Скільки коштує забрати депозит

depozit

На сьогоднішній день в Україні складається досить дивна ситуація, а якщо конкретніше – парадокс. У всіх країнах світу банки виплачують відсотки за користування вкладом, а у нас все абсолютно навпаки – клієнти сплачують банку для того, щоб забрати з вкладу свої особисті кошти. Ще рік тому банківські установи брали депозитні вклади населення і, відповідно, повертали їх з усіма нарахованими відсотками. Проте сьогодні банки не тільки перестали повертати клієнтам їхні кровні гроші, але і вимагають додаткову оплату за повернення депозитного вкладу. З боку НБУ не спостерігається жодних коментарів щодо складності даної ситуації, незважаючи на те, що вкладники як мінімум тридцяти проблемних установ натовпами оббивають його пороги. Зрозуміло, що наступили не зовсім спокійні часи – йдуть військові дії, які обходяться дуже – дуже дорого. Проте, люди довіряли свої кошти банкам, сподіваючись при цьому на можливість своєчасно їх отримати у важку хвилину. І цей момент настав.
Основна маса проблемних банків повертає валютні вклади в національній валюті по курсу 12,85. Крім цього, за добу видається не більше 50-300 доларів в гривневому еквіваленті. А ось деякі банки взагалі встановили добові ліміти навіть на депозити в національній валюті! Також непоодинокі випадки, коли деякі банківські установи починають пропонувати клієнтам переоформити депозитний вклад, при цьому навмисно відтягуючи всі терміни для того, щоб встигнути заховати всі свої активи і скористатися коштами вкладників. А що залишається робити нам? Для початку, хочеться просто поставити запитання: «Чому уряд і НБУ навіть не збираються нічого робити для порятунку грошових коштів вкладників?».
Невже влада настільки зацікавлена ​​в тому, щоб кошти людей пропадали на рахунках проблемних банківських установ? Виходячи з вищевикладеної інформації, складається саме таке враження. Кому ж це вигідно? Банкам! Так як основна частина кредитів була видана фірмам власників банку. А ще, як виявляється – державі. Адже згорілі кошти не будуть провокувати зростання інфляції і девальвацію національної валюти. В результаті всі задоволені, окрім довірливого вкладника, який (втім, як у завжди у нас) залишається в програші.
Дивує пасивність самих вкладників проблемних банків. Дуже мало хто виходить і вимагає свої грошові кошти, більшість вкладників просто «входять у складне становище» установи. Але є й такі клієнти, які готові платити гроші банкірам, щоб тільки лише забрати свої «кровні»!
На сьогоднішній день дисконт (а простіше кажучи – втрати вкладника) за повернення депозитного вкладу становить близько 10 – 30%. Зверніть увагу – чим більш проблемний банк, тим вища сума дисконту. Куди дивляться контролюючі органи, і чому нічого не роблять? Адже дане питання дуже актуальне. І боюся, що якщо держава нічого не зробить, може виникнути стихійний депозитний майдан. Хоча, сподіваюся, наші громадяни прекрасно розуміють, що ще один майдан буде загрожувати повним руйнуванням структури влади і настанням хаосу, що набагато гірше втрати депозиту.
Поради та рекомендації вкладникам, які не впевнені в безхмарному майбутньому свого банку, в якому на даний момент лежить їх валюта, ми підготуємо і опублікуємо в наступних статтях.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Скільки коштує забрати депозит”

 1. Ніна пишет:

  У мене був депозит у приват банку. Лежав цілий рік, але коли я захотіла закрити, то мені відмовили. Я пішла до головного, і він прийшов і сказав щоб закрили мені депозит. Була дуже велика сварка з тією жінкою, яка не захотіла закривати мені депозит.

 2. Варя пишет:

  Коли “все” почалося в цьому році на Сході країни (а я звідти), я тричі подякувала Богові за те, що не зв’язалася з банками в свій час. Свої власні гроші я забрала і спокійно поїхала. А платити дядькові, щоб зняти СВОЇ гроші, вибачте, шукайте іншу дуру.

 3. Діма пишет:

  Банківська система України лише наживається на наших громадянах … Дуже сумно … Гроші забрати не можеш, а податок плати (((

 4. Іван пишет:

  Люди вже готові платити відкати, тільки щоб свої гроші забрати з проблемних банків. А про валютні вклади я вже й не кажу. Забрати їх буде дуже важко. Тепер потрібно знайти зовсім дурного вкладника, щоб він валюту на депозит поніс.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Kreditnoje_rabstvo
Ми у кредитному рабстві. Ч.3

Знову публікуємо лист нашого читача. Надзвичайно раді, що читачі нам...

Obmegennja
Обмеження НБУ

В зв’язку із багатьма нововведеннями в банківському секторі, що направлені...

Закрыть