Споживчий

Споживчий кредитКредит готівкою на споживчі потреби
Ще матеріали по темі:
Як вибрати кредит
Як вибрати банк
Як оформити кредит
Кредит під 0% – обдурили?
Кредит без довідки про доходи
Як не платити банку відсотки?!
Як я брав онлайн-кредит
Онлайн-кредит через агенство
Проблема з оплатою кредиту?
Реструктуризація боргу
Приватний кредит
Кредит пенсіонеру

Сьогодні всі українські банки наввипередки рекламують свої кредитні продукти, вихваляючись особистими результатами і не перестаючи дивувати клієнта все більш вигідними умовами кредитування. Дана дія проходить під гаслом: «Все для клієнта!». Пропонуючи фінансову підтримку сьогоднішньому споживачеві, банківська установа привселюдно заявляє, що надає неоціненну допомогу даній людині. Більше того, переважає думка, що завдяки саме банкам в Україні «тримається на плаву» економіка країни в цілому. І кожен клієнт, в черговий раз здійснюючи покупку і оформляючи кредит, заспокоює себе: «Це треба мені, моїй родині і нашій країні».

А чи все так чесно, гладко і правильно на сучасному ринку кредитування?
Згоден з тим, що основна частина українських банків пропонує обширний асортимент кредитних продуктів. Серед усього переліку видів кредитування на сьогоднішній день безперечним лідером є кредит готівкою на споживчі потреби. Під поняттям споживчі потреби банк має на увазі: ремонт, покупку побутової техніки, лікування, навчання, туризм та інші повсякденні витрати, не пов’язані з підприємницькою діяльністю, купівлею автотранспорту, землі та майна.

Безумовним лідером з видачі кредитних карт з встановленим початковим невеликим лімітом є «ПриватБанк», який роздає кредитки всім бажаючим (і не бажаючим теж, але це окрема тема) з початковим лімітом до однієї тисячі гривень. У процесі обслуговування, банк раз на квартал переглядає суму запропонованого ліміту, і на підставі попередньої кредитної історії поступово підвищує ліміт, що не рідко доходить до двадцяти тисяч гривень. Видача позики на кредитну картку не можна назвати «кредит готівкою». Але отримавши її на руки, клієнт може тут-же отримати гроші в банкоматі. Саме тому особисто я схильний до думки, що дана фінансова установа заслуговує лідируючу позицію по залученню клієнтів і поширенню кредитних карт.

Так як ідея з кредитними картами «ПриватБанку» виявилася вельми вдалою, то за цією вже протоптаною стежкою пішли багато, якщо не всі банки України. Не буду перераховувати їх назви, зважаючи на їх величезну кількість.

Продовжуючи тему кредиту готівкою хочу відзначити, що жорстка конкуренція в банківській сфері змусила всі фінансові установи досить серйозно спростити процедуру оформлення кредитної заявки. Так, на сьогоднішній день для подачі заявки на отримання кредиту потенційному позичальникові досить з’явиться до найближчого відділення банку, прихопивши з собою паспорт, код і мобільний телефон. Протягом двадцяти хвилин (якщо не буде черги) кредитний менеджер, побіжно опитавши клієнта, відпускає його зі словами: «Після розгляду Вашої заявки кредитним комітетом, я зателефоную Вам і запрошу до нас у відділення для підписання кредитного договору».

До речі, хочу подякувати кожен банк, який дуже швидко приймає або відхиляє (що теж важливо) звернення клієнта за фінансовою допомогою. Основна частина банків видає кредит на наступний день після звернення клієнта.

Але є банки, які практикують експрес-кредитування готівкою – «Альфа-Банк», «Дельтабанк», «Ренесанс Кредит», «ОТП Банк», «АктаБанк» та інші.

Дійсно, сьогодні в Україні існує експрес-кредитування, яке дає клієнтові можливість отримати гроші протягом одного – двох годин, за умови, що банкір не відклав кредитну справу, а тут же пустив її в хід. Але, звичайно, кожен з нас навіть не читаючи кредитний договір здогадується, що займає кошти під завищений відсоток. Природно, зараз можна сварити банк за його нахабну процентну ставку. Але якщо заглибитися в мотив такого жорсткого рішення щодо процентної ставки, то виявиться, що кредитор таки правий.

Основою експрес – кредитування є швидка видача, яка не дає достатньо часу службі банківської безпеки для детального вивчення кожного з клієнтів. Максимум, що вони можуть зробити – це ознайомитися з його кредитною історією, і зідзвонившись з контактними особами, поцікавитися їхньою думкою. Знову таки, наша людина використовує все на свою користь. Тобто, надаючи контактну особу, позичальник проводить з нею інструктаж на предмет того, що той зобов’язаний розповісти про позичальника. Згодом, експрес-кредитування набирає в ряди своїх клієнтів не завжди платоспроможних громадян. А на боротьбу зі злісними неплатниками йде чимало коштів і зусиль фахівців. Саме цю нішу і покриває завищена процентна ставка. Підводячи підсумок експрес – кредитування, сміливо можемо говорити про швидку видачу готівки, але за умови значної переплати. За моїми підрахунками, такі кредити подвоюють суму повернення по відношенню до суми виданого кредиту.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Штрафи
Як боротись з штрафними санкціями. Ч.2

Штраф Усі кредитні договори мають штрафні санкції, і кожен банк...

Штрафи
Як боротись з штрафними санкціями. Ч.1

Виходячи з практики судових розглядів, з упевненістю можна говорити про...

Закрыть