій або навіть просто комісій, про які не обумовлено в договорі. Сам з подібним стикався (не буду писати назву банку – некоректно, хоча вони підло чинять зі своїми клієнтами…). Зараз маю кредит. Можна було б звернутися за зниженням процентної ставки звичайно. цікаво, чи можливо це в моєму банку…

 2. Нана пишет:

  Дуже істотні поради з питань реструктуризації кредиту. Банк в будь-якому випадку піде до вас на зустріч. Головне мати хорошу (позитивну) репутацію позичальника. Адже, збереження надалі своїх клієнтів вигідно банку.

 3. Аня пишет:

  Чула про такий термін. Вирішила ознайомитися з тим, що ж він означає. В принципі, на свої питання відповіді знайшла. Добре все-таки, що банк у деяких випадках іде на зустріч клієнту. Адже ситуації в житті бувають різними.

 4. Микола пишет:

  Ох, як спірно це все… Взагалі боюся з банками зв’язуватися, але іноді вибору не залишається – гроші потрібні. Зараз якраз розплачуємося за машину. Але ми зіткнулися з вимушеною необхідністю.

 5. Дмитро пишет:

  Такий захід як “індивідуальне зниження процентної ставки за кредитами” зараз практично не практикується. І в даному конкретному випадку, банк може лише змінити чинні умови кредитного договору – шляхом продовження його дії.

 6. Аля пишет:

  Іноді люди дуже необдумано беруть кредити. У даному випадку ось ця сума заборгованості в 2000 грн дуже незначна і її можна було б погасити, не доводячи до штрафних санкцій.

 7. Дана пишет:

  Не дуже інформативна стаття. Мені все одно не вистачило інформації – коли можна отримати такі послаблення, а в яких випадках це не можливо. І хотілося б по банках, які надають реструктуризацію, а які взагалі цього не роблять.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Реструктуризація
Суд з банком
Реструктуризація чи новий кредитний договір?

До редакції сайту надійшло дуже важливе питання, на яке ми...

Євромайдан
Роздуми про Майдан. Продовження

Будучи прихильником «поганого миру, ніж гарної війни», мені було достатньо...

Закрыть