Симптоми захворювання банку – коли забирати депозит

Симптоми банкрутства банку

Кожен вкладник думає про те, що б банк, в який він вклав гроші, працював у прибуток і мав перспективу зростання. Хоча б до тих пір, поки він не забере свій внесок. Таким чином, банк, уклавши договір з клієнтом, автоматично набуває чергову зацікавлену ​​особу, яка, так само як і його працівники, буде співпереживати за фінансову стабільність цієї установи.

Знаючи про те, що стабільність банку залежить не тільки від фінансової звітності, а й від політичної ситуації в країні, багато вкладників тут же починає «молитися» за виваженість влади. Більше того, розуміючи, що як тільки з’явиться привід для появи негативних обурень, так народ одразу перестане довіряти цьому банку. А значить, в процесі запущеної реакції, банк дійсно піде на дно. Тоді вкладники, розуміючи весь свій ризик, починають самостійно заспокоювати будь-які вогнища негативних чуток, що теж на руку будь-якому банку. Тому кожен банкір знає, що збільшуючи число вкладників, він одночасно набуває в свої ряди тимчасових прихильників його структури.

Однак, у випадку з тяжким становищем, чомусь, банкіри не поспішають попереджати армію відданих їм вкладників. Не було ще жодного випадку, щоб банк заздалегідь попередив про орієнтовний свій крах. І це не дивно. Такий підхід є самогубством для будь-якого навіть самого «міцного» фінансового інституту. Тому, готовий пожертвувати заощадженнями своїх вкладників, кожен банк буде до останнього дня заспокоювати клієнтів, продовжуючи все більше і більше набирати боргів.

Чи існують ознаки близького банківського банкрутства?
Однозначно відповісти неможливо, але спробувати варто.
1. Найкраще мати в банку друга, здатного згадати про вас в потрібний момент. Не йдеться про працівника, якому ви зазвичай носите шоколадки. Мова йде про людину, здатну ризикнути своїм робочим місцем заради вашого благополуччя. Справа в тому, що піднята клієнтами паніка повинна бути погашена ефективними заходами співробітників, які всіляко зобов’язані перешкоджати відтоку депозитного портфеля. А кожен розірваний договір негативно позначається на репутації менеджера, який не зумів відмовити клієнта. Якщо приходить друг менеджера і знімає депозит – у наявності провокація з боку співробітника банку, який навіть не намагався відмовити практично підвладну йому людину.

Існує категорія клієнтів, які «прикормлюють» своїх менеджерів. З часом вони стають практично друзями, але в екстренній ситуації подібна «дружба» стає тягарем для менеджера, і він найчастіше забуває попередити вкладника – “підлизу”.

3. Першою і дійсно істотною ознакою нездорової фінансової обстановки банку є факт постійної зміни керівництва, як банку, так і відділень. Але така ситуація може також виникнути і з банками, що працюють за тіньовими схемами фінансових оборотів. У випадку з втечею з причини фінансового колапсу, за начальником біжать і провідні фахівці, які через відсутність потоку клієнтів, втратили премії і бонуси.

4. Різке і не властиве даному банку підвищення процентних ставок так само може бути передвісником його фінансових проблем. Відчувши нестачу фінансів, банки часто застосовують такий прийом. І для порятунку сьогоднішнього беруть ще більші зобов’язання на майбутній період.

На практиці ж, частіше трапляється так, що самі працівники відділень та їх начальники дізнаються про майбутні зміни вже після того, як приходять накази на заборону видачі депозитів. У мить все змінюється, і ніхто не в силах що-небудь змінити. Подібна ситуація мною спостерігалася, коли колега з роботи обдзвонював своїх друзів і вибачався, що не зміг попередити про «крах» МММ -2011. І хотів допомогти, та не зміг.

Сучасні ЗМІ так часто бажають загострити чутки, що можуть роздути з будь-якої дрібниці передінфарктний стан банку. А ми, звикнувши до подібних «качок», можемо пропустити реальний сигнал до лиха. Тому сьогодні досить складно говорити про вірні ознаки банкрутства. І потрібно з цим змиритися.

А банки останнім часом досить чесно ставляться до вкладника. І будемо сподіватися – не змінять свою тактику.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Симптоми захворювання банку – коли забирати депозит”

 1. Ася пишет:

  Так, подивитися, в нашій країні простіше стати кредитним позичальником і вкладником депозиту, ніж цей самий депозит потім забрати. І начебто кладеш свої кровні, а забрати не можеш – як-ніби обкрадаєш когось. Жах! На заході такого немає. Кожен банк дорожить своєю репутацією. Може тоді краще частину зберігати на депозиті, а частину – в банці або на закордонний рахунках?

 2. Олег пишет:

  Мабуть найголовнішим передвісником фінансових проблем банку (яка доступна для більшості клієнтів) – це різке підвищення процентних ставок по депозитних програмах. Стійкі банки намагаються свої програми різко не збільшувати. І найкраще – тримати в банках з державними гарантіями.

 3. Anna пишет:

  І що ж у такому разі робити? Зберігати заощадження у трилітровій банці? (Звісно, в кого вони взагалі є). Лишається тільки розраховавати на гарну репутацію банку та сподіватись на краще.

 4. Іван пишет:

  Але у кожної медалі є дві сторони. Звичайно, ті хто поклали гроші на депозит вже їх не побачать, хіба що перед виборами (згадайте ситуацію, коли Тимошенко кожному вкладнику Ощадбанку, незалежно від сумми вкладу, видавала по 1000 грн). Проте зі сторони позичальників виглядає все дуже добре, береш кредит і можеш його не повертати. Я знаю декількох таких людей, які потрапляли в такі ситуації. Хоча можуть виникнути складності з так званими колекторськими службами, які вас намагатимуться знайти і все ж повернути борг. І все ж до теми статті, потрібно не відкивати депозит під неймовірні відстки (24+% річних), а потім забирати депозит в останній момент, а відразу роботи внесок до надійного банку, який не один рік працює і який має гарну репутацію (наприклад, ПриватБанк).

 5. Ірина пишет:

  Недосконалість законодавства у банківській системі очевидна. Взяти хоча б просту ситуацію – втрата банком ліцензії. Чомусь в даному випадку позичальники все одно повинні розраховуватись за своїми зобов’язаннями з правонаступником. А от щоб свій депозит забрати – це буде справжній квест.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
ФГВ
Фонд гарантування вкладів. Функції та повноваження

У стінах будь-якого банку менеджери без кінця хваляться своєю співпрацею...

ФГВ
Що гарантує Фонд гарантування вкладів

Розмірковуючи на тему, куди саме інвестувати накопичений капітал, ми в...

Закрыть