Що заберуть із зарплати

Nalogy

Новий, 2015 рік вже встиг подарувати українцям великі зміни в податковому законодавстві. Буквально напередодні свят Верховна Рада України прийняла щорічний бюджет, а також документ, покликаний побороти на корені таке явище, як зарплата в «конвертах».
Давайте подивимося, як це відіб’ється на наших з Вами зарплатах.
Отже, як ми знаємо, є такі поняття, як нарахована зарплата та виплачена «на руки» (тобто за відомістю або на банківську картку). Різницю складають утримувані податки і збори.

Зараз із суми нарахованої заробітної плати забирається:
- Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 15%;
- Військовий збір у розмірі 1,5%, який сплачуватиметься, щонайменше, до кінця цього року;
- єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) у розмірі 3.6%.

Крім того, від фонду оплати праці свої відрахування з єдиного внеску робить роботодавець. У 2015 році вони становитимуть замість 41% вже меншу суму (приблизно 65% від цієї величини). Скориставшись цим, підприємство може нарахувати в січні 2015 року заробітну плату своїм співробітникам трохи більшу, як у минулі роки. Розглянемо це на такому прикладі:

Працівникові за січень 2015 нарахована заробітна плата в сумі 4000 грн. З цієї суми утримується єдиний соціальний внесок у розмірі 3.6%, (тобто, 144 грн.), А також військовий збір за ставкою 1,5% (60 грн.). На решту суми нараховується сума податку на доходи фізичних осіб за ставкою 15%.

У розрахунках бухгалтерії це буде виглядати так:
4000 – 144 = 3856 грн. – Це база для оподаткування ПДФО.

Військовий збір:
4000 * 1,5% = 60 грн. 00 коп.

Податок з доходів фізичних осіб:
3856 * 15% = 578 грн. 40 коп.

В результаті таких обчислень працівник отримає на руки:
4000 – 144 – 60,00 – 578, 40 = 3217 грн. 60 коп.

Багато хто з нас чули про таке поняття, як податкова соціальна пільга (ПСП). За чинним законодавством це та сума, на яку зменшується дохід, оподатковуваний податком. Для більшості категорій працівників вона становитиме до кінця цього року 50% від прожиткового мінімуму для працездатного населення. Оскільки зараз його значення становить 1218 грн., То, відповідно, стандартний розмір податкової соціальної пільги буде дорівнювати 609 грн. Однак скористатися нею можуть не всі. Для цього максимальний розмір нарахованої заробітної плати не повинен перевищувати величину прожиткового мінімуму для працюючих, помноженого на 1,4. Тому, граничний розмір зарплати, що дає право на застосування податкової соціальної пільги, цього року буде дорівнює 1710 грн. (1218 * 1.4).

Як застосовувати ПСП, найлегше зрозуміти на такому прикладі. Припустимо, що в січні 2015 працівникові нарахували заробітну плату в сумі 1650 гривень. З неї робляться такі утримання

Єдиний соціальний внесок:
1650 * 3.6% = 59 грн. 40 коп.

Військовий збір:
1650 * 1.5% = 24 грн. 75 коп.

ПДФО
(1650 – 59,40 – 609) * 15% = 147 грн. 25 коп.

Таким чином, з урахуванням застосування ПСП, працівник заробить таку суму.
1650 – 59,4 – 24,75 – 147,25 = 1418 грн. 60 коп.

Для деяких категорій громадян, перелічених у пп. 169.1.3 і 169.1.4 Податкового кодексу України, діє підвищений розмір ПСП, який відрізняється від стандартного в півтора чи два рази. Тому вони у вищенаведеному розрахунку зможуть використовувати не 609 грн., а 931 грн. 50 коп., або 1218 грн.

ПСП застосовується лише щодо заробітної плати, і тільки за одним місцем роботи. Для отримання права на пільгу до бухгалтерії підприємства слід подати відповідну заяву. Якщо працівник претендує на її підвищений розмір, то до заяви додаються копії документів, що підтверджують відповідні пільги.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Що заберуть із зарплати”

 1. Натали пишет:

  Хочется поставить вопрос по-другому: что нам оставят от зарплаты. Вряд ли у правительства таким образом получится победить зарплаты в конвертах. Большинство предпринимателей не хотят брать работников на зарплату выше минималки, а если с нее еще и налоги все повычитать, то остается совсем мизер.

 2. Валентин пишет:

  Це просто жопа якась. Ітак життєві ситуації складні, а з теперішнім податковим законодавством невдовзі необхідно буде плати податки за те, що дихаємо.Не хай би ці депутати дійсно почали працювати на благо народу.

 3. 777 пишет:

  Так в нашій країні все побудовано що всі податки платять тільки прості робітники й дрібні підприємці, а олігархи і далі виводять свої гроші на рахунки зарубіжних компаній в офшорні зони.

 4. Інга пишет:

  Не думаю, що з цих нововведень Кабінету Міністрів щось вийде для простих людей. Все буде як завжди – в законі красиво написано, а в реальному житті зовсім інакше виходить.

 5. Иванна пишет:

  Вот только выполнить условия, необходимые для уменьшения процентной ставки единого социального взноса, наверняка не сможет ни один мелкий или средний предприниматель. Так, что очередной обман со стороны властей.

 6. Микита пишет:

  Подивимося на втілення в життя цих ініціатив уряду Яценюка. Звичайно дуже хочеться щоб жити всім нам стало краще, але поки в Україні йде війна, сподіватися на це не доводиться.

 7. Аня пишет:

  Як мені здається, вже й забирати-то нічого. Високі ціни на продовольство і на жаль, не тільки на нього, і так не залишають від зарплати практично нічого, сущі копійки! Куди вже далі?

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Defolt
Чи загрожує Україні дефолт. Доповнення

Як стало відомо, на початку жовтня міжнародним рейтинговим агентством Fitch...

Суд з банком
Використовуємо строк позовної давності !!!

Економічні потрясіння, які вже кілька років відчуває Україна, не могли...

Закрыть