Спеціальний реєстр малозабезпечених позичальників

Процент по кредиту

Останнім часом в банківських колах все частіше можна почути пропозицію про створення спеціального реєстру малозабезпечених позичальників, що відповідають зобов’язаннями по іпотечних кредитах.

Це дозволить банківським установам і державі надати підтримку соціально незахищеним громадянам, слабка платоспроможність яких ще більше погіршилася в результаті нестабільності національної валюти.

Таку ініціативу Національному Банку України озвучили керівники банків, що входять до Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС). Інформацію про це підтвердили в прес-службі УКБС.

На думку членів УКБС, Реєстр дасть можливість визначити категорію соціально незахищеного населення серед клієнтів, які є стороною в договірних іпотечних відносинах, і насправді відчувають потребу в захисті у зв’язку з кризовою ситуацією в економіці.

Інша позитивна сторона Реєстру – ненадання пільгових умов боржникам – позичальникам, які здійснювали покупку нерухомості для комерційних цілей або не проводили платежі навіть при стабільному грошовому курсі. Те ж саме стосується клієнтів, охочих придбати в кредит нерухоме майно ВІП класу.

Банкіри стверджують, що такий підхід, коли належні важелі будуть задіяні для підтримки кредитора не в залежності від валюти кредиту, а відповідно до рівня соціальної та матеріальної забезпеченості, є більш справедливий і зважений.

До такого висновку вони дійшли, проаналізувавши законопроекти, які розглядаються народними депутатами на засіданнях. Наприклад, можна згадати законопроект, в якому фігурують «валютні» позичальники і процедура змушення банків конвертувати їх кредити в національну одиницю і на значно занижених ставках.

Варто зауважити, що не тільки для банківської системи, а й для держави в цілому матимуть негативні наслідки покладання на банки всіх збитків від нерозсудливої поведінки боржників за діючими валютними кредитами. Також одним з вирішальних факторів є процес різкого падіння гривні.

Головні експертні установи з питань банківської діяльності вже підтвердили цю невтішну інформацію. Серед них НБУ і Міністерство Фінансів, а також МВФ.

За висновком Головного науково-експертного управління ВРУ, проведення перерахунку існуючих іпотечних кредитів фізичних осіб, обсяг яких понад $ 4 млрд. по курсу, що визначений у законопроекті № 4895, стане причиною значних збитків банків і надасть додаткове навантаження на їх капітал.

У зв’язку з цими подіями кількість проблемних банків може зрости. Додаткові навантаження будуть покладені на Державний бюджет країни при докапіталізації державних банків. А наслідком цього може стати скорочення соціальних програм і виплат.

Важливо відзначити, що незважаючи на всі розрахунки і думки досвідчених економістів і ризики соціально-економічної дестабілізації, деякі законопроекти наполегливо пропонуються і проштовхуються в нашому законодавчому органі.

В УКБС наголошують, що в сьогоднішніх умовах потрібно знайти компроміс для людей, що взяли кредити для придбання житла і зараз не мають можливості їх обслуговувати належним чином. В незалежності від того, в якій валюті були взяті кредити по іпотеці, добросовісний клієнт повинен бути твердо впевнений, що банк не зацікавлений у спробі відчуження його нерухомого майна.

На сьогоднішній день переважна більшість банківських установ пропонує лояльні програми для реструктуризації кредитів, а також оптимальні вирішення виниклих проблем для позичальників, які не мають можливість своєчасно оплачувати боргові зобов’язання.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Спеціальний реєстр малозабезпечених позичальників”

 1. Олекса пишет:

  Щось важко повірити. Швидше за все, такий реєстр якщо і створять, то тільки для того, щоб малозабезпеченим людям не давати іпотечні кредити, тобто Реєстр зовсім неплатоспроможних клієнтів. А фраза, що “Це дозволить банківським установам і державі надати підтримку соціально незахищеним громадянам” просто сміх. Вже б не ганьбили!

 2. Володимирівна пишет:

  Я думаю, що в нинішній ситуації на Україні такий реєстр якщо і введуть, то головною його роллю буде не захист малозабезпеченого населення, а обмеження такого населення в можливості взяття кредиту. З одного боку це добре, але якщо терміново людині знадобляться гроші – він їх не зможе взяти ні в одному банку (((.

 3. Марія пишет:

  Хотілося б вірити, що наша влада допоможе тим вкладникам, які мали необережність взяти валютний кредит на квартири, і потрапити в довічну кабалу до банків. Вони повинні бути впевнені в тому, що з дітьми не залишаться на вулиці.

 4. Анна пишет:

  На жаль, не всі банки йдуть на поступки своїм клієнтам. Як говоритися – Ваші проблеми. І такі слова можна почути майже в кожному банку. Шкода, що влада не може ніяк вплинути на таких от несумлінних людей. Хоча, може щось зміниться.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Кредитные каникулы
Кредитні канікули для мобілізованих

Прикладом для інших українських банків став ПриватБанк, призупинивши нарахування штрафів...

Іпотека
Банк житло не відбере!

Складна політична та економічна ситуація на Україні змусила законодавців частково...

Закрыть