Споживчий кредит – цільовий або нецільовий?

Потребительский кредит

Якщо необхідно придбати нерухомість в кредит, оформляємо іпотеку, якщо потрібен автомобіль, тоді оформляємо автокредит. Але бувають випадки, коли вам необхідні гроші на оплату навчання або лікування, на подорож, на придбання мобільного телефону, меблів або побутової техніки. Що ж робити в такому випадку? У даній ситуації вам допоможе кредит споживчий. Залежно від мети, на яку потрібні гроші, кредит споживчий може бути цільовим, або нецільовим.

Цільові кредити надаються позичальнику на покупку якогось певного товару. Якщо ж необхідні гроші для оплати якої-небудь послуги, або не вистачає грошей до зарплати, тоді ваш варіант – оформити нецільовий споживчий кредит.

Зараз у багатьох великих меблевих магазинах або побутової техніки можна зустріти кредитного представника якогось банку. Зайшовши в магазин, вибравши товар, який сподобався, але не маючи готівки, ви можете оформити кредит безпосередньо в магазині, і відразу ж забрати придбаний товар. Ось такий кредит називається цільовим. Перевага даного виду кредиту в тому, що оформити його можна досить швидко, надавши при цьому мінімальний пакет документів. Зазвичай для отримання даного кредиту достатньо паспорта та ідентифікаційного коду, а також рахунку – фактури на товар, який ви отримуєте безпосередньо в магазині.

Процентна ставка за цільовими кредитами кожним банком встановлюється індивідуально. При цьому її розмір навіть в одному і тому ж банку може бути різним, і залежати від того, наскільки кредит ризиковий для банку. Так, при купівлі мобільного телефону в кредит, процентна ставка буде набагато вище, ніж при оформленні кредиту на меблі. Політика банків така, що якщо ви купуєте в кредит дорогий великогабаритний товар, значить, вам є куди його поставити і це може говорити про надійність позичальника.

До цільових кредитів також можна віднести рефінансування – коли ви оформляєте кредит в одному банку для того, щоб погасити діючий кредит в іншому банку.

Звичайно ж, часто бувають такі ситуації, коли гроші необхідні на такі цілі, на які в нашій країні кредити не передбачені. Наприклад, якщо необхідні гроші на весілля або торжество, на відпочинок або подорож, тоді ви можете оформити в банку простий споживчий кредит на будь-які цілі. Для отримання такого кредиту вам зовсім не обов’язково повідомляти банку, навіщо вам необхідні гроші.

Нецільовий споживчий кредит в свою чергу може бути:
• без забезпечення;
• із забезпеченням.

Забезпеченням може виступати як ліквідна застава у вигляді нерухомого чи рухомого майна, так і поручительство третіх платоспроможних осіб.

Кредит споживчий можна оформити як з довідкою про доходи, так і без неї. Залежно від того, який кредит, в якій сумі і на який термін вам потрібен, буде залежати і пакет необхідних документів для його оформлення.

Так, якщо вам необхідна невелика сума в позику, достатньо паспорта та ІПН. А ось при запитуваному кредиті у великій сумі, вам обов’язково знадобиться пред’явити довідку про ваші доходи. При цьому довідка про доходи повинна бути за останні шість місяців, а це означає, що трудовий стаж на останньому місці роботи повинен бути більше півроку.

Процентна ставка за нецільовими кредитами без забезпечення може бути значно вище, ніж по кредитам із забезпеченням. Тому, якщо у вас є можливість надати заставу, ви можете розраховувати на отримання кредиту в запитуваній сумі на більш вигідних умовах.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “Споживчий кредит – цільовий або нецільовий?”

  1. Надія пишет:

    Ася, якби ти брала кредит із забезпеченням, ти б про це знала. Адже це тягне за собою додаткові клопоти у вигляді пошуку поручителів або заставного майна. А ось нецільовий – це тоді, коли нічого не купуєш. При цільовому кредиті заставою може виступити те, що ти купила, тому додаткова “загадковість” коштує додаткових грошей.

  2. Михайло пишет:

    Добре, що з’явилися нецільові кредити, все-таки не завжди є можливість озвучити, навіщо потрібні гроші. Звичайно, банк несе великі ризики в цьому випадку і через це і підвищує відсотки.

  3. Марсель пишет:

    Ми оформляли споживчий кредит із забезпеченням, і річна процентна ставка була нижчою на кілька відсотків. Для цього треба було трохи більше документів при подачі заяви, але воно того варто.

  4. Віктор пишет:

    Как ни крути, но если не хотите выбрасывать лишние деньги на ветер, то кредит лучше брать целевой. Конечно, ситуации в жизни разные бывают, но лучше по возможности обойтись меньшим злом.

  5. Денис пишет:

    Зараз багато банків пропонують нецільові кредити, так як буває, що позичальникові незручно озвучити причину фінансової проблеми, а брехати не хочеться. Зате за це дають трохи більшу ставку по відсотках, так як банк вважає це ризиком, якщо він не знає мету позики.

  6. Vladimir B. пишет:

    Не раз користувався споживчими кредитами цільового і не цільового ПРИЗНАЧЕННЯ. Можу зробити висновок, що цільовий кредит все таки вигідніше. У цьому питанні я користувався послугами Платинум Банку. Виплатив заборгованість позики швидко при мінімальних відсотках.

  7. Олег пишет:

    Так, зараз брати нецільової споживчий кредит дуже дорого. За великим рахунком, кредитні карти, які пропонуються банками, теж можна вважати нецільовим споживчим кредитом. А знайти процентну ставку нижче 36% річних дуже складно.

  8. Ася пишет:

    У мене споживчий кредит, але точно який він без забезпечення або з забезпеченням, не знаю. Брала нецільовий. Згодна, що відсотки немаленькі! Оформляла з мінімальним пакетом документів і без довідки про доходи.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Виды кредитов
Приховані платежі по кредиту

Чому одні банки видають кредит грошима під реальних 100% річних,...

Проблема з  оплатою кредиту
Великий кредит без довідки про доходи

Від читача сайту надійшло дуже важливе й актуальне питання :...

Закрыть